Премини към съдържание

Фарове за Outlander 2003


Препоръчано мнение

Здрасти! Моля за съвет. Отскоро имам outlander2003, но със спукани фаровве. Могат ли да се сменят само стъкла? Откъде могат да се купят нови фарове(без балкан стар) и стават ли фаровете от по новия модел 2005 2006(с прозрачните стъкла). Предварително благодаря

Редактирано от rosko
Използвайте главни букви и препинателни знаци!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здрасти моля за съвет от скоро имам outlander2003 но със спукани фаровве .могат ли да се сменят само стъкла .от къде могат да се купят нови фарове(без балкан стар\и стават ли фаровете от по новия модел 2005 2006(с прозрачните стъкла\ предварително благодаря

 

Moже ли да дадеш номера на рамата на автомобила , за да видя с кои точно фарове е , и да ти дам цена.

 

Поздрави! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здрасти моля за съвет от скоро имам outlander2003 но със спукани фаровве .могат ли да се сменят само стъкла .от къде могат да се купят нови фарове(без балкан стар\и стават ли фаровете от по новия модел 2005 2006(с прозрачните стъкла\ предварително благодаря

 

Какво значи прозрачни стъкла???

Те от 2003 са си прозрачни (пластмаса) , само че фейс лифта от 2005 вече са с лупи.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Аз имам същите напукани фарове:

Номера на рамата е:

JA4LZ41G93U020227

Много живо ме интересува да си купя и двата фара.

Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен 2та фара са напукани, явно си е хроничен дефект заради това, че са пластмасови. :blink: Едва ли и новите ще останат дълго време здрави.

Редактирано от Peter P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Цената на фаровете оригинални е 480лв/бр. Стъклото само не се предлага. За съжаление не се предлагат и афтърмаркет. Може да потърсиш 2ра употреба.

Редактирано от mitsu13
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Цената на фаровете оригинални е 480лв/бр. Стъклото само не се предлага. За съжаление не се предлагат и афтърмаркет. Може да потърсиш 2ра употреба.

 

Интересно каква ли е цената на официалните вносители :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същите напукани фарове:

Номера на рамата е:

JA4LZ41G93U020227

Много живо ме интересува да си купя и двата фара.

Благодаря

 

325 долара е цената на единия фар в дилъра на Мицубиши в САЩ, откъдето аз си пазарувам. MR991241 е номерът, мястото, където се проверява е https://www.mitsubishiparts.com/oe_parts_catalog.html. Тоест цената на колегата е адекватна, защото, което ти соча аз е без доставка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

325 долара е цената на единия фар в дилъра на Мицубиши в САЩ, откъдето аз си пазарувам. MR991241 е номерът, мястото, където се проверява е https://www.mitsubishiparts.com/oe_parts_catalog.html. Тоест цената на колегата е адекватна, защото, което ти соча аз е без доставка.

 

 

Беше ми интересно някой от колегите дали е проверявал цените в Балканстар? Ратола?

 

П.С. SLX ,а как се различават LHD от RHD(а също така и тези за американския пазар)? Каталожния номер?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Беше ми интересно някой от колегите дали е проверявал цените в Балканстар? Ратола?

 

П.С. SLX ,а как се различават LHD от RHD(а също така и тези за американския пазар)? Каталожния номер?

 

Как се различават фаровете ли? Ами всяка част си има номер. За САЩ модела на колегата левият фар е с посоченият от мен номер, ако ми дадеш ВИН, ще кажа и твоите какви са. Иначе левият фар на RHD е по-различен и това обикновено причинява заслепяване на насрещно движещите се. Иначе са заменими фаровете на коли с лява и дясна дирекция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как се различават фаровете ли? Ами всяка част си има номер. За САЩ модела на колегата левият фар е с посоченият от мен номер, ако ми дадеш ВИН, ще кажа и твоите какви са. Иначе левият фар на RHD е по-различен и това обикновено причинява заслепяване на насрещно движещите се. Иначе са заменими фаровете на коли с лява и дясна дирекция.

 

Може би не се изказах правилно :icon_blush:

Ако въведеш ВИН код на автомобил от САЩ,Англия и такъв с първоначална регистрация за страна с дясно движение - три различни парт номера ли ще се получат?

Аз поне така си мисля?

