Премини към съдържание

Вериги?


f18

Препоръчано мнение

Здравейте - мисля да се подготвя за зимата и да си взема вериги за Муцко, че ще му е 1-ва зима. Въпросът ми е какви вериги да си взема, да гледам ли нещо по специално - изобщо има ли нек'ви видове вериги - или всички са едно и също - т. е. да взема вериги отговарящи на размера гуми и толкова.

Щото миналата кола - бях си купил едни, които за 6 години така и никога не влязоха в реална употреба ... така че нямам ама никакъв опит, вследствие на което е толкова наивен и въпроса ми ;о)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сложи едни в багажника , защото никога не се знае .

Аз миналата година ги използвах моите в родопите като ходих на вилата , само веднъж ги сложих , но без тях нямаше да мога да се прибера, все пак си дал 30 000 за кола какво ще ти струва да сложиш 50-60 лв багажника за всеки случай .

Вземи си някакви метални "меча стъпка" , направи си една тренировка за поставяне в нормални условия и си карай спокойно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз купих такива http://www.snowchains.bg/?go=home&p=de...p;productId=463, за моят Наглестин и за Фабията на жена ми. Моите са все още нови, но защото в големите снегове карах нейната кола. Слагал съм ги 3-4 пъти и смея да твърдя, че се слагат супер, ама супер лесно и са така направени, че се кара по снега със скорост от порядъка на 70-80км/ч без никакви проблеми. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз купих такива http://www.snowchains.bg/?go=home&p=de...p;productId=463, за моят Наглестин и за Фабията на жена ми. Моите са все още нови, но защото в големите снегове карах нейната кола. Слагал съм ги 3-4 пъти и смея да твърдя, че се слагат супер, ама супер лесно и са така направени, че се кара по снега със скорост от порядъка на 70-80км/ч без никакви проблеми. :icon_rock:

Васко , твоите вериги са много хубави и са задължителни за хора които живеят или пътуват често към вашия край , но за хора които ходят 1-2 пъти в планината за сезон може и по-ефтини от 60лв.

Моите са някакви Гръцки видях , че на Ромпетрол на бензиностанциите ги предлагат в зелени кутии са .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако потърсиш малко повече може и на половин цена да ги намериш. По бензиностанциите надуват цените. Като падне много сняг зимата в бензиностанциите вериги от 25 лв., които се продават на пазарите, вървят от 90 до 130 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Васко , твоите вериги са много хубави и са задължителни за хора които живеят или пътуват често към вашия край , но за хора които ходят 1-2 пъти в планината за сезон може и по-ефтини от 60лв.

Моите са някакви Гръцки видях , че на Ромпетрол на бензиностанциите ги предлагат в зелени кутии са .

Да Иво, имаш право, но до някъде! Според мене и 1 път да ти се наложи да ги сложиш, е по-добре да е лесно и удобно.

А и не мисля, че 160лв са кой зне колко пари за едни наистина качествени и съвременни вериги за сняг.

Освен това, те стават и на други размери гуми и не са за един сезон, тъй че е оправдана инвестиция.

Преди точно 10г си купих Кьониг за 250лв. Все още се ползват от баща ми, без никакви повреди и проблени.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички за инфото ;о)

Купих си Pewag Sportmatic SMX (същите които има Vasil Sivkov)... даже вчера направих тренировка за поставяне/махане ... ще давам отзиви ;о)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Васко , твоите вериги са много хубави и са задължителни за хора които живеят или пътуват често към вашия край , но за хора които ходят 1-2 пъти в планината за сезон може и по-ефтини от 60лв.

Моите са някакви Гръцки видях , че на Ромпетрол на бензиностанциите ги предлагат в зелени кутии са .

 

Мойте вериги също са такива, но колкото и да търсих като ги купувах нямаше точно моя размер зимни гуми и джанти за зимата, който би трябвало да е същия като твоя всъщност 205/60/R16. Та въпроса ми е ти какъв точно размер си взе?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мойте вериги също са такива, но колкото и да търсих като ги купувах нямаше точно моя размер зимни гуми и джанти за зимата, който би трябвало да е същия като твоя всъщност 205/60/R16. Та въпроса ми е ти какъв точно размер си взе?

Ама ти за кое питаш? За гумите илиза ве ригите? Че нещо не се сетих.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, нещо не съм го написал много ясно - питам за веригите. Тези вериги, които аз купих не са точно за размера гуми които карам през зимата - 205/60/R16. Та въпроса ми е има ли от тия гръцките, които да са точно за този размер?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, нещо не съм го написал много ясно - питам за веригите. Тези вериги, които аз купих не са точно за размера гуми които карам през зимата - 205/60/R16. Та въпроса ми е има ли от тия гръцките, които да са точно за този размер?

Ами виж ся. Аз нямам гръцки вериги, ама на всички веригите има написани всички размери на които стават, защото то нямавериги само за един размер. гуми. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...