Премини към съдържание

Aкумулатор


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

днес акумулаторът ми ме остави...пред вкъщи. :)

Кажете какъв да си взема - колко амперчаса и т.н.

Зная само, че трябва да е с обратен +. Като го гледам

моят е доста малък по габарит и е 55Аh. Всъщност, при

вас как е монтиран самият акумулатор? При мен седи в

нещо като пластмасова кутия, която не позволява поста-

вянето на по-голям по размери...

 

 

сега като гледам каталога на Бош ми трябва доста по-мощен от този, който имам:

 

2.0 i 16V [D2/3] 01.90-03.94 70 630 S4 026

 

 

Мерси предварително!

 

 

П.С. Ако ме упътите и към магазин в София, ще сте направо

чудесни. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колко трябва да е стартовият ток, защото според Варта и Бош трябва да е 630А?

Редактирано от taz_the_devil
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моя си сложих VARTA 63 АМ динамик и се държи много добре, няколко пъти се опитах да го изтощя до дупка и неуспях :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Плюса да сочи към предните светлини, ,минуса към задните, а двата /+,-/ да са към шофьорската страна. Аз съм с 55Ан Монбат и не знаеш колко съм псувал ,една вечер да оставя вратата отворена ,пада акумулатора от лампичката в купето. Но по-мощните май идваха по-големи като размер, поне тези на Монбат и бях принуден да взема 55, така че виж си размерите и по тях си търси някой мощен акумулатор.

Редактирано от Phantomaz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец колата започна да пали трудно. До момента в който три дена след последното каране не можех да я запаля. В акумулатора трябвало да се долее дестилирана вода. Един професор ме съветва, че може и минерална. Налива той, всичко ок, чак и датчика в акумулатора си свети в зелено. Браво, оправихме проблема си викам, хубаво е да се довериш на знаещи хора! След няколко дена разбрах, че акумулатора се е пре*бал напълно. Ексайд, гаранционния му срок е до 08. Както ме бъзика едно приятелче от близкия сервиз е било по-добре чешмяна водя да му налея. Но така е при хората, които не се учат от грешките на другите... Сега Еклипса не може да поддържа 900 оборота. Голям смях е на светофара, докато се науча с левия крак да натискам спирачка, а с десния да внимавам да не изгасне колата. Мисля, че заради акумулатора цялата система се напряга и всичко може да се пре*бе. Някои лампи в купето не светят, dvd-то си изгасва, когато поиска... Моя съвет като на нищо-неразбирач е да слагате най-големия и скъп акумулатор, който може да се побере! А след това да внимавате мангалите да ни ви го харесат!

И все пак, ако имате други идеи защо, колата може да гасне - споделяйте.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мне защо пък най-големия?!?! Аз съм си харесал НАЙ-МАЛКИЯ :)

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/JM-Fabrications-1G-DSM-Small-Battery-Kit-W-Battery_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem3ca04db010QQitemZ260387483664QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

 

Важно е качеството, марката и правилната експлоатация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В този набор трябва да влиза и манивела в случай, че си оставиш радиото повече от 10 мин на изгасен двигател :icon_thumbup:

 

Браво! Това е за ентусиасти :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В този набор трябва да влиза и манивела в случай, че си оставиш радиото повече от 10 мин на изгасен двигател :icon_thumbup:

 

Браво! Това е за ентусиасти :icon_rock:

 

Ами не, доста повече ще издържи :) Има зверски стартов ток!!

Просто ако си си изместил акумулатора отзад (като мен например) това е много добър вариянт.

Аз сериозно се замислям за този, а и тежи само 6-7 килца :)

http://www.odysseybatteries.com/battery/pc680t.htm

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стартовия ток е за стартиране, а капацитета му от 17 Амперчаса е... доста малък.

Ако пък става студено при теб... При -20 имаш 20% от капацитета.

 

Въпрос на приоритети, за теб вероятно теглото е най-важното, за да олекотиш колата.....

 

http://www.engineersedge.com/battery/images/discha7.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хората са си написали че е за мотоциклети: http://www.odysseybatteries.com/battery/pc680series.htm

 

Ами да, по принцип са за мотоциклети. Но също така се ползват и за коли. Според зависи...

Относно олекотяването и местенето отзад, определено няма смисъл ако караш кола с предно предаване.

А не виждам какво значение има кубатурата на двигателя с ампер-часовете. Освен когато палиш, но според таблицата имаш 500 амп за първите 20сек., което е прекалено достатъчно. Не караме все пак издухани дизели, а бензинови коли, които палят на четвърт оборот :)

Акумулаторите са доказани, доста хора от ДСМ-гилдията карат с такива в Америка. Не че аз съм си ги измислил отнякъде...

Според мен ако нямаш мощно аудио и не живееш на -40 градуса, този акумулатор е достатъчен. И определено мога да поспоря с всеки, който твърди обратното :)

Лично аз чакам само моя да сдаде багажа и да си купя такъв.

 

Що се отнася до акумулаторите на нашия пазар, искам да изкажа добро впечатление от AcDelco. Освен Еклипса, имам и дизелов автомобил. Когато го купих преди 3 години (лятото) си купих нов акумулатор "Монбат". Дойде зимата и акумулатора клекна. Че и ме остави насред планината. Естествено изхвърлих го и си купих АцДелко. Вярно дадох малко повече пари, но не съм имал никакви проблеми. Оттогава се зарекох - български акумулатор слагам само ако е подарък :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. Има ги и тук, само че не са предвидени за използване в автомобил, и имат клейми от тези като за мотоциклет.

http://www.boschautoparts.co.uk/pcBatt4.asp?c=2&d=1

 

Предимството на онези другите е, че е предвидено и могат да им се навиват от кръглите клейми за автомобил, които разбира се се продават допълнително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...