Премини към съдържание

Abs ?


vanesok

Препоръчано мнение

Здравейте,съфорумници!Днес от колегите ми на работа научих нещо интересно,но не знам дали е вярно.Отвори се тема за ABS-те и се опитаха да ме убедят,че щом задните ми спирачки са барабанни,ABS-a там не действа.Някой има ли представа как работи,наистина ли е само за предните /дисковите/ спирачки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,съфорумници!Днес от колегите ми на работа научих нещо интересно,но не знам дали е вярно.Отвори се тема за ABS-те и се опитаха да ме убедят,че щом задните ми спирачки са барабанни,ABS-a там не действа.Някой има ли представа как работи,наистина ли е само за предните /дисковите/ спирачки.

Действат ...........това че си баеабан , не значи че няма АБС..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Действат ...........това че си баеабан , не значи че няма АБС..............

Точно така. И отзад има датчици и гривни и си работи като всеки друг ABS.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай, сега на снега и леда е най лесно - набий спирачки и виж дали ще "рита" педала. Само внимавай да е чист терена наоколо ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,но и вие както и колегите ми не сте много убедителни.Ще се опитам да намеря от руснаците ремонтна инструкция и там ще проверя. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,но и вие както и колегите ми не сте много убедителни.Ще се опитам да намеря от руснаците ремонтна инструкция и там ще проверя. :icon_bye:

Какво да те убеждаваме, на стенд ли да ти го покажем?

Помисли реално - за какво ти е АБС-а да работи само на предните колела? Нали всеки път когато ти блокират задните ще си в храсталака.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето от сервизната програма информация за моита кола.....

http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/pics/0_1_38686.gif чертежче на барабана с гривната за АБС-а под номер 33328 (горе на картинката)

Ето и още една картинка с разположението на датчиците на четирите ми колела.

http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/pics/0_1_46228.gif ....предните са си на каретата, задните са на барабаните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,но и вие както и колегите ми не сте много убедителни.Ще се опитам да намеря от руснаците ремонтна инструкция и там ще проверя. :icon_bye:

Ако и това не те убеди, ходи си питай руснаците.. :D

 

http://www.japancars.ru/cat/mitsubishi/index.php?s&area=M60&cat=C606H504D&mdl=DG1A&clf=LNDEL6&mg=35&bg=770

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пък най-лесно броите металните тръбички дето влизат и излизат от АБС-а.......Ако са 5 или 6 значи има и на четирите колела, като разбира се си харесате първо една кола с барабани. Ако тръбичките са 3 или 4 значи няма на задните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отворих тази тема,защото не съм запознат много добре с ABS-те.Това ми е първата кола с такава екстра.С устройството на автомобилите съм запознат от проблемите с които съм се сблъсквал и нямам никакви претенции за някви знания или умения над средното ниво.Не можах да разбера,какво накара някои от колегите да се накокошинят толкова!За ABS-а намерих литература и видях снимани тези дискове с зъби или шлици по периферията от които датчиците вземат информация.Вече ще карам спокойно - ABS-а не е само на дисковете. :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...