Премини към съдържание

Нови номера


Препоръчано мнение

Да се изфукам! Така или иначе трябваше да сменям номерата на малкото Mitsubishi Colt, но много ме иненадаха с промяната на срока :icon_censored:

 

Обаче аз им приложих тактиката, която прилагам на всички държавни институции и чиновници. Днес (13 петък) отидох в КАТ Дървеница в 13:20 h и както и очаквах нямаше никакви хора! За точно 1.5 часа минах на сверка, връщане номара, издаване на ново тескере и монтаж на нови табели-пълна програма.

 

ОБИЧАМ СЕ :D :D :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Браво tmintov :icon_clap:

Честити нови номера.

Само неразбрах логиката на тактиката ти :icon_blush:

Защо е нямало хора днес в този час?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам щото е 13ч. и нещо... :D на петък 13-ти...

Чудесен номер! Харесва ми мисленето ти! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво tmintov :icon_clap:

Честити нови номера.

Само неразбрах логиката на тактиката ти :icon_blush:

Защо е нямало хора днес в този час?

 

Boss, тактиката е ясна: :drinks: ракиено време :drinks: и ден на майстора едновременно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Boss, тактиката е ясна: :drinks: ракиено време :drinks: и ден на майстора едновременно!

 

Умно :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз правих първа регистрация на моята кола също в петък,и очаквах че ще ми отнеме целия ден ,но минах всичко за около 2 часа.Отидох към 11 и преди 13 всичко вече беше готово.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, чудя се дали да отидя и аз в петък??? :icon_hmm: само че само за прехвърляне на собственост на колата, не ми се сменят номерата, щото те са от новите , (е , не най новите де) :D Я кажете какви доументи трябват в този случай???

1. Договор за покупко-продажба

2. документите(талона ) на колата

3. лична карта

4.ГО

5. квитанция за платен данък МПС

6. Пожарогасител ,аптечка и триъгълник

......................друго има ли???? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D Пари и търпение! :D

Копия от договора и маи,от още нещо...но не помня!Кажи после как е минало, защото и аз ще трябва да ходя за смяна на собственост тези дни!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да това го изпуснах но го знам............но другото не ми е ясно,с кой данък на колата да отидя??? имам платен данък МПС за 2005 год. ,ако утре примерно отидя ,май ще ме накарат да си платя и данъка за 2006 год. ...............така ли е??? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз когато купих :plane: никой не ми искаше да е платен данъка на колата за годината, това го направих доооооста след това, така че не мисля че някой ще ти иска да е платен, но все пак се намираме в бг и всяко нещо е предпоследно. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За 2005 ти трябва, както и данъка за прехвърляне 2% мисля че беше... от застрахователната стойност или цената по договор в зависимост кое е по-голямо. Обаче те ти трябват за нотариуса, а ти там си минал, така че сигурно си платил. Може да си минал и без 2-та процента, щото някои нотариуси не държат да видят бележката, но ще трябва да си ги платиш преди да регистрираш колата в данъчното на свое име. За тази процедура имаш 2 месеца от прехвърлянето на собствеността.... Това е по спомени... В КАТ и аз оставих табелите от предишния собственик и ми искаха само договора, ГО, стари талон и лична карта ...:icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ами за смяна на собственост ще ти трябват тези документи:

1.Заявление за регистрация;

2. Договор – копие и оригинал;

3.Квитанция за платен "пътен данък";

4.Застраховка "гражданска отговорност";

5.Документ за самоличност на собственика или нотариално заверено пълномощно;

6.Свидетелство за регистрация на МПС.

7.Диагностичен лист за техническа изправност

 

Аз есента като я купих ми искаха само тези документи. Можеш да провериш и от тук: http://www.kat.mvr.bg/ :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ами за смяна на собственост ще ти трябват тези документи:

1.Заявление за регистрация;

2. Договор – копие и оригинал;

3.Квитанция за платен "пътен данък";

4.Застраховка "гражданска отговорност";

5.Документ за самоличност на собственика или нотариално заверено пълномощно;

6.Свидетелство за регистрация на МПС.

7.Диагностичен лист за техническа изправност

 

Аз есента като я купих ми искаха само тези документи. Можеш да провериш и от тук: http://www.kat.mvr.bg/ :mitsu-smiley:

 

Малка поправка само - вече няма пътен данък, а само данък МПС... пътния данък стана на винетка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги, вече ми е ясно какво требе и кво не требе.......най много обаче ми трябва...............3 дни отпуска :icon_censored: щото като отидох да ги питам в КАТ направо ми падна ченето................лудница пълна...... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами тука хората вече спат в колите и се редят по опашки от 3 часа през нощта. Не ми се мисли март месец какво ще става :icon_censored: ... едно време имаше такава опашка за цветни телевизори

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да това го изпуснах но го знам............но другото не ми е ясно,с кой данък на колата да отидя??? имам платен данък МПС за 2005 год. ,ако утре примерно отидя ,май ще ме накарат да си платя и данъка за 2006 год. ...............така ли е??? :icon_hmm:

 

DJ, мисля, че квитанцията за платен данък за 2005 г. ще свърши работа, защото срокът за плащане на данъка за 2006 е 31.03.2006 г.

Аз като си сменях номерата никой не пожела да ми погледне квитанцията за платен данък. Аз даже малко се засегнах :( , един вид пари е давано :D а никой не я гледа тази квитанция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Малка поправка само - вече няма пътен данък, а само данък МПС... пътния данък стана на винетка.

:mitsu-smiley: Прав си! Аз използвах Copy и Paste от страницата на КАТ и не се замислих върху това което "постнах". Явно обаче в КАТ още не знаят, че вече няма пътен данък :D . :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да това го изпуснах но го знам............но другото не ми е ясно,с кой данък на колата да отидя??? имам платен данък МПС за 2005 год. ,ако утре примерно отидя ,май ще ме накарат да си платя и данъка за 2006 год. ...............така ли е??? :icon_hmm:

Няма да ти искат данък за 2006, защото ще се плаща от месец март

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

дори и да ти искат данък за 2006г. не се притеснявай - имаш право да го платиш на разсрочки - 4 пъти през три месеца. Така че плати само първата част /по-малко набутване е/ и представи тази бележка и те ще я приемат. В КАТ никой не гледа колко е сумата, а само за коя година е данъка - никой не може да запомни на коя кола колко се плаща - представяте ли си на ден минават по 50 различни коли, кой ще ти помни на коя кола колко е данъка - гледат бележката с годината и това е. Аз като купих моята така направих и даже миналата седмица с тази бележка минах и ГТП. Още не съм платил пълния данък за 2005г. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...