пример: MN133516 (ти си посочил MR991241)

 

 

 

Дано не съм досаден, но ми стана интересно защото на визия ще го докарам, ама като не свети където трябва :icon_crying:

Редактирано от pepes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би не се изказах правилно :icon_blush:

Ако въведеш ВИН код на автомобил от САЩ,Англия и такъв с първоначална регистрация за страна с дясно движение - три различни парт номера ли ще се получат?

Аз поне така си мисля?

пример: MN133516 (ти си посочил MR991241)

 

 

 

Дано не съм досаден, но ми стана интересно защото на визия ще го докарам, ама като не свети където трябва :icon_crying:

 

По-скоро два номера, защото има поне два вида фарове. За страни с дясна дирекция фаровете са по-различни. Не в захващането и формата (те са еднакви), а конструктивно вътре въф фара има една метална планка. Трябва обаче просто да се сравнят по ВИН. Ти с дясна дирекция ли караш или просто търсиш изгодни фарове от кола с дясна дирекция? Не е особено голям проблемът с преправянето на левия фар, може, дето се вика, и само с регулиране да се нагласят нещата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро два номера, защото има поне два вида фарове. За страни с дясна дирекция фаровете са по-различни. Не в захващането и формата (те са еднакви), а конструктивно вътре въф фара има една метална планка. Трябва обаче просто да се сравнят по ВИН. Ти с дясна дирекция ли караш или просто търсиш изгодни фарове от кола с дясна дирекция? Не е особено голям проблемът с преправянето на левия фар, може, дето се вика, и само с регулиране да се нагласят нещата.

 

 

Аз бих ги сменил мойте с тези от фейслифта 2005-07.Там вече са с лупи.

 

И така заглеждайки се видях че има различни парт номера, значи трябва по нещо да се различават :search:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро два номера, защото има поне два вида фарове. За страни с дясна дирекция фаровете са по-различни. Не в захващането и формата (те са еднакви), а конструктивно вътре въф фара има една метална планка. Трябва обаче просто да се сравнят по ВИН. Ти с дясна дирекция ли караш или просто търсиш изгодни фарове от кола с дясна дирекция? Не е особено голям проблемът с преправянето на левия фар, може, дето се вика, и само с регулиране да се нагласят нещата.

 

Бих добавил също, че американските фарове имат различен рефлектор, дъгата им не е като на европейските, та колко ядове си имах докато регистрирам моя Аутбек.... Та може би фаровете са за коли за европа, за америка и за коли с дясна дирекция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако въведеш ВИН код на автомобил от САЩ,Англия и такъв с първоначална регистрация за страна с дясно движение - три различни парт номера ли ще се получат?

Аз поне така си мисля?

 

За това иде реч ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

 

Намерих една алтернатива на оригиналните фарове за Outlander.

DEPO - тайванска фирма, която произвежда почти всички фарове и стопове.

Българския представител се казва Marty Ltd.

Никога не са продавали (внасяли) фарове за Outlander въпреки, че в каталога на DEPO ги има в два варианта.

От споменаването на Outlander ми отказаха, но им препратих отговора на моя mail до европейските им партньори, които твърдят, че Marty Ltd. може да ми ги достави.

Та за сега чакам резултат от собственика на българския дистрибутор по въпроса.

Предполагам, че цента ще е доста по-добра от 480 лв., но за сега нямам отговор.

 

Като втори вариант бихме могли да се разберем колко чифта фарове ни трябват и да ги поръчаме директно от Тайван.

Мисля, че няма да откажат, ако поръчаме количества.

 

Това е линка на тайванската фирма

http://www.depo.com.tw/asp/pdf/R_MB_NATIVA_OUTLANDER.pdf

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...
Здравейте колеги

 

Намерих една алтернатива на оригиналните фарове за Outlander.

DEPO - тайванска фирма, която произвежда почти всички фарове и стопове.

Българския представител се казва Marty Ltd.

Никога не са продавали (внасяли) фарове за Outlander въпреки, че в каталога на DEPO ги има в два варианта.

От споменаването на Outlander ми отказаха, но им препратих отговора на моя mail до европейските им партньори, които твърдят, че Marty Ltd. може да ми ги достави.

Та за сега чакам резултат от собственика на българския дистрибутор по въпроса.

Предполагам, че цента ще е доста по-добра от 480 лв., но за сега нямам отговор.

