Премини към съдържание

Проблем с чистачки


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

От доста време имам проблем с чистачките на малкото Mitsubishi Colt. Износени са втулките на осите, които излизат от коша и на тях се захващат рамената на чистачките. Доскоро не беше чак толкова зле, но напоследък положението се влоши.

В тази връзка искам да ви попитам има ли някой идея за някой читав майстор, който се занимава с ремонт на чистачки?

 

Предварително благодаря за отговорите!

А, щях да забравя, става въпрос за София :)

:icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там е доста плътна връзката и усилието е тангенциално :icon_blush: - дали не може да се залепи със здраво лепило и да кара така още доста :icon_angel:

Нека ако някой го е правил да сподели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там е доста плътна връзката и усилието е тангенциално :icon_blush: - дали не може да се залепи със здраво лепило и да кара така още доста :icon_angel:

Нека ако някой го е правил да сподели.

 

Мисля, че втулката не е спукана или счупена, а износена. Според мен е бронзова.

Та при положение, че е износена, явно няма да стане с лепене, а си иска смяна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да де - износени са шлиците. Ако се залепи самото рамо към втулката с Poxypol или LockTide...

 

Не шлиците са си ок, а е износена бронзовата втулка, която лагерова оста, която завършва с шлици.

Както и да е, намерих един майстор (да живее google!), който ще посетя днес...дано да се справи. Но за всеки случай, ако и вие се сетите за някой, ще съм благодарен :) .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи обследването показа следното: втулката е пластмасова (а аз си мислех, че поне има бронзова вложка, ама не). Отворът от кръгъл е станал елипсовиден и по време на въртенето си оста се движи както си поиска по тази елипса :( .

 

Препоръчаха ми да търся целия механизъм за чистачките :icon_doh: . Ако някой има идеи за нещо втора ръка, ще съм благодарен!

 

Става въпрос за Mitsubishi Colt 1.8D 1990 г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звънни в моргите от темата тук.

 

Нямааааааа вече звънях :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Имам сащия проблем(на 50%).Такива пластмасови втулки няма никъде.Значи свалят се лесно,ако не превъртят 3-те болтчета.Няма как да се държи контра.Като я свалих (втулката), я измих хубаво със веро.Износената част я запълних с лерило-poxipol-но само колкото е износено.Като изсъхна го пилих с кръгла тънка пиличка(голямо пилене падна,около 4 часа с почивки).После калибровах отвора с опашка на чисто ново свредло ф10.Стана много точно,без никакъв луфт.При монтажа сложих малко грес.За сега е добре,не знам колко ще изкара обаче.На другата чистачка ми превъртя едното болтче и ще го режа ,ама като се стопли времето. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът беше решен частично, като къпихме раменния механизъм за чистачките от един Лансер. За жалост някой вече беше купил едната ос с втулката, така че се издирва още една.

 

Ако не намерим, ще трябва да използваме твоята технология.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът беше решен частично, като къпихме раменния механизъм за чистачките от един Лансер. За жалост някой вече беше купил едната ос с втулката, така че се издирва още една.

 

Ако не намерим, ще трябва да използваме твоята технология.

Сега Мишата вече си е изкл мобилния, но сети ли се и пита ли го дали има?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега Мишата вече си е изкл мобилния, но сети ли се и пита ли го дали има?

 

Ами честно казано не се сетих. Но сега golev ще го пита, защити за неговия Colt става въпрос.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм разбрал правилно, става въпрос за втулките, по които лагерува оста за рамената на чистачките ли???

Ак ое така, на Примерите го им често този проблем и го отсранявам като на стругар се правят нови втулки и се набиват в старите.......ако искаш ела да го решим този проблем :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм разбрал правилно, става въпрос за втулките, по които лагерува оста за рамената на чистачките ли???

Ак ое така, на Примерите го им често този проблем и го отсранявам като на стругар се правят нови втулки и се набиват в старите.......ако искаш ела да го решим този проблем :)

 

Точно за това става въпрос. Golev ще се зарадва

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Благодаря за отзивчивостта :first: , но проблема е почти решен при мен.

И двете втулки бяха протрити, като едната съвсем малко, а другата беше много зле.

Намерихме и сменихме тази, която беше по-зле и сега всичко е наред.

Другата засега не мисля да я пипам, няма да ви казвам колко зор видяхме, докато свалиме раменете и ги сложим пак, то не бяха гнеясали болтове (единия даже трябваше да го режем).

Благодаря за информацията, ще я имам впредвид за в бъдеще!

:D :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Здравейте,

Реших да не отварям нова тема, а да продължа тази.

Моя проблем е подобен, и малко по-различен.

Между моторчето на чистачките и самите чистачки има една щангичка, ако мога така да я нарека, с две пластмасови капачки в двата края.

Проблема е в това, че едната явно се счупи по време на движение и сега не мога да намеря такава щангичка втора употреба (то в Бургас само като кажеш Мицубиши и ти казват няма).

Ако някой от вас знае как да отстраня проблема, или има такава щангичка, ще му бъда много благодарен B)

П.П. Става въпрос за Колт СА4А 93 година.

Предполагам може и да стават от Лансер, ама знам ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в това, че едната явно се счупи по време на движение и сега не мога да намеря такава щангичка втора употреба (то в Бургас само като кажеш Мицубиши и ти казват няма).
Колега, ако само ръба на пластмасовата втулка се е счупил, и 'ябълката' излиза от нея, можеш да я оправиш временно с две 'свински опашки' накръст.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление цялата пластмасова капачка я няма, явно след като се счупи е паднала някъде надолу и не мога да я намеря.

lyuli ще снимам и ще ти пратя евентуално утре, че днес няма време, пък и съм с друга кола в момента.

Благодаря на всички за съдействието.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...