Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Как се разглобява таблото на Colt Cj купе


Препоръчано мнение

  • преди 3 месеца ...
  • преди 5 месеца ...

Ето и един клип как се вади панела с копчетата за парното. Днес го изрових от архива :)

 

http://www.vbox7.com/play:b380a1f6

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Днес, с полезните съвети на Емо, разглобих страничните въздуховоди на единият Колт.

Работата е лесна, ако знаеш де да бутнеш плоската отверка.....:D

 

С червени стрелки съм показал, де се пъха.....

Отверката, де!

Ето и останалите снимки, дето съм нащракал с жисиема....

Не са много на фокус, но за "Направи си сам" вършат работа.

Почистих жалюзите, изтрих насъбралата се пепел и смених изгорелият дунапрен от страничният прорез на клапата, която отваря/затваря притока на въздуха.

За по наблюдателните, средният панел, който командва и двата съседни ламела за насочването на въздушният поток е със счупено краче.

 

Реших въпроса, като срязах около 1 см от топлийка, нагрях я и я поставих/забих на мястото на липсващото парченце. Оставих я да се показва .4 мм. После и нахлузих като презерватив, изолация от кабел 0.75 кв/см. Пасна идеално..........

Та, на по-сръчните, желая приятна работа!

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с таблото ще ми свърши работа лично на мен, а във връзка с него да питам: сложно ли е да се сложи панел с оборотомер (а ако ви се намира клипче или снимки как става - евала :))

Ако си взема панел с оборотомер от друг колт, няма ли да стане, или не е толково просто? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) здравей!искам да те попитам дали знаеш как да си сменя подлакътника и съответно как да го разглобя ,защото си счупих капака и не може да се оправи ,а по моргите не мога да открия .Можеш ли да помогнеш?И знаеш ли къде мога да намеря?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подлакътника се разглобява лесно...но ако ти е счупено само капачето търси капаче!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) здравей!искам да те попитам дали знаеш как да си сменя подлакътника и съответно как да го разглобя ,защото си счупих капака и не може да се оправи ,а по моргите не мога да открия .Можеш ли да помогнеш?И знаеш ли къде мога да намеря?

 

Какво имаш предвид че капака не може да се оправи? Ако се е счупила пантата, която представлява парченце изтънена пластмаса - аз съм чупил две и на двата ми Colt-а. И двете ги оправих по един и същ начин, че станаха и по-здрави от преди - дървотелски панти с правилния размер (така че две панти да паснат на ширината на старата панта). Епоксидна смола + винтове е начина и няма повече чупене.

Редактирано от HolyMan
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте!

 

Днес реших да пипна таблото, не заради друго, а от бездействие; става въпрос за таблото на Colt V 4G13, което е без оборотомер. Направих нещо като шаблон (такава ми беше първоначалната идея) - този шаблон може да се принтира на каквото пожелаете (хартия, фолио и др), после да се изреже и залепи, а може и да се пусне на режещ плотер. Пък може и от по-солидни материали - ламарина, пластмаса... Ето как изглежда направено от бирен картон :shock:

пример

Това е шаблона

На примера се вижда малко недобро изрязване в някои ъгли, но толкоз мога. Шаблона не знам дали пасва идеално, направих го от пробното, което изрязах от бирен картон, би трябвало да пасва, но това ще се разбере, ако някой го пробва. Надявам се да съм полезен :)

 

Успех!

 

Офф, забравих да кажа - шаблона при принтиране се принтира на А3 формат без фит-ване на картинката (тя е А3 формат, 300dpi (заради преоразмеряване от сайта е станала на 72dpi), демек мащаб 1:1)

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/412354390ff1040be345d33b4acefa69/2013-10-18-112/

това го постигнах днес ,и продължавам с лампите по цялото купе

имам 2 спънки .. белите диоди с тънкия цокъл като на часовника ми светят много силно удачно ли е примерно да лепна стъкалце на върхът и да ми разсее светлната ,часовника даже през деня ми взима очите ,вечер да не говороим

и другото което е .. там където си настройвам парното да сменя светлината с бяла ,на клипа видях как се маха капака ама немога да бръкна до лампичките

някой сменял ли ги е там ,да ме светне ?

благодаря :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ги сменял, с диоди съм там, но си спомням, че се поизпотих с тях...Мисля, че с тънки издължени клещи ги вадих....Покажи какви диоди си използвал за таблото?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там с клещи със закривен край се стига. Вадят се със завъртане, но не се сещам в коя посока. Имаш 2 бр. крушки в панела за парното.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

тези са ми на таблото http://prodavalnik.com/diodni-krushki-w5w-t10---5-13-28-dioda-svetodiodni---gabarit-stop-zadna-led-migach-drl-far-i16586049

а на часовника е такъв http://prodavalnik.com/diodni-krushki-t5-festoon-migach-interior-svetodiodni-led-plafon-zhabka-tablo-nomer-i30807215

от този човек си поръчвам крушките изглеждат ми най-евтини

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 години ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...