Премини към съдържание

Пръскалки на предните фарове за Галант


DANI MG

Препоръчано мнение

:icon_hmm: :icon_hmm: :icon_hmm:

 

По спомен при мен всеки фар си имаше отделно моторче/помпичща.

Резервоарчето се намираше зад и под десния фар, скрито в калника. Отгоре се вижда само гърловината за наливане. На капачката имаше изобразен фар. На таблото имаше жълта лампа за нивото ва течността в резермоарчето /защото визуално не можеш да видиш/.

Обикновенно във форума имаше въпроси: За какво е тази лампа?. Ако нямаш течност или някъде се е запушило ще се чува само бръмчене и няма да пръска. Струята излиза с голямо налягане и има пръски чак по предното стъкло.

Моторчетата бяха на самите фарове.

Поздрави и весело посрещане на Новата година.

Редактирано от Krasko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто пропускам нещо, два три пъти гледам цъка нещо но уж работи ама не пръскат, ще сложа снимки скоро... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

:icon_blush: , имам пръскалки като всеки Галант на предните фарове, има даже и отделно казанче за течност (което беше спукано, но го залепихме и сега не тече). Но не намерих начин да ги пусна да пръскат, имам известни подозрения как става, но предполагам че силовата им верига (захранването) е прекъсната (или е прекъснато или са умишлено разделени буксите) и не достига напрежение до помпичката.

 

На старата ми кола имах чистачки на фаровете и те работе винаги когато се пуснеха фаровете, поради което бях разединил буксите и им бях прекъснал захранването, може би и тук е нещо подобно... :icon_angel:

Здравей. На GALANT-та знам че е на лоста за мигачите.Само че много често моторчето не издържа и блокира, защото се намира най- отдолу на казанчето за течност. Най- вече зимно време се намокря с вода, в който има сол (луга) и затова издава багажа :D

Редактирано от nikonik72
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. На GALANT-та знам че е на лоста за мигачите.Само че много често моторчето не издържа и блокира, защото се намира най- отдолу на казанчето за течност. Най- вече зимно време се намокря с вода, в който има сол (луга) и затова издава багажа :D

 

Поредният мераклия за титлата "археолог на годината". И то достоен. Почти след 7 години човекът получи отговор на въпроса си!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Интересно ми е, някой дали си е сменял пръскалките с такива които по-малко стърчат (примерно като на бмв)? Поради големия си размер на стърчене сега ми се налага да търся един брой защото е откъртена и счупена на две.

http://media.snimka.bg/s1/3752/033747064-big.jpg?r=0

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е полезно дооборудване точно за това време. А как работи? Предполагам трябва да задържа лоста за умивалото на чистачките 2 секунди и ще сцръцка и на фаровете, а? Ще е жалко да пръска и на фаровете когато искаме да измием само стъклото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е полезно дооборудване точно за това време. А как работи? Предполагам трябва да задържа лоста за умивалото на чистачките 2 секунди и ще сцръцка и на фаровете, а? Ще е жалко да пръска и на фаровете когато искаме да измием само стъклото.

 

Мисля, че е необходима инсталация на допълнителен бутон - поне това успях да разбера от писанията на братушките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...