Премини към съдържание

Антена


dark

Препоръчано мнение

Смених си радиото и се надявах, някак си от смяната да се оправи, ама не би. Май ще трябва да разчитам на ръчното изваждане на антената :) При някой от вас работи ли и може ли да се оправи лесно?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че работи. Вътре има едно жило, което я разпъва и сгъва (в раздела за галантите има подробности); Огириналната нова е доста скъпа, има и такива за по 30-40лв които вършат работа. Трябва да се увериш предварително, че всичко е свързано както трябва и ходи ток до моторчето. Ако е самото моторче вероятно има някакъв шанс за ремонт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно днес това правих,ако ходи ток до антената,значи си за нова такава,50 лв с монтажа ми взеха :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно днес това правих,ако ходи ток до антената,значи си за нова такава,50 лв с монтажа ми взеха :icon_rock:

Къде?

И кой модел ти е антената? От тия на багажника или от тия при шофьорската врата?

 

Моята е такава.

 

Дали изобщо е автоматична, че нещо не виждам къде може да стои моторчето в тая тънка колона.

 

Edit: Не е, за справка- първата картинка в detali.ru.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо снимката ти не бачка.

Автоматичната е отзад в дясно на багажника. Виждал съм и такава на шофьорската врата отгоре, незнам дали е оригинално така, но със сигурност не са автоматични.

Като се позамисля, ако сменяте антената отзад с неоригинална мажете здравата със силикон, да не вземе да се пълни багажиника, без да знаете от къде...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

къде?

и кой модел ти е антената? от тия на багажника или от тия при шофьорската врата?

 

моята е такава.

 

Дали изобщо е автоматична, че нещо не виждам къде може да стои моторчето в тая тънка колона.

Мойта е отзад на калника,до багажника,мой приятел ми я слага и каза че била универсална,извадихме старата с моторче си беше,даже и оригинална :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо снимката ти не бачка.

Автоматичната е отзад в дясно на багажника. Виждал съм и такава на шофьорската врата отгоре, незнам дали е оригинално така, но със сигурност не са автоматични.

Мойта е отзад в ляво даже си пише на нея :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята е отзад на десния калник, но е счупена и само чувам, че бучи моторчето, ама антена не се показва. Има ли някакъв начин да сменя само антената или трябва и моторчето барабар с целия механизъм?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продават, отделно самата антена, без моторчето, цената е солена (колкото на две неоригинални);

Този надпис :mitsu-smiley: е на кутията на антената, ако не се лъжа;

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продават, отделно самата антена, без моторчето, цената е солена (колкото на две неоригинални);

Този надпис :mitsu-smiley: е на кутията на антената, ако не се лъжа;

Точно така,но мойта си беше оригинална антена на :mitsu-smiley: и си беше с моторче

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какви са ви впечатленията от автоматичната антена (менте) - 32лв я видях в един магазин в Пазарджик. Дали ще хваща радиата хубаво?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какви са ви впечатленията от автоматичната антена (менте) - 32лв я видях в един магазин в Пазарджик. Дали ще хваща радиата хубаво?
Ще хваща,но проблема е в моторчето колко ще издържи
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чак сега ти видях модела на антената.Тези антени само ръчно се вдигат,и ако имаш проблем,значи няма добър контакт,тези антени са безотказни :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е дали няма някакъв усилвател вътре, или какъв ще е резултата ако се сложи неоригинална автоматична с усилвател на самата антена...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е дали няма някакъв усилвател вътре, или какъв ще е резултата ако се сложи неоригинална автоматична с усилвател на самата антена...
Ти телевизия ли искаш да гледаш,или радио да слушаш :icon_dance: за какво ти е като дисковете са с достатъчна сила,а и в днешно време сигналите на радиостанциите са доста силни
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами в планиските райони се наблюдават разни ефекти от разпространението на радиовълните, които не са особено приятни, иначе си хваща ама се случва да понакъсва понякога...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами в планиските райони се наблюдават разни ефекти от разпространението на радиовълните, които не са особено приятни, иначе си хваща ама се случва да понакъсва понякога...

Има такава вероятност,но това явно са някакви дупки в които за момент явно не се хваща,немисля че усилвател е добра идея,но както си решиш,невъзможни неща няма

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз едно мнение за автоматичните антени. На предната ми кола се наложи да си сменя антената, че моторчето даде фира. Взех си пак автоматична, марка Galearo (нека да не звучи като реклама, просто споделям впечатление). Реших, че е по-рентабилно да взема нещо ново и с гаранция, отколкото да съживявам старото, било то и оригинално. И докато карах колата с новата антена - близо две години, преди да яхна Галчото, нямах никакъв проблем нито с антената, нито с радиото. Работеше си и даже и досега си работи безотказно. Който иска - може да пробва. Както казах - просто споделям мнение за нещо, от което съм доволен.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз едно мнение за автоматичните антени. На предната ми кола се наложи да си сменя антената, че моторчето даде фира. Взех си пак автоматична, марка Galearo (нека да не звучи като реклама, просто споделям впечатление). Реших, че е по-рентабилно да взема нещо ново и с гаранция, отколкото да съживявам старото, било то и оригинално. И докато карах колата с новата антена - близо две години, преди да яхна Галчото, нямах никакъв проблем нито с антената, нито с радиото. Работеше си и даже и досега си работи безотказно. Който иска - може да пробва. Както казах - просто споделям мнение за нещо, от което съм доволен.

Поздрави!

Аз не мога да споделя подобен опит,защото днес я смених,но на колегата антената е от модела,дето се вдигат ръчно и са в колонката от ляво,непосредствено до стъклото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да споделя подобен опит,защото днес я смених,но на колегата антената е от модела,дето се вдигат ръчно и са в колонката от ляво,непосредствено до стъклото.

Знам, че е там. Преди карах Колт, 85 г. и антената му беше точно там - в предна лява греда до стъклото. Много удобно се вадеше - сваляш прозореца и дърпаш от седнало положение. Идеята ми да се включа е, че може да се монтира нова антена на удобно място. Какво, като не е оригинална, фабрична и т.н. Според мен важно е да има музика в колата и да е удобно на водача

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...