Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Молба за спешна помощ за тоци


Maxim Chirpanski

Препоръчано мнение

Привет на всички.Имам нужда от помощ за тоците.Свалих кората на предна дясна врата и без да искам скъсах жицата за лампичката във вратата.След това реших да оправя нещата,оголих кабелите и ги вързах както трябва да бъдат.Да обаче сега идва проблема.Може да съм дал без да искам на късо или и аз не знам какво(не мога да си обесня да е станало нещо друго).Лампата повече не светна.Лампата на шофьорската врата не свети.Датчикът за отворена врата не работи.Плафонът не работи.Като включа фаровете свири зумера за отворена врата когато тя е затворена.Не мога да пусна алармата защото детектва отворена врата.Централното от предна лява врата не захапва.(от другата или с дистанционното няма проблем).Май само това са ми проблемите.Всички бушони са здрави!!!!!

Моля ви дайте идея....

Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви дайте идея....
Сигурно си разменил кабелите...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изгорил си бушона на лампите в купето. Намира се в кутията, която е в двигателния отсек, виж на схемата на капака. 10А бушонче е. Аз направих същия номер преди време. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм разменил кабелите защото няма начин да стане.Отговора за бушона ме заинтересува ама май ги проверих и не намерих изгорял.Как е написано на кутията ако знаете и защо става това с централното и с алармата.Има ли логика защото аз не намирам...

Благодаря и поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А да не е станало нещо с бутона който се задейства при затворена врата? Поне симптомите са такива, може да е останал в отверено положение (да не затваря веригата).

П.С. Даже и да размениш кабелите нищо няма да стане, там има само маса и +12 за лампата/плафона. Виж самата лампа, фасунгата или кабелите да не са прекъснати някъде. Но съм почти убеден, че ключето за отворена врата не работи.

Редактирано от sirko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mitsubishiclub.cz/graphics/owners/full/19564_2432_micina-2.jpg

 

1. Отваряш кутията със сините надписи в ляво от въздушния филтър

2. Намираш изгорелия бушон, за предпочитане е да се консултираш със схемата, нарисувана на капака

3. Сменяш бушона

4. Връщаш се във форума и отправяш благодарности

5. Возиш се щастлив в Галанта :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли си предпазителите в кутията в двигателния отсег, както ти каза Реконструктора?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо което направих,още преди да пусна темаата беше да проверя всички бушони един по един(в купето и тези под капака).Именно заради това попитах дали някой знае кои тояно бушон трябжа да е,че да м сменя мястото с някои друг например(видимо всичко е наред).Странното за мен е че това стана на предна дясна врата а не ми работи централното от предна лява.Зумера за фаровете пищи по принцип при отворена предна лява врата а сега пищи постояно....Нямам идея ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери и бушона, който е на плюсовия кабел! Намира се в кутийка веднага след клемата. Не съм сигурен какво точно му е предназначението, но при мен имаше подобни симптоми с алармата и се оказа нагоряло гнездо на точно този бушон. Провери и раздвижи всички ключета на вратите, както каза и Сирко, вероятно някое от тях не работи правилно - или не затваря или не отваря веригата.

 

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за бързите отговори.Днес качвайки се в колата нямах време да погледна за втори път бушоните и го отложих за по-късно.Палейки колата обаче първото нещо което правя е да пусна музика :icon_rock: ,след това си слагам колана и тогава тръгвам(навици :drive: ).Да обаче СД-то не тръгна и веднага ми светна.Единствените бушони които не бях проверил са два които стоят на една обща стойка :icon_doh: .Стойката се дърпа нагоре и след това бишоните се плъзгат настрани.Единият от тях е за радиото,но се оказа че тои е и за всички светлини в купето.Следователно сега правя следното нещо:

1.Вдигнах капака

2.Отворих кутията с бушоните

3.Смених изгорелия бушон

4.Ето ме отново във форума и благодаря сърдечно на всички :worthy: :worthy: :worthy:

5.Карам си щасливо галантчето.... :icon_thumbup:

 

Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 години ...
  • Admin

Този "филм" го снимах преди време.

Реших да сменя крушките на централния плафон.

Проблема обаче е, че се намира много трудно този размер и при слагането на другите се получи окъсяване.

 

Не работеха:

 

1. Централен плафон, включващ и допълнителните ръчни лампички

2. Подсветката на централното оптитронно табло (само стрелките светеха)

3. Алармата

4. Лампите на страничните врати

5. Радиото

6. Централното заключване

6. При стартиране се изписваха 25 градуса на климатроника и знака със снежинката за работещ климатик.

7. Часовника

 

Със смаяната само на посочения бушон 10А (в кутията с бушоните под капака) всичко заработи отново.

Признавам, че не съм очаквал от един бушон да не "свети" половината кола...

20201018_134647.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

....леле ,откъде я изрови тази тема.... :icon_doh: :D

 

Форума отново се оказа полезен (за разлика от фейсбук и други безполезни платформи).

След като всичко даде "на късо" реших да проверя в търсачката и намерих тази тема.

После реших да съм полезен с мнение и снимка и те така стана тя. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Форума отново се оказа полезен (за разлика от фейсбук и други безполезни платформи).

След като всичко даде "на късо" реших да проверя в търсачката и намерих тази тема.

После реших да съм полезен с мнение и снимка и те така стана тя. :)

....те форумите винаги са били полезни,особено този.... за разлика от Фейс-мейс букове, БГ мами и т.н. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...