Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Добри накладки и спирачни дискове


Препоръчано мнение

  • Admin

Колеги, бих ви препоръчал много добра фирма за накладки и спирачни дискове Road House (RH).

Фирмата е испанска. Тя е от малкото добри фирми, които засега нямат "ментета" и са наистина много качествени. Самите накладки са средно меки и изкарват при нормално каране около 2-3 години, но никога няма да ви надерат диска. Това съм го установил с времето, на няколко коли.

Цените за пета серия на Галант са 58 лева за предни и 38 лв за задни дискови.

Аз днес си купих задни от Автобраво тел. 9753060. GSM 0886 27 11 94

Незнам кой е вносител в България, но определено си заслужават.

 

Ето и официалният им сайт

 

http://www.roadhouse.es/index_en.html :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

такива каквито казва Биг Босса ДА!!!

но НЕ и такива:

 

post-217-1137592797_thumb.jpg

 

Щото виждате последствията!

Текъл е метал, ама яко!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Teзи които е снимал DANI MG днес ги видях с очите си в сервиза :icon_confused:

Добре че не бяха от неговия Галант.

Същата тази марка имах допреди няколко дена и на моята кола. За съжаление са надрали задните дискове и ще ги дам на Лукан да ги шлайфа.

DJ Tymbi има и той същите накладки на задните спирачни дискове. Свалай ги много бързо, защото скоро ще минаваш по моя път! :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ Tymbi има и той същите накладки на задните спирачни дискове. Свалай ги много бързо, защото скоро ще минаваш по моя път! :icon_dance:

Не бери грижа за мен....... :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и мойте дискове са MINTEX,но мисля ,че няма проблем

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От по-горе снимката разбирам че феродото е заминало и се е стигнало до желязо,за това накладката ли е виновна :icon_blush: ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

От по-горе снимката разбирам че феродото е заминало и се е стигнало до желязо,за това накладката ли е виновна :icon_blush: ?

 

Проблема е в това, че е отлепила феродото и е чегъртала на метала в този случай.

Има и друг проблем с тези ментета, например като при мен. Некачественото феродо освен, че се е изпекло е надрал и диска, а иначе като гледах си имаше накладки :mad:

Даже и Пламен миналата събота ги свали да ги гледа и установи, че ми е надран диска от накладките :icon_confused:

Глобалния проблем е, че по Симеон и Ботев започна пак да се пълни с някъкви супер части ментета. По едно време положението се беше подобрило, но за малко. За хората с по-малко опит е много трудно да познаят коя част е добра и коя не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е каталога:

http://www.elcome.ltd.uk/fm/index.asp?cat=...ang=en&region=4

Това са цените:

http://www.maxdrive-bg.com/pricelist/FERODO%20RACING.rar

Вижте,разгледаите и ако има интерес ще даден и отстъпки.

:)

 

Едни от най-добрите.

За мен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От каталога сега погледнах, FDFDB764 са тези които ще заинтересуват повечето от нас.

Цената не е лоша /това е за комплект нали?/

 

Предни

FDFDB764 FERODO BPA 51.28 Euro

 

Задни барабанни изглежда няма, за дискови не съм търсил. Тези FDFDB764 са за:

 

MITSUBISHI, Colt

1.6, 12/89->05/90

1.8, 04/90->01/92

1.8, 04/92->04/96

 

MITSUBISHI, Eclipse

2.0, 10/90->

 

MITSUBISHI, Galant

1.8, 1988->09/91

1.8, 10/91->03/93

1.8, 1993->04/97

2.0, 07/88->05/90

2.0, 07/88->05/90

2.0, 06/90->04/93

2.0, 05/93->03/97

2.0, 04/97->

2.0 TD, 06/92->04/97

2.0 TD, 04/97->

2.5, 04/97->

 

MITSUBISHI, Lancer

1.8, 01/90->10/92

 

MITSUBISHI, Mirage

1.8, 04/90->01/92

1.8, 04/92->

 

MITSUBISHI, Montero

2.6, 04/91->

 

