Премини към съдържание

Ксенон


Kitov

Препоръчано мнение

И как изглежда и колко парички е? Има ли смисъл въобше ... като гледам моите как светят си мисля , че не си заслужава парите да ги пипам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И как изглежда и колко парички е? Има ли смисъл въобше ... като гледам моите как светят си мисля , че не си заслужава парите да ги пипам.

 

 

Това към кой беше питане, че нещо не разбирам поста ти

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами към теб , защото ти явно заеш за какво става въпрос. Аз не съм особено запознат с ксеноните и като стана въпрос за нашите модели реших да попитам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето, не можеш да се ориентираш по цената кой продукт колко е качествен. Всичко се прави в Китай, затова казвам китайски за възможно най малко пари. Търговците на ксенон си слагат надценки между 60 и 300 процента отгоре. Лошото е че примерно един който вкарва ксенон, чиято себестойност е е увеличена с 60% излиза че го продава по-евтино от някой, който е взел по-евтин, но е сложил 200% надценка. И хората си казват: Тоз много евтин, значи е боклук и практически взима боклука на по-висока цена отколкото ще му излезе по-хубавия. Не можеш да се ориентираш и по кутията. Правят ги каквио им кажеш. Дават 5 6 избора като някои наистина изглеждат долнопробни а други много хубави. Срещу сума от 2 до 4 долара ти ги слагат в метални кутии и когато купувачът види нещо по-масивно и ахва. А същия продукт може да се продава в друга кутия със 2-30 лв надолу.

 

Всички имат дефектни бройки и всички китайци дават процент на лоши продукти 1-3% за баластите и 0.1-0.3% за крушките. От това, което имам като опит единственото близко до истината е съотношението между проблемните баласти и проблемните крушки наистина е близо до 1:10.

 

Има си разбира се ксенони, които още като отвориш кутията си личи, че са пълен боклук (криви крушки, некачествени кабели, дрънкащи баласти и т.н.)

 

С една дума вижте отзивите за продавача преди да си купите от него. Но не четете само доволен съм, не съм доволен а мненията, които дават повече информация от това. Едни са доволни на синята/бяла/лилава/зелена/... светлина, други са доволни, че фаровете им са токова силни, че постоянно им мигат(без да осъзнават че са за реглаж).

 

@todor ксенон за фар с рефлектор???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да питам нещо - когато изключа ксенона на запален двигател, оборотите падат изведнъж на около 500 и след 1-2 секунди се стабилизират пак на 800-900. Нормално ли е това, при вас също ли е така? Инъче съм с биксенон купен от човек във форума и съм доволен - не съм ги регулирал все още, но съм ги забил малко надолу. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е от това което си постнал излиза че на фара с рефлектор му слагаш лупа. Това един вид не е ксенон за фар с рефлектор. Като цяло е доста глупаво на изграден рефлекторен фар да му се слага допълнително лупа, която самото й правилно поставяне, така че да свети, където трябва, ще си е приключение. В тази тема, която си постнал беше писано (по спомени), че изключително лесно се чупят тези лупи.

 

Общо взето вграждането на лупа във фар с рефлектор вече не прави фара рефлекторен а такъв с лупа (рефлектора не играе никаква роля). Мисля че на новите типове крушки D2R беше за рефлектор, но това си е оригинален(заводски) тип ксенон, който за афтърмаркет не е приложим.

Редактирано от kalio088
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да питам нещо - когато изключа ксенона на запален двигател, оборотите падат изведнъж на около 500 и след 1-2 секунди се стабилизират пак на 800-900. Нормално ли е това, при вас също ли е така? Инъче съм с биксенон купен от човек във форума и съм доволен - не съм ги регулирал все още, но съм ги забил малко надолу. :icon_rock:

 

 

В никакъв случай не е нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...