Премини към съдържание

Алармата на новия Лансер и вдигането на прозорците


afterdarq

Препоръчано мнение

Начина на автоматично вдигане на стъклата, при заключване на колата и включване на алармата, е направо абсурден. Даже аз не бих го нарекъл автоматично вдигане на стъклата при положение че аз трябва да натискам като луд дистанционното и ако не го направя достатъчно бързо ще почне да пищи. Тази аларма която ни слагат мисля, че не е фабричната на Мицубиши, а се плащат сума ти пари на няква българска фирма а алармата сигурно е доста скапана. Някой говорил ли е с фирмата, която слага алармите, дали може да се направи при всяко нормално заключване да се вдигат стъклата? В крайна сметка това е за улеснение направено, а не да натискаме всеки път като луди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В повечето случай некопентността на инсталатора на алармата е причината, а не самата аларма. При всички положения обаче е хубаво да им се обадиш и да ги питаш сам за тоя проблем и евентуално да искаш да ти я настроят оправят, за да работи както трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама то тя така си работи по принцип, това е проблема. Тя и дилърката, която ми предаде колата ми каза, че като се включи само алармата с едно натискане на Lock няма да се вдигнат прозорците, но колата ще се заключи и ще се включи алармата. За да се вдигнат и прозорците трябва да се натисне 3 пъти копчето бързо като последния път да се задържи. Ако не се направи както трябва ще се задейства алармата. Мисля че би трябвало да е така с алармите на всички нови Лансери. Та аз питам дали някой е говорил с фирмата дето слага алармите дали може да се направи като на всяка нормална цивилизована кола, която съм карал и на която съм се возил - като си пуснеш алармата с едно натискане на бутона да се затваря всичко включително и прозорците.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Алармата на моят Лансър е Gemini и е монтирана през 2006г. от Алком ЕСС (намират се на бул. Тодор Каблешков). Може би БалканСтар работят все още с тази фирма. Провери надписа на дистанционното или гаранционната карта на алармата. Та това което искам да кажа е, че при мен всички екстри на алармата бяха изключени, а ръководството на потребителя липсваше, за да не "пипаш много". Предполагам, че го правят точно заради това.

 

Това, което мога да те посъветвам е да разбереш точния модел на алармата и да си свалиш User's manual от интернет (ако го нямаш). Така ще видиш всички налични функции, с които разполага и ще можеш да ги програмираш с дистанционното. Другият вариант е да отидеш във фирмата.

 

Иначе моята аларма съвсем не изглежда боклукчива. Мисля, че са италиански - средна хубост. Монтьорите в сервиза също не изглеждаха некомпетентни. Каквото попитах ми казаха и помогнаха. Относно затварянето на прозорците ми казаха, че колата трябва да има comfort function, за да става. Но ти не разчитай на това, а разучи как стоят нещата. И да се похвалиш дали си успял с настройката.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук е много важно да отбележим ,че не всички нови Лансери имат тази алармена система съществуват два начина да се сдобиеш с нея:

 

1. Лансера да е линзингов - тогава тя е задължителна.

2. Когато сам си се набутал да си я купиш.

 

При новите автомобили изискването за аларма на колата при сключване на Каско вече го няма, по простата причина ,че потребителя е дал една торба пари за нова кола и не би желал да я разглобяват разни разбирачи.

Така ,че всеки взимащ нов автомобил трябва да знае и да не се подлъгва по приказките на дилърите, щото и те гледат да вземат повече пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз сам нов във форума, но като видях темата за алармата не се сдържах и реших да споделя една интерсна случка. От Бургас съм и моят дилър е ,,Дарс Ауто" . След като взех Лансера от магазина, го карах има няма 4 месеца и ми се наложи да ходя за пребоядисване на капака заради някой завистлив човечец. Та както и да е, по това време бях вав Варна и я закарах при тяхния представител за боядисване, но си получих колата още по-счупена. Капака перфектен - но колата нямаше нито фарове, нито мигачи, да не говорим за ел.пакет. След 5 часа прегледи накрая се оказа, че когато са ми монтирали алармата , не са я прекарали както трябва и са оставили един маншон отворен - от кадето е влязла вода. Но това не е всичко - боядисаха ми капака, но решиха да ми одерат задната броня. Това всичкото за един ден! Колеги, на никой не му го пожелавам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз сам нов във форума, но като видях темата за алармата не се сдържах и реших да споделя една интерсна случка. От Бургас съм и моят дилър е ,,Дарс Ауто" . След като взех Лансера от магазина, го карах има няма 4 месеца и ми се наложи да ходя за пребоядисване на капака заради някой завистлив човечец. Та както и да е, по това време бях вав Варна и я закарах при тяхния представител за боядисване, но си получих колата още по-счупена. Капака перфектен - но колата нямаше нито фарове, нито мигачи, да не говорим за ел.пакет. След 5 часа прегледи накрая се оказа, че когато са ми монтирали алармата , не са я прекарали както трябва и са оставили един маншон отворен - от кадето е влязла вода. Но това не е всичко - боядисаха ми капака, но решиха да ми одерат задната броня. Това всичкото за един ден! Колеги, на никой не му го пожелавам.

