Премини към съдържание

Моят автомобил


Препоръчано мнение

Да, това е колата, но не колата за 5км. преход сутрин и 5 км. вечер... :D

Това по скоро е колата, с която да ходи до морето... :icon_thumbup:

Няма как работата ми е на такова разтояние от дома. Заради колата няма да си сменям работа. Събота и неделя ще я раздвижвам на по дълги преходи. Сега ще се опитам да представя моят ГАЛАНТ с няколко снимки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Не знам как да прикача снимките за да представя моят ГАЛАНТ.
Редактирано от todorka popgeorgieva
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да ползваш snimka.bg или imageshack.us, който имаш като опция, когато пишеш мнение.



Ето справих се! Това е тя!!!







http://i213.photobucket.com/albums/cc229/mastilcho/pfoto7.jpg
http://i213.photobucket.com/albums/cc229/mastilcho/pfoto5.jpg
http://i213.photobucket.com/albums/cc229/mastilcho/pfoto4.jpg
http://i213.photobucket.com/albums/cc229/mastilcho/pfoto1.jpg
http://i213.photobucket.com/albums/cc229/mastilcho/pfoto6.jpg
http://i213.photobucket.com/albums/cc229/mastilcho/pfoto3.jpg
http://i213.photobucket.com/albums/cc229/mastilcho/pfoto3.jpg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е бутонът на таблото на 3-тата снимка?

То си пише бре-"cruise",но нещо не виждам лостчето... :icon_hmm:

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То си пише бре-"cruise",но нещо не виждам лостчето... :icon_hmm:

При така оставен волан няма и как да се види.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При така оставен волан няма и как да се види.

Правилно! Има лостче зад волана, но не се вижда на нито една от снимките. Ако някой се интересува как изглежда ще се опитам да направя снимка на която да се вижда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, Батко е прав! Това е кола, с която да идеш до морето, на къмпинг. Това нещо ще си гори тук в Сф като змей (хеле на 5 км сутрин и толкова вечер)

 

Добре, де, те това не разбрах никога.... Защо си купувате Галанти с големият мотор за предимно градско каране?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е аз като съм с дву-литровия да не мислиш,че гори по-малко.Въпросът е да караш това,което искаш,без значение от разхода.Един живот живеем,ако само си купуваш това което не искаш,до къде ще я докараш-цял живот разочарован.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е аз като съм с дву-литровия да не мислиш,че гори по-малко.Въпросът е да караш това,което искаш,без значение от разхода.Един живот живеем,ако само си купуваш това което не искаш,до къде ще я докараш-цял живот разочарован.

:good: Подкрепям това мнение!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е аз като съм с дву-литровия да не мислиш,че гори по-малко.Въпросът е да караш това,което искаш,без значение от разхода.Един живот живеем,ако само си купуваш това което не искаш,до къде ще я докараш-цял живот разочарован.

Как пък ти дойде наума това за разочарован - не разбрах..... Напротив, все по-очарован съм от колата си, нищо, че е стара. И че гори повече от Галант 2.0 - какво от това? Повече и се радвам, отколкото на Галанта - по-удобна ми е, надеждна е - какво повече да искам.... И пак такава ще си купя! При мен изборът е направен отдавна!

 

Иначе - какво да кажа - купувам си това, което искам, след което се разочаровам я от разход, я от скоростна кутия..... Ама пък това искам да карам, нищо, че ще съм разочарован......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колежке кой е вземал колата ? И колко си дала за нея (бас държа че струва 4500 ;)) - на снимка 5 ясно си личи различния цвят на багажника, калника и вратата - 100% съм сигурен че е удряна на 2 места - отзад позицията на снимката и отпред (ама отпред е мн добре направена) :) ама няма да се плашиш - ще си избие парите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колежке кой е вземал колата ? И колко си дала за нея (бас държа че струва 4500 ;)) - на снимка 5 ясно си личи различния цвят на багажника, калника и вратата - 100% съм сигурен че е удряна на 2 места - отзад позицията на снимката и отпред (ама отпред е мн добре направена) :) ама няма да се плашиш - ще си избие парите.

Явно си голям специалист, щом познаваш по снимки. Kакво значение има цената на колата, нали парите не ги даваш ти? Всеки знае, че цените на непребоядисваните коли са в пъти по-високи. Според мен колата е чудесна за цената си, каквато и да е тя. Моя Галант (от аватара ми) го купих с оригиналната боя точно преди 2 години но за 12 500 ЕВРО....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то няма противоречие колега :) Аз нали казвам най-накрая че си струва парите - щом е Галант е добра пък ако не е ще даде 1.5 2000 лв и ще стане какво толкова :). 24к е прекалено много ако ще и с 1 милион екстри и тунинги да е :). Някои хора живеят ЗА колата е не тя да живее ЗА тях и да ги вози - въпрос на вкус и виждане ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колежке кой е вземал колата ? И колко си дала за нея (бас държа че струва 4500 ;)) - на снимка 5 ясно си личи различния цвят на багажника, калника и вратата - 100% съм сигурен че е удряна на 2 места - отзад позицията на снимката и отпред (ама отпред е мн добре направена) :) ама няма да се плашиш - ще си избие парите.

