Премини към съдържание

Въпросче - каско - Булинс ...


f18

Препоръчано мнение

Въпросче:

Автомобилът ми е лизингов и застрахован каско Булинс.

Още като го взех от БС на страничните стъкла имаше лепенки за маркиране с дата до 04-2014 (когато изтича срока на лизинга).

Скоро става 1 г. от взимането на колата и ще плащам нова каско-полица.

Означава ли това, че трябва да мина за маркиране в пунктовете за маркиране към Булинс?

p. s. питам тук, защото нито лизингодателят (Инстрейд), нито застрахователния брокер (ОББ Застр. брокер) можаха да ми дадат точен и недвусмислен отговор по въпроса, а и в общите условия въпроса е споменат обобщено и не много ясно ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега щом е маркирана за 4г. не трябва да маркираш пак.На протокола за маркиране трябва да пише и там,че е маркирана за 4г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Колеги, колата се маркира еднократно, но рекета се плаща всяка година. След като на лепенката е отбалязана 2014г. това означава ,че няма да плащате дотогава. После пак се плаща година за година - 20лв. Лепенките са да не я пипат бандюгите/ само против кражба/. Иначе каското си важи и без лепенки т.е.за всяко друго застрахователно събитие без кражба. :mitsu-smiley:

:mitsu-smiley: Поздрави,Стефан :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Колеги, колата се маркира еднократно, но рекета се плаща всяка година. След като на лепенката е отбалязана 2014г. това означава ,че няма да плащате дотогава. После пак се плаща година за година - 20лв. Лепенките са да не я пипат бандюгите/ само против кражба/. Иначе каското си важи и без лепенки т.е.за всяко друго застрахователно събитие без кражба. :mitsu-smiley:

:mitsu-smiley: Поздрави,Стефан :mitsu-smiley

 

 

 

 

Колега когато колата е чисто нова и е маркирана за 4 г.(цената за 4г. е 180 лв.)значи е за 4год.Първоначалната маркировка мисля,че беше 50 лв.за 1год.и за всяка следваща е по 20лв. на година,и не може стикера да е за 4год. а да е маркирана за една

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега когато колата е чисто нова и е маркирана за 4 г.(цената за 4г. е 180 лв.)значи е за 4год.Първоначалната маркировка мисля,че беше 50 лв.за 1год.и за всяка следваща е по 20лв. на година,и не може стикера да е за 4год. а да е маркирана за една

 

:mitsu-smiley: Колега, съгласен, но няма маркиране за една година. То е еднократно. Нещо като набиване на номера с фин пясък под налягане върху стъкла, врати, фарове и др. После те "вкарват в системата", сиреч в компютъра с база данни, въвежда се дата, час, мин. и ако ти е за първи път/стара кола/ плащаш 60лв. и "можеш да я оставяш отключена" без притеснения. Когато колата е нова просто е платено за 4 год.Когато ти изтекат 4-те години само ще платиш 20 лв. ще сложат нови за 1 год. и догодина пак ако искаш. Ако не караш със стари лепенки но каското не важи за кражба. :mitsu-smiley:

Поздрави, Стефан

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега когато колата е чисто нова и е маркирана за 4 г.(цената за 4г. е 180 лв.)значи е за 4год.Първоначалната маркировка мисля,че беше 50 лв.за 1год.и за всяка следваща е по 20лв. на година,и не може стикера да е за 4год. а да е маркирана за една

 

:mitsu-smiley: Колега, съгласен, но няма маркиране за една година. То е еднократно. Нещо като набиване на номера с фин пясък под налягане върху стъкла, врати, фарове и др. После те "вкарват в системата", сиреч в компютъра с база данни, въвежда се дата, час, мин. и ако ти е за първи път/стара кола/ плащаш 60лв. и "можеш да я оставяш отключена" без притеснения. Когато колата е нова просто е платено за 4 год.Когато ти изтекат 4-те години само ще платиш 20 лв. ще сложат нови за 1 год. и догодина пак ако искаш. Ако не караш със стари лепенки но каското не важи за кражба. :mitsu-smiley:

Поздрави, Стефан

Това ми беше мисълта и на мен.Поздрави и от мен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега когато колата е чисто нова и е маркирана за 4 г.(цената за 4г. е 180 лв.)значи е за 4год.Първоначалната маркировка мисля,че беше 50 лв.за 1год.и за всяка следваща е по 20лв. на година,и не може стикера да е за 4год. а да е маркирана за една

 

Хммм... мойта кола е маркирана за 5г. - сумата която заплатих беше 100лв! (Има и маркировка за 1г.(стикерите са за толкова време)

 

 

:mitsu-smiley: ... Ако не караш със стари лепенки но каското не важи за кражба. :mitsu-smiley:

Поздрави, Стефан

 