MITSUBISHI, Pajero

2.6, 04/91->

 

MITSUBISHI, Shogun

2.6, 04/91->

 

MITSUBISHI, Space Gear

2.0, 12/94->

2.4, 12/94->

2.5 TDi, 12/94->

 

MITSUBISHI, Space Runner

1.8, 10/91->10/99

2.0 TD, 10/92->10/99

 

MITSUBISHI, Space Wagon

1.8, 1991->11/98

1.8, 10/91->11/98

1.8 TD, 10/91->11/98

2.0, 01/92->10/98

2.0 TD, 06/95->10/98

 

PROTON, 416

1.6, 11/93->

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в това, че е отлепила феродото и е чегъртала на метала в този случай.

Има и друг проблем с тези ментета, например като при мен. Некачественото феродо освен, че се е изпекло е надрал и диска, а иначе като гледах си имаше накладки :mad:

Даже и Пламен миналата събота ги свали да ги гледа и установи, че ми е надран диска от накладките :icon_confused:

Глобалния проблем е, че по Симеон и Ботев започна пак да се пълни с някъкви супер части ментета. По едно време положението се беше подобрило, но за малко. За хората с по-малко опит е много трудно да познаят коя част е добра и коя не.

За съжаление е така...............ментета от по лоши към по добри, но важното е че са си ментета и от тях няма отървяне, дори и аз не мога да ги познавам вече..........

Но има един такъв момент и той е , че дисковете са си консуматив, той се изтънява с течение на времето и идва момент при който се износват повече от допустимото и трябва замяната им..........а този момент зависи от не само накладките дали са ментета ил ине, а и от начина на каране на автомобила, дали в градско или извънградско, дали за крадко или за дълго време и т.н. :)

В твоя случай, накладката си имаше феродо още много, но беше менте.......феродото има и месингови стружки.......но те трябва да са с определени размери и големина и мекост , но понеже са ментета и стружките май бяха в повечко и затова се получи така.........стърже по диска и го наранява.........от там нататък знаеш какво следва........... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам хора но аз съм много ама много доволен от накладките "Texaco" :good: направо нямам думи!! След като ги сложих имах чуството че съм сменил и накладките и досковете. Много добре спира и то докато карам с високи скорости :plane: , и много по трудно загряват !!!! Найстина не мога да повярвам ... не че права реклама :rolleyes: ... но накладките си заслужават ! http://www.texaco.com

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От каде могат да се намерят тези Тексако накладки......... :icon_hmm: B)

И друго, при високи скорости ако понечиш да спреш, спира ли или ти се губи спирачна сила ............. B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Незнам хора но аз съм много ама много доволен от накладките "Texaco" :good: направо нямам думи!! След като ги сложих имах чуството че съм сменил и накладките и досковете. Много добре спира и то докато карам с високи скорости :plane: , и много по трудно загряват !!!! Найстина не мога да повярвам ... не че права реклама :rolleyes: ... но накладките си заслужават ! http://www.texaco.com

:rulez:

 

Мишо от къде намери Texaco? Знаеш ли от колко време търся?

И да дойдете на срещата с mitsu, че не съм ви виждал отдавна :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От един пич "Иван" ги взех незнам той откаде ги взима или дали той вопще ги внася. цената им беше към 50-55лв (предни). За спирането при големи скорости, спират и то много добре (имам чуството че са много меки). Пробвал съм с 180 спирам до 70-80 после 170 пак до 70-80 пак 170 и няма проблеми :first: :icon_thumbup: :icon_rock: Няма ги тези неща като да ти потъне педала или да ти се губи спирачната сила .... При мене се чува едно силно бучене при екйстремно спиране, но това мисля че е от кривите ми дискове :)