Обади ми се на ЛС или мини през спортната зала "Бойчо Брънзов" /зала Изгрев / аз съм там, имам идея как можем да ти помогнем, но ми трябва повечко информация по случая.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

............нова кола и не би желал да я разглобяват разни разбирачи.........................

За момчетата , които поставят алармите в Бургас гарантирам лично , вършат си работата много добре .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук е много важно да отбележим ,че не всички нови Лансери имат тази алармена система съществуват два начина да се сдобиеш с нея:

 

1. Лансера да е линзингов - тогава тя е задължителна.

2. Когато сам си се набутал да си я купиш.

 

При новите автомобили изискването за аларма на колата при сключване на Каско вече го няма, по простата причина ,че потребителя е дал една торба пари за нова кола и не би желал да я разглобяват разни разбирачи.

Така ,че всеки взимащ нов автомобил трябва да знае и да не се подлъгва по приказките на дилърите, щото и те гледат да вземат повече пари.

 

Значи по принцип съм си сложил тази аларма заради гаранцията, защото иначе щеше да ми отпадне гаранцията. Това е което ми казаха. А иначе тя ги вдига стъклата дистанционно, но след някви много сложни комбинации, а не като просто си заключиш колата. А иначе за София става въпрос и наистина Алком ги слага алармите. И на мен ми дадоха само гаранционна карта без упътване мисля че. Явно ше трябва да ги посетя на място.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че алармата охранява колата дори и със спуснати прозорци, като гледам какви са сензорите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че алармата охранява колата дори и със спуснати прозорци, като гледам какви са сензорите.

 

Да, така е, но са свалени прозорците, това е тъпото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

и аз искам да добавя нещо по темата.

Първото което е - прочетете си книжките за автомобила. Там пише, че за да се затворят прозорците ,трябва в рамките на 30сек след заключването да се натисне повторно бутона и да се задържи - за да се затворят или изцяло или до желана от вас позиция.Това може да се пренастрои в севизи на :mitsu-smiley: .

И аз имам същия проблем с алармата - също е GEMINI и си записах час в сервиза за да пренастроят времето за активиране на сензорите, защото заводско е 5сек. Аз ще искам да го направят 1 мин и проблема ще се реши :)

Поздрави от Русе :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за тази тема :icon_thumbup:

Честно да ви кажа за една година каране на колата вчера разбрах , че имам такава екстра и сега много се кефя да слизам с отворени стъкла и да си ги затварям с дистанционното . Ха Ха голям кеф .

При мен работи системата перфектно. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ,че ще ти отпадне гаранцията ако нямаш аларма е пълна глупост!!!

Ако беше така те щяха да ти я сложат фабрично от Мицубиши а не някакви разбирачи да ровят по колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ,че ще ти отпадне гаранцията ако нямаш аларма е пълна глупост!!!

Ако беше така те щяха да ти я сложат фабрично от Мицубиши а не някакви разбирачи да ровят по колата.

 

Не че отпада гаранцията на колата, ами просто застрахователя я изисква и заради това трябва да сложиш някаква аларма. Но от Балкан Стар казват, ако искаш аларма, за да не ти отпадне гаранцията трябва да я сложиш тази и то при нашите хора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Ако алармата ви е GEMINI 7158 можете да си свалите описанието от този сайт!

http://www.gemini-alarm.com/Default.aspx

Или от този линка направо!

http://www.gemini-alarm.com/WebGateR/Actor...gue/7157-UK.pdf

Ако някой не успее да ми пише, за да му го пратя.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Ако алармата ви е GEMINI 7158 можете да си свалите описанието от този сайт!

http://www.gemini-al...om/Default.aspx

Или от този линка направо!

http://www.gemini-al...gue/7157-UK.pdf

Ако някой не успее да ми пише, за да му го пратя.

 

Колега,

може ли да ми изпратиш ръководството за аларма GE 7157, ако случайно го пазиш, защото от сайта не мога да го сваля.

Благодаря ти предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако алармата ви е GEMINI 7158 можете да си свалите описанието от този сайт!

http://www.gemini-al...om/Default.aspx

Или от този линка направо!

http://www.gemini-al...gue/7157-UK.pdf

Ако някой не успее да ми пише, за да му го пратя.

 

Изтеглих го, извинявам се за ненужните съобщения!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...