Премини към съдържание

Технотест


Sisa

Препоръчано мнение

Здравейте не знам къде да попитам затова отварям тема. Предстои ми покупка на Micubishi Carizma 1.8GDI 1999г. внесена от Швейцария и понеже това ми е първа кола изобщо не съм наясно относно данъците и таксите. Съветници много :icon_crying: - казаха ми че за вкарани от Шв-я коли трябва да се ходи на технотест ,но защо и колко се плаща никой не казва. Колата е вкарана на името на търговеца като стои без номера в една автокъща ,възможно ли е той да е направил този технотест. И горе-долу какви пари да приготвя за регистрация- да седна и да карам ,да карам ,да карам......... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка, пусни някоя снимка да и се порадваме. Преди да седнеш да караш, да караш... ти трябва платена еко такса ~200лв; ГО ~160лв.; ГТП ~35лв; номера ~65лв. Това е ориентировъчно но горе-долу толкова. Обслужването ...зависи какво ще и обслужваш. Технотест не се минава за коли от Швейцария.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И тези 35лв.за преглед ще ти се разминат,защото при регистрацията колата минава на преглед(безплатно). ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И тези 35лв.за преглед ще ти се разминат,защото при регистрацията колата минава на преглед(безплатно). ;)

 

Не бих казал че е безплатно. Всичко е калкулирано в цената за номерата - техническия предлед в КАТ, самите табели, разните му такси и таксички...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал че е безплатно. Всичко е калкулирано в цената за номерата - техническия предлед в КАТ, самите табели, разните му такси и таксички...

Имах в предвид,че не се ръсиш допълнително за това а всичко влиза в тези 65лв. :)

Иначе е ясно,че безплатен обяд няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И тези 35лв.за преглед ще ти се разминат,защото при регистрацията колата минава на преглед(безплатно). ;)

Не във всеки пункт за регистрация правят преглед (нямат лиценз) например Карлово и се налага да минеш допълнително, а там където става цената му е вкл. т.е. нищо гратис няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...
Не бих казал че е безплатно.

 

В КАТ е безплатно, но прегледа се състои в това да ти намерят с една лампа къде е номера на двигателя, че май само в БГ се иска да има и номер на двигателя... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В КАТ е безплатно,
В КАТ няма нищо безплатно... Даже и за това че ти гледат номера на мотора, даваш пари...

А относно прегледа, КАТ не са оторизирани и не извършват прегледи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето Mitsubishi Carizma 1.8 GDI, 99 г. е докарано от Холандия, купих я през ноември миналата година. Та, при самата регистрация в КАТ си платих еко таксата и всички други видове такси. Така или иначе там колата си минава на преглед още при регистрацията. Що се отнася до данъка за МПС-то, който се плаща в общината, той е доста висок заради голямата кубатура. Аз платих 160 лв. Съветът ми е до два месеца да я регистрираш в общината, щото после слагат глоба :icon_crying: Пишат ти акт за закъснение и правна комисия в общината решава колко парички да ти вземе. А иначе, тепърва има малко даване на пари за смяна на масло, ремъци и др.неща. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето Mitsubishi Carizma 1.8 GDI, 99 г. е докарано от Холандия, купих я през ноември миналата година. Та, при самата регистрация в КАТ си платих еко таксата и всички други видове такси. Така или иначе там колата си минава на преглед още при регистрацията. Що се отнася до данъка за МПС-то, който се плаща в общината, той е доста висок заради голямата кубатура. Аз платих 160 лв. Съветът ми е до два месеца да я регистрираш в общината, щото после слагат глоба :icon_crying: Пишат ти акт за закъснение и правна комисия в общината решава колко парички да ти вземе. А иначе, тепърва има малко даване на пари за смяна на масло, ремъци и др.неща. Успех!

 

 

Ако мога да те поправя, данъкът няма нищо общо с кубатурата на колата, а с конските сили. Над 101 коня почва големият данък.

 

Моята кола е внос от Швейцария и до колкото знам, не е минавала Технотест и автомобил внесен от там няма нужда да минава. Но моята беше вече регистрирана в България и е възможно информацията ми да не е коректна. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Искам да кажа ,че данаците навсякъде са различни.

В Бургас плащам 227лв.годишен данък.И всичко е от киловатите на колата.Говоря за:Carizma 1.8 GDI.

Киловатите са 92,смятайте сами

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Искам да кажа ,че данаците навсякъде са различни.

Ти направо откри топлата вода, с тези данАци.... :D Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не всички коли от Швейцария минават технотест, но да се отървеш от технотеста ти трябва един документ, нещо като "тюф".

Прегледай документите и ако не ти е ясно намери някой който разбира от тях.

Документа е една зелена хартия, на която пише, че колага отговаря на всички Европейски стандартии е годна за движение в Европейския съюз.

Ако няма такъв дакумент, технотеста е задължителен, Швейцария не е Европейския съюз, другото което искай задължително и вносната декларация, трябва да е платено мито, ако няма трябва да се плати, иначе в КАТ ще те върнат.

Ако можеш снимай документите и дай да ги погледна да видя какво има, и какво няма.

Ако всичко това е налице колегите ти казаха, какви пари още да гласиш.

Успех.

Редактирано от krasch
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравихте да кажете, че за да се отърве от 10% мито трябва да има Евро 1. Иначе 20% ДДС се плаща щеш нещеш...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравихте да кажете, че за да се отърве от 10% мито трябва да има Евро 1. Иначе 20% ДДС се плаща щеш нещеш...

 

Вече не се казва Евро 1, а е Форма А.

 

Мерси за добавката колега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите. Отказах се от тази от Швейцария, защото имаше много проблеми около нея и попаднах на друга - от Германия, която се оказа със също толкова проблеми, че и по-вече :icon_crybaby: . Искрено се надявам всичко да се оправи. По въпроса най- близо е krasch - не всички коли минават технотест обясниха ми,че е влидно за тези над 300 коня и когато има изменение на техническите данни т.е. ако такъв модел не е влизал в БГ- поне това разбрах. За останалите коли Щв. има спорасумение с БГ. Регистрацията я минахме за 3часа , като всичко направихме в КАТ -еко такса /която са длъжни да направят автокъщите, но която не плащат/номера,талон, даже набор пожарогасител и аптечка. Само данъка в данъчното /50лв. за месеците до края на годината/ за една год. е 150лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...