Не случайно ви казвам че са много добри. Имам тука един негов телефон ама не съм сигурен дали още е този 0889855383 Иван .... Данно не съм объркал номера :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, още утре ще бръмна една жица на въпросния телефон и ще разбера какво е положението :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От един пич "Иван" ги взех незнам той откаде ги взима или дали той вопще ги внася. цената им беше към 50-55лв (предни). За спирането при големи скорости, спират и то много добре (имам чуството че са много меки). Пробвал съм с 180 спирам до 70-80 после 170 пак до 70-80 пак 170 и няма проблеми :first: :icon_thumbup: :icon_rock: Няма ги тези неща като да ти потъне педала или да ти се губи спирачната сила .... При мене се чува едно силно бучене при екйстремно спиране, но това мисля че е от кривите ми дискове :)

Не случайно ви казвам че са много добри. Имам тука един негов телефон ама не съм сигурен дали още е този 0889855383 Иван .... Данно не съм объркал номера :icon_angel:

 

 

Малка грешка хора :icon_doh: Много се извинявам !!!!! Накладките са "Texstar" Човека се казва Владо и тел'а е 0888977737 SOrryyyyyyy !!! :icon_doh: :rolleyes:

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Проблема е в това, че е отлепила феродото и е чегъртала на метала в този случай.

Има и друг проблем с тези ментета, например като при мен. Некачественото феродо освен, че се е изпекло е надрал и диска, а иначе като гледах си имаше накладки :mad:

Даже и Пламен миналата събота ги свали да ги гледа и установи, че ми е надран диска от накладките :icon_confused:

Глобалния проблем е, че по Симеон и Ботев започна пак да се пълни с някъкви супер части ментета. По едно време положението се беше подобрило, но за малко. За хората с по-малко опит е много трудно да познаят коя част е добра и коя не.

искам да ви кажа , че MINTEX са на пазара вече 5-6 години и вие няколко човека сте единствените с проблеми досега.лично познавам вносители на ROADHOUSE и мога да ви кажа със сигурност,че са си купували от MINTEX и са оставали доволни.за още сведение такситата на ОК изкарват около 40 хил.км и нямат проблем.ако сте чували фирмата "TMD FRICTION" ще знаете ,че означава TEXTAR-за първо вграждане,MINTEX-after marke,DON-за камиони.

АКО НЯКОЙ МИ КАЖЕ МАРКА,КОЯТО ДА СПИРА ДОБРЕ,ДА НЕ ИЗНОСВА ДИСКОВЕТЕ,ДА ИЗКАРА ПОНЕ 30 хил.км. И ДА Е МЕКА,ЩЕ ГО ПОЗДРАВЯ :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Малка грешка хора :icon_doh: Много се извинявам !!!!! Накладките са "Texstar" Човека се казва Владо и тел'а е 0888977737 SOrryyyyyyy !!! :icon_doh: :rolleyes:

:rulez:

 

 

И аз така си помислих, че става дума за "TEXTAR", а не за "TEXACO". Иначе такива накладки може да намерите, както в фирма "В и Д" с тел.862 42 15 така и в "Д и Н" с тел.915 79 30.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си помислих, че става дума за "TEXTAR", а не за "TEXACO". Иначе такива накладки може да намерите, както в фирма "В и Д" с тел.862 42 15 така и в "Д и Н" с тел.915 79 30.

 

Д и Н не предлагат Textar

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

:mitsu-smiley: Понеже съм решил да си сменям спирачните дискове, искам да попитам каква е разликата и какво точно представляват системите Акебоно и Сумитомо? Предполагам, че Сумитомо е по-добра като гледам разликата в цените... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Разликата е в спирачните апарати, които обуславят и големината на диска.

Системата Sumitomo е с по-малък радиус обикновено от 1,5 см. Тя е и малко по-скъпа.

Например за твоя Галант е с диаметър:

26.5см - Akebono

или

25.6см - Sumitomo

 

Тъй като системата Sumitomo започва да се внедрява след 1990 година се води за по-нова. Но има модели с презастъпване и трябва да се провери точно. Другите показатели са еднакви, с изключение на височината - 45.2мм за Akebono и 45мм за Sumitomo.

 

Максимална дебелина - 24мм

Минимална дебелина - 22.4мм

Брой болтове - 4броя

Диаметър на главината - 69мм

Височина - 45.2мм

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...