Правилно си забелязал разликата на цветовете на багажника, но тя не се дължи на пребоядисване. Различния цвят е пластмаса, която явно по - скоро е остаряла и затова стои по различно. Тъй като колата съм си я избирала аз и на цена доста по- ниска от тази, която ти си написал /незнам дали е разумно да я обявя/, аз също имах такива притеснения. Затова помолих монтьора, който ми обслужи кола да я огледа дали е удряна, и той каза, че не е. Поставям една ?, защото впоследствие като се консултирах с Ди Джей Тумби разбрах, обаче че монтьора май нищо не разбира от "Галанти". Но лично аз за себе си смятам, че съм направила добра сделка. Според Ди Джей Тумби сега първото, което трябва да направя е да сменя крив носач, който потропва и профилактика на спирачната система. Смятам, че е напълно прав и в момента, в който събера достатъчно пари ще му я поверя. Той може да отговори и на твоя въпрос.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, Батко е прав! Това е кола, с която да идеш до морето, на къмпинг. Това нещо ще си гори тук в Сф като змей (хеле на 5 км сутрин и толкова вечер)

 

Добре, де, те това не разбрах никога.... Защо си купувате Галанти с големият мотор за предимно градско каране?

Случва ни се и на нас да прескачаме от време на време до морето, но не всеки ден. По-голямата част от годината сме в София затова и се налага да си я караме в София! Аз смятам, че разхода се компенсира с удоволствието да се возиш и да караш подобен автомобил. Който не се е качвал, той не знае какво е УДОВОЛСТВИЕТО!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този Галант ако си го взела на доста по ниска цена от 4500 направо си ударила джакпота, ама за такава сума яко понамирисва ситуацията .. Със здраве да си го караш!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този Галант ако си го взела на доста по ниска цена от 4500 направо си ударила джакпота, ама за такава сума яко понамирисва ситуацията .. Със здраве да си го караш!

Незнам времето ще покаже! Ди джей Тумби го видя и го покара малко, той може да каже своите впечатления сега или по-късно, защото съм решила да поверя на него ремонта на носача и профилактиката на спирачната система. Факт е че обслужването, което и направих е неправилно и това какво ще ми коства занапред незнам. Монтьора който я гледа твърди, че всички части по ния са оригинални, което ме навежда на мисълта, че каквото има да се чупи ще се чупи при мен! Но засега ми е слабост тоя автомобил и се надявам със здраве да си го карам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Колеги, моля за няколко мнения относно смяна на крушка/ки/ на преден/ни фар/ове - къси светлини. Днес докато се прибирах от работа и чаках в задръсване, след някакъв лъскав джип, установих, че /в отражението на джипа/ лява къса светлина на Галанта не свети. Пресветнах на дълги - дългите светят. Предполагам, че е изгоряла крушка. Въпросите са ми три: и двете ли крушки трябва да сменя за да светят с нормална светлина и двата фара и кави да бъдат? Лесно ли се сменят? Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даже по-лесно се сменя - като свалиш акумулатора, се отваря доста широко място и смяната става за 1-2 минути. На мен отдясно ми беше по-трудно. В резултат на прекъсването на тока от акумулатора към ЕКУ-то имаше някакво колебание на оборотите при загряла кола на място, но това се оправи самО за кратко време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля за няколко мнения относно смяна на крушка/ки/ на преден/ни фар/ове - къси светлини. Днес докато се прибирах от работа и чаках в задръсване, след някакъв лъскав джип, установих, че /в отражението на джипа/ лява къса светлина на Галанта не свети. Пресветнах на дълги - дългите светят. Предполагам, че е изгоряла крушка. Въпросите са ми три: и двете ли крушки трябва да сменя за да светят с нормална светлина и двата фара и кави да бъдат? Лесно ли се сменят? Благодаря!

Смяната не е толкоз трудна. Аз в такива моменти сменям двете и старата я оставям за резервна /то и по правилник е задължително да имаш резервни/, а за марката - Осрам или Филипс. Има и доста изписано за ксенона във форума. Може да попрочетеш, че май ще се окаже по-удачно. Аз доста се замислям да и сложа един ксенон.

Редактирано от miro253
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги гледам, че споменахте кривия носач..

Аз съм с Галант 2 литра ТДИ 97-ма година.. разбил ми се е шарнира на лявият такъв носач и тампона. Преди малко ходих до 1 магазин да проверя и ми искаха 190 лв (цената е нормална - спрямо други магазини), но малко ме притеснява, че номера на носача не съвпадна и ще ида на място с колата да го наложа със стария носач - по каталог го дават да стане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля за няколко мнения относно смяна на крушка/ки/ на преден/ни фар/ове - къси светлини. Днес докато се прибирах от работа и чаках в задръсване, след някакъв лъскав джип, установих, че /в отражението на джипа/ лява къса светлина на Галанта не свети. Пресветнах на дълги - дългите светят. Предполагам, че е изгоряла крушка. Въпросите са ми три: и двете ли крушки трябва да сменя за да светят с нормална светлина и двата фара и кави да бъдат? Лесно ли се сменят? Благодаря!

 

Аз сложих ксенон на моята кола - 150 лв ми взеха, но съм много доволен. Ако ти се налага да пътуваш през ноща извън града.. бих ти препоръчал ксенон :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...