Премини към съдържание

Копчето за отворена шофьорска врата


dark

Препоръчано мнение

Да се оплача, това което се притиска от шофьорската врата за да индикира, че е затворена ми се е прецакало и сработва веднъж на 4-5 пъти. Все трябва да го почукна, че да сработи. Обаче се оказа, че на всички други врати тия копчета са различен модел. А се надявах просто да го сменя с това на някоя друга врата.. :(

 

Та се чудех, защо им е било на японците да сложат различно копче :icon_hmm:

 

П.С. Открих и, че това е единсвеното място където има лееееки наченки на ръжда, явно поради искрите, които се получават като щрака това копче...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Копчето е различно заради зумера за забравени фарове.......Той свири само ако е отворена шофьорската врата.........Преработва се много лесно, взима се обикновенно копче за автоаларма, монтира се. Двата кабела се свързват на късо и готово. Разликата е че зумера за фаровете ще почне да пищи която и врата да се отвори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето като се прецака, просто го разглобих и почистих, но при колегата може да е по-зле положението. А има и коли на части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Страх ме е да го отворя :) Ще си пробвам да си намеря ново, твърди се, че били евтини...

На моя еклипс не работеше също!Свалихме го,почистихме го внимателно,напръскахме с контактен спрей и стана като ново!

Лесно се сваля и лесно се слага пак.За моята кола струваше 30 лв. мисля,с доставка една седмица!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отвори го, дори и да го счупиш съм почти сигурен че може да се пригоди и бутон от 1лв на същото място, отгоре като има гума няма да си личи изобщо. Другия вариант е ако се счупи и си от някой по-голям град да намериш някоя на части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Това е мнение на sharky, който явно се е объркал и ми го е пратил като доклад. Колега, запознай се с правилата във форума и начина на постване на мнения в него.

Ето и самият пост:

 

"Разглобявал съм го няколко пъти.Пръскане с контактен спрей при първото разглабяне и сглобяване,но като нямаше маншонче върху него и пак се окисли вътре.Сега сложих маншонче от друга марка кола,но не ми дава контакт и като отворя шоф. врата не ми светва крушката на тавана на купето.Сигнализацията за вкл.фарове при отворена врата обаче си работи.Ако мога да намеря ще го сменя с друго копче."

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Miroslav ми писа, че го имат на някаква нормална цена. Сега остава да разбера, къде мога да го намеря тоя човек :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-принцип могат да ти го пратят по куриер, без никакви проблеми.

 

но не ми дава контакт и като отворя шоф. врата не ми светва крушката на тавана на купето.Сигнализацията за вкл.фарове при отворена врата обаче си работи.Ако мога да намеря ще го сменя с друго копче.

 

Трябва да има две жици. По принцип тези копчета (при повечето коли) имат по две клеми, третата е на маса. Проблема с отказа на копчето може и да е в загуба на масата или замърсяване. В твоя случай свързваш двете жици една с друга (трябва да са две със сигурност) и трябва да свети. Ако не светва и от другите врати проблема е или в предпазителя или във плафона.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Ратола срещу Гробищата го има бутончето (даже имаше на склад) за 8,48. За мен е приемлива цена, за ново копче при алтернативата да си забравя фаровете и да не мога да запаля на другия ден. (вече ми се е случвало :( )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Има и друга тема за тези датчици...

Свалят се елементарно. Също така се и разглобяват и зачистват. ..

Почти невъзможно е да се счупи ..

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...