Премини към съдържание

Чип на Lancer 1.5 Mivec


Monky

Препоръчано мнение

Много бях разочарован като след близо 3-часово търсене на информация и звънене на различни фирми за чип-тунинг никой в София (поне тея, на които звънях) не може да "чипоса" 1.5 2008г.

 

Проблема е следния: Баща ми кара 2008 1.5 Лансър, двигател 4а91 мивек и искаше да му сложи газ?!?, което според мене убива двигателя и като цяло е пълен bullshit, затова предложих чип, но както и да е, причини много, особено 10-11 градско :)

 

Някой има ли представа къде може да се сложи чип?

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,нещо не разбирам защо искаш да чипосаш колата на баща си?Та той иска да си слага газ,вероятно за икономия на средства.При чипосване на колата,разходът няма да се понижи,въпреки рекламите на някои фирми,които се занимават с чип-тунинг.Напротив,даже ще се увеличи,това е реалното мнение на 10-ина човека с които съм говорил и които карат чипосани автомобили.Другата страна на нещата е ,че ако целта Ти е да увеличиш ускорението на автомобила,като сложиш чип,то няма да има кой знае какъв ефект,понеже няма турбина.Та с две думи,ще набуташ баща си с 600-800лева за излишна интервенция,при която най-вероятно ще се постигне ефект обратен на това,което той иска.Колата ви е достатъчно икономична и при тези разстояния в Търново ми се струва безмислено да се слага и газ.1.Кога ще се избият парите на хубав газов инжекцион?2.Защо ще си скапваш мотора,и понижаваш и без това не голямата му мощ?3.И може би най-важното,защо да си возиш БОМБА в багажника?????????А ако не съм те разобедил провери и в Тояга,за моят двигател поне имат там чип на цена от 800лева.Поздрави!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ех,за 8-10 коня какво ли не правят хората,даже и 800 лева му се дават и накрая няма да усети никаква разлика.За газта само ще кажа,че трябва да върти много километри за да си струва слагането и.И естествено да се продаде,преди да е почнала да прави проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази интервенция със софтуера е голямо удобство, но се обезсмисля от турбо цените. Ако едно така наречено "чипосване" струваше в рамките на 50 до 100 лв. щеше да е достъпно за всеки. Със сигурност колата ще се развъртва по-добре, но уви. За газта няма да коментирам, защото аз лично не я харесвам хич. Според мен след като е направен избора мотора да е 1.5, просто трябва да му се радвате така както си е. Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При цена на газта 0.92лв. и цена на бензина 2.12 лв. избиването ще стане повече от бързо за макс от 12000км. Ето един линк да си пресметнете спрямо вашите коли http://www.mitsubishi-motors.de/services/umwelt/lpg

Инъче за "бомби" в багажника......това, че на "бай Иван от Тъпчилещово" му се е запалила 25 годишната Сиера или Пасат, и че сам си е слагал газовото, което преглед не е виждало никога, това е съвсем друга работа.

Разбира се то си е индивидуално решение, но веднъж като пробваш няма да искаш да я караш на бензин повече :)

Ако аз си бях купи бензинов Лансър със сигурност щях да му сложа газово (това си е лично мнение!)

 

П.С Четох статистика, че 70% от бензиновите коли в БГ са на газ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли се бъркам или никой не мисли за последствията по двигателя след слагането на ГАЗ.

Какво става с клапъните и иглите, които по всяка вероятност няма да издържат при работа на ГАЗ.

Като се чипоса и двигателя се развърта повече 6800-7200 оборота, не мислите ли че трябва да се сложи друго по-качественно масло?

Накрая може да се окаже, че всичко ще се изплати след 40-50 000 км най-рано.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много бях разочарован като след близо 3-часово търсене на информация и звънене на различни фирми за чип-тунинг никой в София (поне тея, на които звънях) не може да "чипоса" 1.5 2008г.

 

Проблема е следния: Баща ми кара 2008 1.5 Лансър, двигател 4а91 мивек и искаше да му сложи газ?!?, което според мене убива двигателя и като цяло е пълен bullshit, затова предложих чип, но както и да е, причини много, особено 10-11 градско :)

 

Някой има ли представа къде може да се сложи чип?

 

Благодаря!

Тук ти е лекарството купуваш го и си готов

Ето ТУК

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много бях разочарован като след близо 3-часово търсене на информация и звънене на различни фирми за чип-тунинг никой в София (поне тея, на които звънях) не може да "чипоса" 1.5 2008г.

 

Проблема е следния: Баща ми кара 2008 1.5 Лансър, двигател 4а91 мивек и искаше да му сложи газ?!?, което според мене убива двигателя и като цяло е пълен bullshit, затова предложих чип, но както и да е, причини много, особено 10-11 градско :)

Колега за този мотор няма смисъл от чип , радвай му се така колегите са го казали без турбо чипа е безмислен , а газта аз не я одобрявам , успех

 

Някой има ли представа къде може да се сложи чип?

 

Благодаря!

Колега за този мотор няма смисъл от чип , колегите са прави без турбо е безмислица, а за газовото не съм им фен имал съм 3 бензинови коли и нито една не е имала газово Редактирано от junakov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. За газ въобще няма да се мисли, бомби не искам, все пак като и доиде време за нова кола аз ще го подкарам това Мицу :) Досега съм имам всякъкви бензинови, от 1.6 боксер на Алфа (12 градско) до 2.0 на Хонда и никога не съм си помислял за газ.

 

Както и да е, малко съм разочарован от това, което прочетох за чипа, но много ми допадна идеята на coltengineer, малко напомня на Скайлаина ар32 и неговите възможности за бърникане из компютъра, е не чак така хаха.

 

Ако някой е пробвал този Тротъл Контрол нека сподели мнение, защото гаранцията скоро изтича и ще се действа, не съм се отказал напълно от чип все пак...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...