Премини към съдържание

Помогнете, гасне


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, днес докато се прибирах от Белоградчик установих следния странен проблем: колата гасне като я изключа от скорост, това го прави само на газ. Или пък падат оборотите рязко до 200 и после бавно се нормализират. Също така на място играят постоянно между 780-850 оборота, на бензин няма проблеми. Колата е с ГИ и досега съм нямал такива проблеми. Моля за съвети, ако някои е имал такъв проблем и го е решил, да сподели. Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери си кабелите при стъпковото моторче, да не са се откачили...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери си кабелите при стъпковото моторче, да не са се откачили...

Щеше да е така и на бензин, ако беше степ моторчето. Търси проблема в газовата уредба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Степ мотора днес след като се показа проблема го разглобих и почистих. Имаше доста нагар и мислех че ще се оправи, но уви - същата работа. Явно причината не е в него. Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Степ мотора днес след като се показа проблема го разглобих и почистих. Имаше доста нагар и мислех че ще се оправи, но уви - същата работа. Явно причината не е в него. Поздрави!

Според мен се е променило налягането в редуктора и от там колата ти работи на празен ход с много богата смес.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, горивната смес ти се обеднява рязко при движение по инерция. Причините могат да бъдат много, но ги търси в газовата уредба. Във въздушния филтър при по-висока скорост над 60-70км/ч, влиза много въздух и сместа обеднява при изключване от скорост. При движение на газ, хубаво е въздушната струя да не влиза директно във филтърната кутия. Варианти имаш много с които да спреш директното навлизане на въздушната струя. Това ти го казвам от опит. Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, днес докато се прибирах от Белоградчик установих следния странен проблем: колата гасне като я изключа от скорост, това го прави само на газ. Или пък падат оборотите рязко до 200 и после бавно се нормализират. Също така на място играят постоянно между 780-850 оборота, на бензин няма проблеми. Колата е с ГИ и досега съм нямал такива проблеми. Моля за съвети, ако някои е имал такъв проблем и го е решил, да сподели. Благодаря предварително!

Колега, при положение че на бензин си работи нормално колата, проблема ще да е в газовата уредба! Ако си я слагал в България, иди там дето са ти я слагали да й направят диагностика и ще ти кажат дали е там проблема. Аз съм имал Пежо със ГИ и правеше същото, проблема беше в ГИ. Поздрави и успех! :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...колата гасне като я изключа от скорост, това го прави само на газ. Или пък падат оборотите рязко до 200 и после бавно се нормализират.....

При мен така се получава, когато не е читава газта. Свърши тази, която си заредил и смени бензино/газостанцията... И сподели, дали пак се наблюдава проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите колеги. Днес ходих на газаджия и той каза, че имало някакъв датчик или нещо такова под степ мотора, който отваря въздух като колата е студена и като загрее затваря въздуха и там било възможно някакво буталце да е клеясало и като отвори да не затваря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите колеги. Днес ходих на газаджия и той каза, че имало някакъв датчик или нещо такова под степ мотора, който отваря въздух като колата е студена и като загрее затваря въздуха и там било възможно някакво буталце да е клеясало и като отвори да не затваря!

Хммм, ако е от "серво-моторчето" - проблема ще е и на бензин, а не само на газ!

Ти сигурен ли си, че всички кабеляци по ГИ са ти наред? Много ми мяза на "кабелен" проблем! :)

Газаджията, дето си ходил при него, огледа ли дали колата го прави само на ГАЗ това или си е говорил наизуст?

Всъщност защо не отидеш там, където са ти слагали газовата - колегите по-горе те посъветваха да го направиш! Аз не бих отишъл при някой самозван "гаражен" газаджия!

 

Я си огледай хубаво да няма някоя извадила се букса: това тук е само за информация къде да гледаш!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да отида при газаджията, дето е монтирал ГИ, защото той е някъде в Холандия. Колата така я купих, а вчера ходих в оторизиран сервиз на ''Ланди Ренцо'' и там ми казаха, че може да е от някакъв датчик. А между другото днес врътнаха едно болтче около дросела и оборотите малко се вдигнаха и стабилизираха и сега работи на газ на 950 об/мин., но не знам дали това е правилно решение на проблема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е решение на проблема... мисля че на бензин сега ще ти държи на 1200-300 оборота. Определено проблема е в газта или газовата. Имах подобен проблем, но при мен се оказаха кабелите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е решение на проблема... мисля че на бензин сега ще ти държи на 1200-300 оборота. Определено проблема е в газта или газовата. Имах подобен проблем, но при мен се оказаха кабелите.

И на двата вида гориво държи еднакви обороти, но не знам дали това е правилното решение? Или да откача акумулатора и да рестартирам компа на колата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, горивната смес ти се обеднява рязко при движение по инерция. Причините могат да бъдат много, но ги търси в газовата уредба. Във въздушния филтър при по-висока скорост над 60-70км/ч, влиза много въздух и сместа обеднява при изключване от скорост. При движение на газ, хубаво е въздушната струя да не влиза директно във филтърната кутия. Варианти имаш много с които да спреш директното навлизане на въздушната струя. Това ти го казвам от опит. Успех.

Напълно съм съгласен с колегата, намери начин да не влиза директно въздуха и всичко ще си дойде на място (макар че и сега е така). Няма повод за притеснения. Не си само ти, на който при работа на газ по инерция е гаснела колата. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...