 

Като втори вариант бихме могли да се разберем колко чифта фарове ни трябват и да ги поръчаме директно от Тайван.

Мисля, че няма да откажат, ако поръчаме количества.

 

Това е линка на тайванската фирма

http://www.depo.com.tw/asp/pdf/R_MB_NATIVA_OUTLANDER.pdf

 

Има ли някакво развитие с доставката на фаровете? И аз проявявам интерес.

И

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Влязох да разгледам тайванския сайт, но там няма фарове за европейските Аутлендъри - http://www.depo.com.tw/asp/pdf/R_MB_AIRTREK_OUTLANDER.pdf Май всичките са за американските или се заблуждавам? Т.е. габаритите са отгоре и са с лупи, или това са фаровете на фейслифта след 2005? :icon_hmm:

Но пък има халогени, които си мисля, че няма да се различават по никакъв начин с оригиналните. Въпросът ми е, мога ли да си монтирам допълнително фарове за мъгла, при условие, че нямам такива фабрично. :icon_hmm:

Редактирано от Peter P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Някой има ли си на идея дали фаровете за Аутлендъри 2005-2007 ще станат на тези от 2003 и 4 (и по-специално за американските)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли си на идея дали фаровете за Аутлендъри 2005-2007 ще станат на тези от 2003 и 4 (и по-специално за американските)

 

В габарити и захващане няма разлика :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Ето какво получих като отговор при запитване за фарове за Аутлендър 2003 на Депо:

 

 

Hello!

 

Thanks for interest in our products!

 

I am sorry to inform You that those lamps are still in development, so we are still making research to include it in our offer.

There’s no even aprox. premiere date for now.

 

Regards,

M.

 

--

Best regards,

Marcin Wojtuszek

Sales Director

_____________________________________________________________

Abakus Sp. z o.o.

Aksamitna 2 Street

02-287 Warsaw, Poland

--

Tel.: +48 22 868 50 22, ext. 113

Fax: +48 22 886 64 45 (Attn.: Marcin Wojtuszek)

E-mail/MSN: m.wojtuszek@abakus.x.pl

Skype: marcin.wojtuszek

Web: www.abakusautolamp.com

--

NOTE! Sales Department contact data:

Tel.: +48 22 868 50 22

Fax: +48 22 886 64 45

E-mail: sales@abakus.x.pl

_____________________________________________________________

Exclusive representative of DEPO, ESDEPO & LUCID products in Poland

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравей приятел.

Успя ли да намериш такива фарове за тоя Outlander?

Имам няколко познати, които внасят части и аксесоари и мога да те свържа с тях, мисля че не внасят за мицу, но могат да ти намерят евентуално ако се поразтърсят

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте Колеги,темата е малко стара но за мен актуална тъй като и мойте фарове се напукаха незнайно как в летния сезон :icon_crying: ,замислям се за фейсовите с лупата но и те ако имат този дефект не ми се мисли затова някой ако има аутлендър с по-новите фарове нека сподели има ли подобен проблем ? За цена мога да кажа ,че намерих в еbay за 320 долара но някой по запознат може да изкаже мнение по въпроса.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте Колеги,темата е малко стара но за мен актуална тъй като и мойте фарове се напукаха незнайно как в летния сезон :icon_crying: ,замислям се за фейсовите с лупата но и те ако имат този дефект не ми се мисли затова някой ако има аутлендър с по-новите фарове нека сподели има ли подобен проблем ? За цена мога да кажа ,че намерих в еbay за 320 долара но някой по запознат може да изкаже мнение по въпроса.

:mitsu-smiley:

И аз имам същия проблем,Чакам цена за нови оригинални от САЩ.Според мен евтини заместители няма да са одачен вариант.Ако намеря по-добра цена ще пиша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Момчета, единият ми фар вече е пълен с влага и пред мен стои въпросът за подмяна на старите фарове с нови. Поради високата цена на оригиналните гледам алтернатива от ДЕПО 214-1179-LDEM7 - http://www.depoautolamp.com/asp/pdf/R_MB_OUTLANDER_AIRTREK.PDF

 

Някой успя ли вече да подмени фаровете, от къде ги е поръчал и на каква цена и дали мога да сложа фарове, които са за фейслифта - след 2005 година на моята, която е 2003г?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...