Премини към съдържание

Тропане


atila

Препоръчано мнение

Чува ми се ,че е някъде високо,предполагам нещо свързано с амортисьорите.

От какво може да идва това гнусно тропане? Думайте,че път до Шипково ме чака. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лагер на амортесьора щом е високо. И при мен прихлопва понякога, като се постопли ще го гледам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лагер на амортесьора щом е високо. И при мен прихлопва понякога, като се постопли ще го гледам.

 

Като карам по паваж, или мина през тия симпатични дупчици в асфалта, направо ще ми изпадне чинето.

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като карам по паваж, или мина през тия симпатични дупчици в асфалта, направо ще ми изпадне чинето.

 

 

Може да е накрайник, може да е рейката, може да е шарнира на долния носач, може и от амортисьор да е. Ама няма как по интернет тая работа да стане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както ти е казал Росен,няма как да стане по нета.Но да знаеш всичко си тропа по почти един и същт начин,да добавя че може и биалетка да е,кормилен накрайник,абе много работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чува ми се ,че е някъде високо,предполагам нещо свързано с амортисьорите.

От какво може да идва това гнусно тропане? Думайте,че път до Шипково ме чака. :icon_thumbup:

Ако искаш ,ела при мен и ще ти кажа............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да е накрайник, може да е рейката, може да е шарнира на долния носач, може и от амортисьор да е. Ама няма как по интернет тая работа да стане.

 

Всичко отдолу е здраво,три пъти я гледат. Убеден съм ,че е някъде горе по амортисьорите, ама какво е точно :icon_hmm:

Имам чувството, че ще излезнат отгоре през калника,така тропа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко отдолу е здраво,три пъти я гледат. Убеден съм ,че е някъде горе по амортисьорите, ама какво е точно :icon_hmm:

Имам чувството, че ще излезнат отгоре през калника,така тропа.

Дали обаче е отгоре??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Тампони на щангите са това. Трудно се хващат, защото като вдигнат колата, очакването увисва (виж снимката с оградените в червено зони).

 

http://www.picvalley.net/u/1671/72742742111094518511266340406BOC3qhSiOn78OaEqponD.JPG

 

Другите предположения са противоударниците на амортисьорите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тампони на щангите са това. Трудно се хващат, защото като вдигнат колата, очакването увисва (виж снимката с оградените в червено зони).

 

http://www.picvalley.net/u/1671/72742742111094518511266340406BOC3qhSiOn78OaEqponD.JPG

 

Другите предположения са противоударниците на амортисьорите.

 

Може, и те да са. :icon_hmm: Те как се хващат,тогава?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде има, такава. :icon_blush:

Дани, на кръстовището на "Г. М. Димитров" и "Симеоновско шосе" (ако идваш по "Г. М. Димитров") завиваш надясно в посока Семинарията... и на около 10 метра след като завиеш има един сервиз. Там има "тресачка".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Същото това тропане го имам и аз. Пламен го откри, но ми трябваше колата и ми я сглоби на бързо и така си карам. Трябва да го посетя, когато се поосвободя малко, а и той, когато има възможност. Ако се ходи на тресачка за амортисьори, не се открива лесно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същото това тропане го имам и аз. Пламен го откри, но ми трябваше колата и ми я сглоби на бързо и така си карам. Трябва да го посетя, когато се поосвободя малко, а и той, когато има възможност. Ако се ходи на тресачка за амортисьори, не се открива лесно.

Не е проблем да те запиша, проблема е че се разкача цялото окачване на съответната гума и се прави каквото иа да се прави,а това е доста работа и колата трябваше да седи повече от един ден..............но когато се освободиш за повечко време, тогава...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 90 % разбрaхме от къде тропа. http://img46.imageshack.us/i/reara.jpg/ :icon_blush:

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва се притесняваш колега карай така, пак като се оттопли сменяй.... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Не трябва се притесняваш колега карай така, пак като се оттопли сменяй.... :icon_thumbup:

 

Точно на обратното мнение съм - сменяй сега! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както казват повечето майстори; До като не се разглоби не може да се разбере къде е проблема.

 

Точно това и направихме днес, свалихме амортисьорите, и се оказа,че това неприятно тропане идва от самите стъбла на амортисьорите, (а не от горните тампони) толкова бяха аут,че съвсем спокойно, без никакво усилие се движеха навън и навътре.

 

Сменихме амортисьорите и тропането изчезна напълно.

 

Усещането с новите амортисьори беше такова,че сеедно се качвам в друга кола. :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ако са се олабили накладките? :icon_dance:

 

Оф ама и коментирам без да изчета всичко....

 

Честити амортесиори ;)

Редактирано от RogerDoger
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ако са се олабили накладките? :icon_dance:

 

Оф ама и коментирам без да изчета всичко....

 

Честити амортесиори ;)

 

Тенкс, Радо. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...