Премини към съдържание

Колеги с какво да го обработя?


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги от около 3 месеца ме гложди един проблем, а гложди и моята принцеска !!!

Става дума за следното преди около споменатите 3 месеца заредих до горе и малоумника който наливаше преля резервоара и то потече по-цялата долна страна под капачката и след месец забелязах наченки на ръжда или тъй познатите "бомбички", веднага го обработих с препарат против ръжда с грундова основа, но това не помогна и два месеца по късно резултата е много ужасен и се чудя как и с какво да го оправя, смятам а и хиляди пъти съм доказвал, че нещо като си го свърша сам става по-добре отколокото да ми го свърши някой друг! Та питането ми е следното с каква шкурка да го обработя каква основа да положа и след това какъв вид кит да използвам пръскането ще е в сервиз защото няма да мога да тонирам цвета!

Благодаря предварително и прилагам снимков материал !!!

 

 

http://img90.imageshack.us/my.php?image=dsc01483.jpg

http://img218.imageshack.us/my.php?image=dsc01484.jpg

http://img218.imageshack.us/my.php?image=dsc01485n.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като гледам снимките - тя ръждицата си е тръгнала навсякъде..

От другата страна има ли по същият начин?

Според мен, манипулацията си е за квалифициран майстор. Ще трябва шкурене/или изграждане на вежда/, шприц кит, боя, лак... Не е за "Направи си сам".

И проблема според мен, не е от горивото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като гледам снимките - тя ръждицата си е тръгнала навсякъде..

От другата страна има ли по същият начин?

Според мен, манипулацията си е за квалифициран майстор. Ще трябва шкурене/или изграждане на вежда/, шприц кит, боя, лак... Не е за "Направи си сам".

И проблема според мен, не е от горивото.

Определено не е от горивото! И за другото съм на същото мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрвейте! Видях темата и реших да използвам и да попитам. Продават ли се само "вежди" за задните калници. И моя Колт е изгнил по същия начин. Смо където е произведен 95-та и е модел 47а версия. Попитах един майстор и той ми каза да купя веждите и да отида при него да ги оправи. До сега не съм търсил тенекии. Ръждата я оправях с козметични средства, но сега вече по този начин не става. Онзи ден един "майстор" с чисто ново ауди ме удари в задния калник на едно кръстовише и всичко което бях направил до сега отиде по дяволите.На всичко отгоре искаше да го пишем "паркинг" за да не се бръкне и да не викаме КАТ. Нямам си на идея как най-безболезнено и най-качествено може да се оправи това. Прерових всички сайтове които предлагат калници но за моя модел има само предни. Ако някой е сменявал или правил задни много моля да сподели къде ги е намерил и за колко ги е купил. Предварително благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги от около 3 месеца ме гложди един проблем, а гложди и моята принцеска !!!

Става дума за следното преди около споменатите 3 месеца заредих до горе и малоумника който наливаше преля резервоара и то потече по-цялата долна страна под капачката и след месец забелязах наченки на ръжда или тъй познатите "бомбички", веднага го обработих с препарат против ръжда с грундова основа, но това не помогна и два месеца по късно резултата е много ужасен и се чудя как и с какво да го оправя, смятам а и хиляди пъти съм доказвал, че нещо като си го свърша сам става по-добре отколокото да ми го свърши някой друг! Та питането ми е следното с каква шкурка да го обработя каква основа да положа и след това какъв вид кит да използвам пръскането ще е в сервиз защото няма да мога да тонирам цвета!

Благодаря предварително и прилагам снимков материал !!!

Като гледам как е тръгнало, може да не мине само с китосване........Тази ръжда трябва да се свали цялата със шкурка.....А като започнеш да я сваляш ще се отворят големи дупки....А кита не е за запълване на дупки, а за изправяне на неравности.....И оттам ще трябват и вежди.....Най-добре отиди на майстор да я види и да ти каже мнението си. Има и друг вариант - с преобразовател за ръжда но не мисля, че ще ти хареса макар че е най-евтин....Мажеш с преобразувателя ръждата (с четка), чакаш да изсъхне, измиваш с вода, пак съхне, китосваш и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чисти се със шкурка, после се изрязва угнилото, ако е горе-долу равно може да се завари обикновена ламарина, преобразувател за ръжда от гъстия, цинков грунд, едно кило полиестерен кит, ако е много изгнило се реже калника от някоя блъсната и се заваря при добър майстор, после при бояджията...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще се ходи при майстор то се е видяло ! Тея дни нямам време да се огледам даже..... дано да е за добре в тази криза!

 

Колегата който каза, че е намерил някакви си калници предни, може ли да каже в кой сайт и за колко ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще се ходи при майстор то се е видяло ! Тея дни нямам време да се огледам даже..... дано да е за добре в тази криза!

 

Колегата който каза, че е намерил някакви си калници предни, може ли да каже в кой сайт и за колко ?

 

 

 

http://www.avtosklad.bg/srch-51/10423/18/M...B8%D0%BD%D0%B8/

Това е сайта. Да се надяваме да не е само "кьор фишек" и всичко да е само реклама. Пиши дали си успял да намериш и отзиви защото съм малко скептично настроен към този начин на търговия след последния ми опит. Цената която бяха дали набъбна почти двойно след такси и доставка и ме принудиха да се откажа. Добре че беше още преди да съм го поръчал официално, защото не знаех как ще се оправя ако ми го пратят. Дори на Симеон излизаше много по евтино...

Това е друг магазин но не знам дали в него има ламарини.

http://drive.bg/groups.php?ModelId=4498

А това е една обява дето веднъж видях в нета

"Супермаркет за нови Авточасти Мицубиши

Описание:

Здравейте !

Ние сме супермаркет за нови авточасти. Предлаганите от нас оригинални и неоригинални автомобилни части за територията на България биха задоволили всеки автомобил от-до. До момента ние работим с близо 200 производителя, а складовата наличност възлиза на около 240 000 хиляди позиции на склад.

КОНТАКТИ:

Можете да се свържете с нас чрез skype: gerxard_ltd ; e-mail: gerxard@abv.bg ; тел.0884/217-297 или 0888/659-878.

При поръчка пишете номера на търсената от вас част или ни изпратете номер на шаси; кодово обозначение на двигателя; модел; година; конски сили. Ще получите отговор във възможно най-кратък срок.

ДОСТАВКА:

-за страната чрез куриерска фирма Еконт за сметка на клиента

-за София доставка до адрес 3.00 лв. /при определени условия/.

Сведения:

Продавач: Николай Тончев

Email: gerxard@abv.bg"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Супермаркет за нови Авточасти Мицубиши

Продавач: Николай Тончев

Email: gerxard@abv.bg"

Тези продават за всякакви марки, не само Митсубиши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези продават за всякакви марки, не само Митсубиши.

Аз само изкопирах рекламната обява защото ме понамързя да го напиша отново :icon_blush: а и не съм ги посещавал. Качествени ли са частите които продават или са ментета?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз само изкопирах рекламната обява защото ме понамързя да го напиша отново :icon_blush: а и не съм ги посещавал. Качествени ли са частите които продават или са ментета?

 

Не знам, но са заляли нета с обяви за какви ли не марки и части и това е започнало някъде от декември миналата година...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...