Премини към съдържание

Проблем!


ledig

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, искам да помоля за помощ за Галант 98г. 2.0. Явява се проблем в охладителната система и случея е следня: когато натовара колата малко повече(по-висока скорост) или по някое стръмно нанагорнище, като я загася, от преливника ми изхвърля водата. Аз мисля, че само тази от казанчето, защото като отворя радиатора там си има вода. Изхвърля я щом загася колата - веднага. Не вдига температъра или нещо подобно, върви си, пали без проблем, маслото си ми е наред.. е какво може да и е??? :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам да помоля за помощ за Галант 98г. 2.0. Явява се проблем в охладителната система и случея е следня: когато натовара колата малко повече(по-висока скорост) или по някое стръмно нанагорнище, като я загася, от преливника ми изхвърля водата. Аз мисля, че само тази от казанчето, защото като отворя радиатора там си има вода. Изхвърля я щом загася колата - веднага. Не вдига температъра или нещо подобно, върви си, пали без проблем, маслото си ми е наред.. е какво може да и е??? :help:

А колко е пълно казанчето при загасена кола и когато температурата на охл. течност е колкото външната темп.?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам да помоля за помощ за Галант 98г. 2.0. Явява се проблем в охладителната система и случея е следня: когато натовара колата малко повече(по-висока скорост) или по някое стръмно нанагорнище, като я загася, от преливника ми изхвърля водата. Аз мисля, че само тази от казанчето, защото като отворя радиатора там си има вода. Изхвърля я щом загася колата - веднага. Не вдига температъра или нещо подобно, върви си, пали без проблем, маслото си ми е наред.. е какво може да и е??? :help:

 

Иди на сервиз да видят дали няма изгорели газове в антифриза. Че прилича на пукната глава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казанчето го пълна винаги до средата!!! А иначе ако е пукната главата няма ли да дава някакви проблеми - мешане на маслото с водата или някакъв друг признак?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казанчето го пълна винаги до средата!!! А иначе ако е пукната главата няма ли да дава някакви проблеми - мешане на маслото с водата или някакъв друг признак?!?
Вода и масло смесва когато е издухана гарнитурата на главата...

Когато е пукната главата, водата изчезва през ауспуха...Тези Галанти, почти винаги пукат главите на едно и също място, между изпускателен клапан и бренера....

И от там вода влиза само когато колата работи и е топла, за това водата си излиза пред изпускателните клапани и ауспуха...

За това не я смесва с маслото...Това най лесно можеш да го уловиш, с някакъв парфюм например в охл. течност...

Палиш после колата и като позагрее, ако през ауспуха ти мирише на парфюм, главата ти е спукана...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...