Премини към съдържание

Magic Cup Mitsubishi


valboss

Препоръчано мнение

Трябва да има такова дето реагира и на студено - има бири на които отзад пише "Наздраве!" и ако четеш надписа - значи бирата е охладена точно ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 292
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Екстра работа! Благодаря ви, момчета! Само, дето останах без чаша, ама не съм и много по кафето - жената ми я конфискува от вратата още.... Ама халбата си - няма да я дам!

 

Очакваме включване!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.........Само, дето останах без чаша, ама не съм и много по кафето - жената ми я конфискува от вратата още.... Ама халбата си - няма да я дам!

 

Очакваме включване!

 

Предвидливите хора си поръчахме по две :):):)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Екстра работа! Благодаря ви, момчета! Само, дето останах без чаша, ама не съм и много по кафето - жената ми я конфискува от вратата още.... Ама халбата си - няма да я дам!

 

Очакваме включване!

 

Ама ако жената си пада и по бирата?? :giggle:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че си пада по бирата, ама аз ще си поръчам 2......

 

Някак си не държа много на кафето, твърде кафяво е, не е пенливо, газирано.....

Виж, една потна биричка е друга работа ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж, една потна биричка е друга работа ;-)

Дойдохме си на думата !!! :icon_thumbup: Наздраве :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някак си не държа много на кафето, твърде кафяво е, не е пенливо, газирано.....

Виж, една потна биричка е друга работа ;-)

 

 

Ей това се казва приказка , НАЗДРАВЕ :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

BOGRY, имам следното въпросче към тебе: ЧАШАТА МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ПОСТАВЯ В МИКРОВЪЛНОВА ПЕЧКА ??? /Или покритието не го позволява? / Извинявам се, ако някъде напред в темата е обяснено - просто съм го пропуснал...

Редактирано от Vanjo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

BOGRY, имам следното въпросче към тебе: ЧАШАТА МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ПОСТАВЯ В МИКРОВЪЛНОВА ПЕЧКА ??? /Или покритието не го позволява? / Извинявам се, ако някъде напред в темата е обяснено - просто съм го пропуснал...

 

Аз лично бих ти препоръчала... ако имаш и миялна да не я слагаш... преди време си направих гаф с подобна чаша, но беше само снимка без този готин ефект ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

BOGRY, имам следното въпросче към тебе: ЧАШАТА МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ПОСТАВЯ В МИКРОВЪЛНОВА ПЕЧКА ??? /Или покритието не го позволява? / Извинявам се, ако някъде напред в темата е обяснено - просто съм го пропуснал...

Не, недей, ако не искаш да я ползваш 2-3 пъти. Но микровълновата по принцип е вредна. Спомням си, че в Англия имаше дело срещу патента. Иначе защо ще препоръчват, като отвориш вратичката на печката, да стоиш встрани?! :icon_n_walkman:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

защо ще препоръчват, като отвориш вратичката на печката, да стоиш встрани?! :icon_n_walkman:

...защото манджата продължава да се вари и известно време след като е спряла печката. То и за конвенционалните печки се препоръчва същото. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...защото манджата продължава да се вари и известно време след като е спряла печката. То и за конвенционалните печки се препоръчва същото. :)

За икономия на ток, а не да се предпазиш от микровълните!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха-ха тия микровълни бее. :) Добре, че са микро, ако бяха макро щяха да са още по-опасни ;)

 

"Микровълните" се ползват от телефони, безжичен интернет, радари, релейки и още куп други неща. МВП-то ти е най-малкия проблем.

И не, "микровълните" не продължават да блуждаят в печката след като се изключи в очакване да ги освободиш през вратичката, като духа от лампата на Аладин :Р

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре тогава,като не са вредни микровълните защо в книжките им пише да не се гледа отблизо през стъклото докато работи микровълновата а?Извинявам се за спама.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защото някаква минимална част от енергията минава, особено покрай краищата на вратичката, където се затваря. Другата по-основателна причина е че вътре може да си сложил нещо стил а ла "breniac" и да те отнесе. :icon_n_blowup: :tooth:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чашите са супер яки, аз обаче забелязах една особеност която си мислех че е бъг ама май е нормално :) Значи става въпрос за следното : ако е наполовина пълна изпиваш, изстива и дотам докадето е била пълна се появява една леееко по светла ивица по цялата обиколка на чашата, нагоре докадето не е била пълна си е пак по-тъмна. На следващото пълнене догоре с топло (да стане бяла цялата) и като изстине по-светлата ивица изчезва :) Та въпроса е гореспоменатия процес нормален ли е - може би се дължи на разлика в температурите на покритието докато е пълна не нацяло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така можеш да си прецениш големината на глътката...... Колкото отпиеш - толкова пръстенчета се получават, което според мен е нормално.

