Премини към съдържание

Дроселова клапа


каризмич

Препоръчано мнение

Писано е по темата, има и разни клипчета в тубата и на още някои места..

Днес я поочистих с едно спрейче - Carb and choke cleaner - падна бая мазнотия и мизерия, ама ме притеснява, че клапата не се връща в крайно затворено положение, а нещо я натиска и е с 2-3-4- милиметра отворена - връща се един вид..

Клапата ми е електрически управляема - няма жило и не се отваря при натискане на педала при загасен двигател. Мислех да я демонтирам изцяло, ама не ми се занимаваше с маркучи, пък и нямах резервна гарнитура, а ми се струва тъпо да сложа пак старата гарнитура при монтажа.

Кво може да се направи по въпроса за връщане на клапата в напълно затворено положение?

Редактирано от каризмич
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не прави по въпроса........ще я развалиш. Виж дали ще се затвори като дадеш на контакт. След почистване винаги се прави процедура за адаптация с откачане на акумулатора. Процедурата я има описана горе в важната тема за Каризма с двигател ГДИ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно клапата не стои напълно затворена при загасена кола ...и на мен ми бе странно :rolleyes:

Моя съвет обаче е да я свалиш цялата - гарнитурата се ползва пак и не е проблем това. По-голямата мръсотия е от другата страна на клапата и затова е добре да се свали.

 

И аз да се похваля...от 2 седмици съм с нови повдигачи :) Ммммм тишина....

Редактирано от sslavov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля...от 2 седмици съм с нови повдигачи :) Ммммм тишина....

 

И колко ти струват, ако не е тайна?

Не че ще ги сменям точно сега, моята е пушка, цъка съвсем леко, ама все пак..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И колко ти струват, ако не е тайна?

Не че ще ги сменям точно сега, моята е пушка, цъка съвсем леко, ама все пак..

 

Взех си ги от ebay Germany за по 8 евро единия :) + 20 евро доставка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взех си ги от ebay Germany за по 8 евро единия :) + 20 евро доставка.

Цената е супер, обаче доста време чаках докато се напълнят и спрат да щракат. Нищо не помогна с процедурите за обезвъздушаването им, въпреки че ги повторих 6-7 пъти поне, което ме надвесва над мисълта, че са некакви ментаци, ама засега се държат стабилно. :icon_blush:

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Цената е супер,обаче доста време чаках докато се напълнят и спрат да щракат...........нищо не помогна с процедурите за обезвъздушаването им, въпреки че ги повторих 6-7 пъти поне...........което ме надвесва над мисълта че са некакви ментаци ама засега се държат стабилно ............. :icon_blush:

Да попитам и аз .Само за GDI двигателя ли се прави тази процедура след почистване на дроселовата клапа или и за 1.6.Понеже май и моята е за чистене.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам и аз .Само за GDI двигателя ли се прави тази процедура след почистване на дроселовата клапа или и за 1.6.Понеже май и моята е за чистене.

На всички коли може да се чисти дросела, но на ГДИ-то е по специфично и затова се нябляга повечко на нея.

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...