Това не го разбрах! Или по скоро как го разбрах - ако карам без да си сменя стикерите и ми откраднат колата, застрахователя няма да ми я плати поради факта, че не съм си "лепнал лепенка". Това ми се струва абсурдно! Ако колата я няма - застрахователя няма да знае дали съм подновил маркировката, но ако застрахователя иска да има маркировка на автомобила с край мин. срока на застраховката, то преди сключването на полицата застрахователя проверява маркировката до кога важи, т.е. няма шанс да караш без маркировка! Има и застрахователи като ЕВРОИНС, които не изискват маркировка! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хммм... мойта кола е маркирана за 5г. - сумата която заплатих беше 100лв! (Има и маркировка за 1г.(стикерите са за толкова време)

 

 

 

 

Това не го разбрах! Или по скоро как го разбрах - ако карам без да си сменя стикерите и ми откраднат колата, застрахователя няма да ми я плати поради факта, че не съм си "лепнал лепенка". Това ми се струва абсурдно! Ако колата я няма - застрахователя няма да знае дали съм подновил маркировката, но ако застрахователя иска да има маркировка на автомобила с край мин. срока на застраховката, то преди сключването на полицата застрахователя проверява маркировката до кога важи, т.е. няма шанс да караш без маркировка! Има и застрахователи като ЕВРОИНС, които не изискват маркировка! :)

 

 

Застрахователят научава веднага дали е маркирана колата, защото копие от протокола от маркировъчният център отива при него. Наисина клауза Кражба не важи без маркировката с излючение на някои компании.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хммм... мойта кола е маркирана за 5г. - сумата която заплатих беше 100лв! (Има и маркировка за 1г.(стикерите са за толкова време)

 

 

 

 

Това не го разбрах! Или по скоро как го разбрах - ако карам без да си сменя стикерите и ми откраднат колата, застрахователя няма да ми я плати поради факта, че не съм си "лепнал лепенка". Това ми се струва абсурдно! Ако колата я няма - застрахователя няма да знае дали съм подновил маркировката, но ако застрахователя иска да има маркировка на автомобила с край мин. срока на застраховката, то преди сключването на полицата застрахователя проверява маркировката до кога важи, т.е. няма шанс да караш без маркировка! Има и застрахователи като ЕВРОИНС, които не изискват маркировка! :)

Колега ако стикера ти е за една година трябва да го подменяш всяка година,ако е 5г. като при теб значи на 5-та год.Платил си 100лв. защото всяка застрахователна компания работи със различни компании за маркировка(в повечето случай тянхни дъщерни фирми)и от там са разликите в цените.Грешиш като си мислиш,че застрахователя не е в час дали си маркирал колата или не си и,ако не дай боже да откраднат колата или при ПТП застрахователя ти изисква протокола от маркировката и ако не си я подновил лошо ти се пише.Логично е като правиш каско да видят дали колата съществува и дали има поражения по нея

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ако си със стари лепенки, каското не важи за кражба! :mitsu-smiley: Съжалявам за грешката по-горе.

:mitsu-smiley: Тези които маркират и застрахователите са едно и също, а лепенките са както преди само, че по-малки и на страничното стъкло. Старата песен на нов глас. Освен сумата за каското си плащаш и рекет за да не ти откраднат колата. :mitsu-smiley:

Поздрави !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами доколкото подразбрах от форумите - лизинговите автомобили - при закупуването им се маркират до края на лизинга (в моя случай 5 г. - и затова лепенката ми е до 2013). Т. е. всяка година си плащаш каското, разбира се, но не трябва да ходиш в пункт за маркиране.

То това ми беше и върпоса - трябва ли да се ходи до такъв пункт или не ... щото едно такова излишно разкарване в делничен ден ми идва повече, особено пък и след като оригиналана каското не е в мен и току виж ме пратили и до лизингодателя да си го взема и после да му го върна може би ...

 

Т. е. стигам до извода че НЕ трябва да се ходи до пункт за маркиране,

но за всеки случай допълнително ще звънна на и на Булинс и на фирмата за маркиране може би ... че току виж лепенката ми е до 2013, но се окаже че е трябвало независимо от това за някакво "отмятане", оглед, допълнителна снимка или не знам си какво все пак да посетя пункта за маркиране и вследствие на това да ми се откаже някаква бъдеща щета ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги, здравейте!

Колата в края на април ще стане на 2 години и ще правя каското за третата, та въпросът ми е на колко ще оценят колата и колко ще отиде каското/ако някой вече е достигнал 2те години и го е правил скоро/?

Мерси предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При всички случаи ще е по-малко от миналата година, поради обезценяването на автомобила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, здравейте!

Колата в края на април ще стане на 2 години и ще правя каското за третата, та въпросът ми е на колко ще оценят колата и колко ще отиде каското/ако някой вече е достигнал 2те години и го е правил скоро/?

Мерси предварително!

Зависи от стойността на колата като нова. И аз сега ставам на 2 год. :) и застрахователната стойност е паднала с ок. 2500 Евро. спрямо предната година

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...