Апелирам този ефект да го няма на халбите, че нашите с Ечика ще съдържат едно-две пръстенчета :hysterical: :hysterical: :hysterical:

 

Та като стана дума - има ли развитие за халбите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чашите са супер яки, аз обаче забелязах една особеност която си мислех че е бъг ама май е нормално :) Значи става въпрос за следното : ако е наполовина пълна изпиваш, изстива и дотам докадето е била пълна се появява една леееко по светла ивица по цялата обиколка на чашата, нагоре докадето не е била пълна си е пак по-тъмна. На следващото пълнене догоре с топло (да стане бяла цялата) и като изстине по-светлата ивица изчезва :) Та въпроса е гореспоменатия процес нормален ли е - може би се дължи на разлика в температурите на покритието докато е пълна не нацяло.

Това е нарочно постигнат ефект. Но се наблюдава само при чаши, които са мултифункционални. Тоест, освен за кафе, мляко и чай - се използват и за греяна ракия. Смисълът е, че като видиш къде е леееко по светлата ивица, да се ориентираш на другият ден колко си изпил и колко греяна ракия да си сипеш отново, така, че да остане приятно топла докато си я изконсумирваш....

Но такива чаши поръчах само за Роско, Тишо, Ечика и Велико. Откъде се е взела тази ракиена чашка при теб - не мога да си обясня....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Но такива чаши поръчах само за Роско, Тишо, Ечика и Велико. Откъде се е взела тази ракиена чашка при теб - не мога да си обясня....

:( Е нас кучетата ли да ни ... :( ? На нашите защо няма такива екстри? :( И аз искам да съм от светло зелените дето имат чаши с памет ;)

Редактирано от jolly_roger
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност има порцеланови халби.

Така, че остана само покритието.

Може да се ползват хим. елементи, например като надписа, който се появява на етикетите на бирените бутилки, когато са оладени на 5 градуса

Здравейте, приятели! Пусти халби :beer: Има такива, и то в стар английски стил, но не се знае производителят дали ще продължи да ги прави. Това ще стане ясно някъде януари-февруари и аз ще ви уведомя своевременно.

За химичните елементи по етикетите ми обясниха, че са само за хартия. Но халбите могат да се печатат и без магия, важното е как ще ги оформим, и пак ще има ефект.

Сега да ви кажа задача за домашно. Това термочувствително покритие го е измислил учител по химия. Вярвам, няма смисъл да ви казвам - бивш учител. Просто се е сетил, че може да се използва за сувенири. И се е оказал прав. Сега - ние химици нямаме ли??!! Нека някой измисли покритие, което да се задейства примерно на 5-6 градуса, патентоваме го - и :icon_n_gora:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То го има. Има и такива термометри тип "лепенка" - само при желаната температура ства порзрачно или се оцветява.

 

http://img686.imageshack.us/img686/3734/stickonthermometer.jpg

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То го има. Има и такива термометри тип "лепенка" - само при желаната температура ства порзрачно или се оцветява.

 

 

Това го знам. Мога да ви предложа и такива настолни календари. Но всяко нещо си има място и предназначение. Покритието на чашите се състои от три пласта, които се нанасят поотделно и всеки един от тях играе своята роля. А четвъртият е печатът.

Редактирано от BOGRY
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

След повече от двадесет дена път, най-накрая и sirko си получи чашите в Обединеното Кралство.

Така всички, с изключение на един колега, са си взели поръчките.

Искам да подсетя stevensgr, че има да получава чаша. Може би я е забравил..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Островитяни какво да ги правиш, аз почти ги бях отписал и щях да пия една студена вода но взеха, че дойдоха. Много съм доволен, BORGY казвай какво е положението с халбите и да почваме със списъците за тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,много късно видях темата,но ходих на срещата в София за да видя чашите и останах впечатлен.Та...имам ли шанс да поръчм три броя чаши?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...