Премини към съдържание

Индикация Check Engine след дълъг път.


afterdarq

Препоръчано мнение

Не съм казал нищо конкретно за Мивека......Казах че това е най-добрия бензин на нашия пазар. Произведен си е като 100 октанов чист бензин. За разлика от ОМВ-то които е зареден с доволно количество добавки.....От които на практика няма кои знае какъв ефект.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал нищо конкретно за Мивека......Казах че това е най-добрия бензин на нашия пазар. Произведен си е като 100 октанов чист бензин. За разлика от ОМВ-то които е зареден с доволно количество добавки.....От които на практика няма кои знае какъв ефект.

 

Тоест ти казваш че ЕКО 100 е истински 100 октанов бензин?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
В страната ни няма истински качествени горива

 

Верен отговор.Смених ЕКО с Лукойл преди 3 седмици и разхода падна с около 1 литър на 100,лампата все си свети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И до този извод стигнахте въз основа на карането на колите си с тези горива ли. Или разполагате с малко по специфична информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес изминах около 500 км. и почти към края лампата chek engine светна. Не ми се беше случвало от пролетта. Този път не обърнах кой знае какво внимание и продължих да си карам със светната лампа. След 2-3 км. сама си угасна, но това, което ми направи впечатление беше, че колата като, че ли се "отпуши".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

PS... Преди да тръгна заредих от "Лукойл", където винаги си зареждам, така, че предполагам не е толкова от горивото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Днес изминах около 500 км. и почти към края лампата chek engine светна. Не ми се беше случвало от пролетта. Този път не обърнах кой знае какво внимание и продължих да си карам със светната лампа. След 2-3 км. сама си угасна, но това, което ми направи впечатление беше, че колата като, че ли се "отпуши".

 

Отиди да видиш какво става в сервиза с Chek Engine. Предполагам, че ламбда сонда може да е проблема.

Също така може да е някой от сензорите, който да нагрява. Имал съм такъв случай преди години с Camshaft Position Sensor.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 99% няма начин при светването на тази лампа да няма записана грешка..........И преди посъветвах колегите да идат някъде другаде на диагностика, не в Балканстар, това няма да им наруши гаранцията. Съдеики по това колко хора се оплакват явно става въпрос за заводски бъг, които май по някаква причина не е удобен за дистрибутора...... Та затова като идеш свиват рамене и викат "ми никакъв проблем няма, ама защо свети :icon_n_dunno: "

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Има записана грешка, разбира се. Трябва да се види това от къде идва. След, като в Балкан Стар не намират грешка, тогава да се види на друго място. Може да е тенденциозно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отиди да видиш какво става в сервиза с Chek Engine. Предполагам, че ламбда сонда може да е проблема.

Също така може да е някой от сензорите, който да нагрява. Имал съм такъв случай преди години с Camshaft Position Sensor.

 

Може би си прав. Не съм ходил в сервиз да проверя, ама един познат, дето уж е експерт, без да му казвам кой знае колко като информация ми каза директно, че е тя. Каза ми също, че сондата си имала пробег и той е от 40 хил. до 60 хил. км. Истина е, че моята не знам на колко е, но от както имам колата, само аз съм и навъртял тези километри

:icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С тези 40-60 х. изглежда приятеля ти кара някоя европейка и от ремонтирането и е станал "експерт" :)

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С тези 40-60 х. изглежда приятеля ти кара някоя европейка и от ремонтирането и е станал "експерт" :)

 

Това, че кара европейка е вярно. А иначе колко пробег би трябвало да изкарва сондата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...