Премини към съдържание

Масло в антифриза


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, реших да си проверя антифриза и какво да видя в разширителното казанче отгоре на антифриза се образувал лек филм от нещо черно и мазно предполагам масло.Когато си купих колата и отидох при един мой братовчед който има същата само че 98г ми каза че, и при него имало такова почерняване от горе на антифриза иначе от долу антифриза е идеално чист.Той като видял това свалил казанчето и го изчистил идеално, но пак се е образувал този филм .Иначе маслото не ми мърда, а вече навъртях над 1500 км.Говорим за 1.9tdi 99г.Някой ако знае от какво се получава това да сподели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Получава се от изгорели газове, в охладителната уредба....

Закарай я в някой сервиз на проба.....Пробата до колкото знам, е 10-15 лв....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, реших да си проверя антифриза и какво да видя в разширителното казанче отгоре на антифриза се образувал лек филм от нещо черно и мазно предполагам масло.

......

 

Възможностите са две - ако тоя филм върху антифриза е много тънък и няма масло, то това може да е от много време не сменян антифриз. Ако обаче има маслен слой, тогава си за отваряне на двигателя - или гарнитурата е отишла, но по вероятно е да е пукната главата. Но до като не се свали главата няма как да се разбере.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам Меган Сценик който имаше същия проблем!Смених гарнитура на главата,шлайфане,че беше крива и това е общо взето няма да изпадам в подробности,ама я прегледай преди да омаже всичко като мойта.Тия Renault мотори имат склонност към този проблем.Аз мисля че около 300лв. дадох да се оправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам Меган Сценик който имаше същия проблем!Смених гарнитура на главата,шлайфане,че беше крива и това е общо взето няма да изпадам в подробности,ама я прегледай преди да омаже всичко като мойта.Тия Renault мотори имат склонност към този проблем.Аз мисля че около 300лв. дадох да се оправи.

То ако се размине само с толкова добре мерси все пак :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.........Аз мисля че около 300лв. дадох да се оправи.

 

Е, тия пари ще са мнооого недостатъчни или поне ще отидат само за труда на майстора мисля, щом се отваря главата на мотора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, реших да си проверя антифриза и какво да видя в разширителното казанче отгоре на антифриза се образувал лек филм от нещо черно и мазно предполагам масло.Когато си купих колата и отидох при един мой братовчед който има същата само че 98г ми каза че, и при него имало такова почерняване от горе на антифриза иначе от долу антифриза е идеално чист.Той като видял това свалил казанчето и го изчистил идеално, но пак се е образувал този филм .Иначе маслото не ми мърда, а вече навъртях над 1500 км.Говорим за 1.9tdi 99г.Някой ако знае от какво се получава това да сподели.
Здравей колега,проблема при теб може и да е по-малък.Чувал съм,че когато караш колата дълго време само на къси растояния,също се получава такова мешане на маслото с антифриза,не мога да обясня защо се получава така,дано да минеш с малкото зло.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,проблема при теб може и да е по-малък.Чувал съм,че когато караш колата дълго време само на къси растояния,също се получава такова мешане на маслото с антифриза,не мога да обясня защо се получава така,дано да минеш с малкото зло.

Това съвсем не е така. Причините са описани по-горе. Изкривена или пукната глава, скъсана гарнитура. Няма друга причина за смесване на антифриза с масло или обратното - попадане на вода в маслото.... Все пак се увери дали това в разширителното казанче действително е масло, провери си и нивото му, което следва да намалява. Виж какъв е вискозитета на самото масло - дали се е пресякло, тоест дали е станало такова едно бяло и на парцали...провери дали отзад от ауспуха протича водица, но повече от типичния конденз. Виж дали при загрял мотор маркучите на охладителната система се втвърдяват, провери дали при загряла кола и работа на място, включително при подаване на газ има бълбукащи мехурчета в разширителното казанче... И иди на майстор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно има в предвид колегата вода в маслото, което е възможно при каране на къси разстояния или докато загрее по капачката да се образува конденз, което е нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслото не мърда нито е смесено с антифриз не зная дали това е масло ,просто е нещо черно много гъсто и мирише отвратително и се отлага по страните на казанчето.Нямам никакви мехурчета във водата дори и като подавам газ а налягането в маркучите "според мен е нормално".Моят братовчед за който стана въпрос по горе кара така от две години и той не може да си обясни защо и какво е това (той е също с Каризма дизел).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслото не мърда нито е смесено с антифриз не зная дали това е масло ,просто е нещо черно много гъсто и мирише отвратително и се отлага по страните на казанчето.Нямам никакви мехурчета във водата дори и като подавам газ а налягането в маркучите "според мен е нормално".Моят братовчед за който стана въпрос по горе кара така от две години и той не може да си обясни защо и какво е това (той е също с Каризма дизел).

 

Ами като за на първо време защо не си смениш антифриза, като разбира се преди да сипеш новия - една хубава промивка на цялата система. То за целта има разни препарати, но ако има изключително по големи мазнотиики както разправяш ето ти какво да ползваш.

Най напред в тоя ти "антифриз" сипи едно от тия шишета за промиване /има ги по бензиностанциите/ и като поработи 15-20 мин. източваш всичко. После сипваш чиста вода в охл. система и накрая допълваш едно шише веро за домакински съдове най обикновено. Пускаш си двигателя да работи до като загрее и да се включи накрая перката на вентилатора. Междувременно до като загрее се обезвъздушава и се долива. Верото ще ти свали и прочисти доста добре мазните наклепи. Дори ако е прекалено мазно, дори няма да се пени. Тая процедура я повтори ако сметнеш за необходимо и накрая само с чиста вода да се промие.

 

Преди да сипеш новия антифриз, трябва да си свалиш и казанчето на разширителния съд и да му се почистят наклепите отвътре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...После сипваш чиста вода в охл. система и накрая допълваш едно шише веро за домакински съдове най обикновено. Пускаш си двигателя да работи до като загрее и да се включи накрая перката на вентилатора...

 

Голямо промиване ще падне след едно шише с веро... :icon_doh:

Впрочем колега, то като се загрее водата - пък и както е с верото, може и да си поизпереш туй-онуй... :D :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...