Премини към съдържание

Ангранажен ремък и другите пистови ремъци


Препоръчано мнение

Въпрос:

Задължителна ли е смяната на хидравличния обтегач?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, ако си е наред - защо да го сменяш?

Но имай предвид, че като смениш въднъж, хайде два пъти ангренажа - ще му дойде редът и на него...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, ако си е наред - защо да го сменяш?

Но имай предвид, че като смениш въднъж, хайде два пъти ангренажа - ще му дойде редът и на него...

Ами мисля към края на месеца да посетя ИТА Сервиз или пловдивската Ратола, и ако се запънат че е задължително ще ми бръкнат доста на дълбоко в джоба. Очаквам да изникне още нещо, защото почна да се чува леко чукащ звук най-вече докато зарежда и вече се готвя за космическа сума...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега е хубаво, лятно време - време за разходки....

Та що не вземеш да се разходиш от Казанлък до Стамболийски? Ще ти излезе доста по-тънко от Пловдивската Ратола....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво има в Стамболийски? Ремъка ще се сменя задължително с оригинален, в сериозен (оторизиран) сервиз, после да нямам главоболия, или поне не чак толкова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то, ако бат'Марин не е сериозен, трябва да се застреляме всички във форума...

Образовай се, момко... :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е аз го мислих, че е от Пловдив.
Е то Пловдив е пристанище на Стамболийски... :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си,че една разходка до Пловдив няма да е никак зле. То е ясно,че пара ще се дава.
Нещо си в грешка колега...Разходката до Пловдив, даже спестява пари...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си,че една разходка до Пловдив няма да е никак зле. То е ясно,че пара ще се дава.

 

Тук си мисля, че Шопов иска да каже:

-Ясно е, че трябва да се дават някакви пари, но по-добре да се отиде до Пловдив/или Стамболийски/и да се дадат там. Няма да е никак зле, да се дадат на майстор, който знае какво прави...

 

Нещо си в грешка колега...Разходката до Пловдив, даже спестява пари...

 

А тук бат'Марин потвърждава:

-Да, разходката до Пловдив/разбирай - Стамболийски/, е полезна. Владимиров ще си спести част от парите, които на друго място със сигурност ще даде...

............................................

Моля колеги - пишете ясни постове, за да не се получава напрежение и за да не ви ги разяснявам аз.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То почти няма разлика в цените. Завси вече какво ще кажат за обтегача, че не ми се дават 320лв ей така, но ми се и иска да мине през оторизирания сервиз. До 28-ми има много време, не се карайте. Нещо като зарежда леко почуква, предполагам че и там ще е цифра..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за неясния пост.

Имах предвид ,че предпочитам да си дам парите на някой,който наистина знае какво прави.А имам и други неща за преглеждане.

"Благодаря"на valboss за разяснението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за неясния пост.

Имах предвид ,че предпочитам да си дам парите на някой,който наистина знае какво прави.А имам и други неща за преглеждане.

"Благодаря"на valboss за разяснението.

Е за какво да се извиняваш, пък и за какво благодариш на Валбос.?..

Той освен разяснения по исторически въпроси, друго не може да прави.... :lol: както се вижда и от последното му "разяснение" :P ...

Аз изобщо нямах предвид Владимиров, а писах относно твоето идване до Пловдив, че ще ти спести пари...

Така че нямаше нужда от разяснения....Всичко е ясно- щом Владимиров иска да си купи нещо което струва 45 лв. за 98 лв.никой не може да му попречи...За него на всякъде е еднакво... :lol: :D :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не аз това за 169... :icon_wwf:

Въпроса е че ако по някаква причина след няколко хил. километра ремъка се скъса, :mitsu-smiley: няма да стане недвижимо имущество.

 

Сега като правя сметката, смяната на ангренажа ще излезне около 478.15лв. или по-скроро 796.80лв. В най-лошия случай поне 1170,68 лв. + цената за пистовите ремъци. Направо не ми се мисли, ако са последните два варианта...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не аз това за 169... :icon_wwf:

Въпроса е че ако по някаква причина след няколко хил. километра се скъса, :mitsu-smiley: няма да стане недвижимо имущество.

Аз нямах в предвид ремък (та да ти се скъса) а ролка КОЙО..Колкото вероятност има да ти се скъса такава ролка Койо от 45лв, толкова е вероятността и при ролка Койо от 98 лв...Ама ти си знаеш, за какво ли ти обяснявам... :)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е тая оригиналната ролка ще е в кутийка :mitsu-smiley:, тя струва доста, пък и ще е 99.97% японска. Зависи колко лева ще кажат, че да поема риска да го правя с неоригинални части.

 

P.S. То по принцип не се ли прецаква първо ролката, която в последствие скапва ремъка?

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е тая оригиналната ролка ще е в кутийка :mitsu-smiley:, тя струва доста, пък и ще е 99.97% японска. Зависи колко лева ще кажат, че да поема риска да го правя с неоригинални части.

 

P.S. То по принцип не се ли прецаква първо ролката, която в последствие скапва ремъка?

Тя и от 45 лв. е в кутийка, и е 110% Японска :P но ти ако искаш да се изкефиш максимално, може и от Балкан Стар да си я поръчаш...Там може и 120лв. да ти обявят за нея...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Имам въпрос :) 1.6 90 hp мотора е с 1 ролка и ремак. Въпроса ми е като скъса анг. ремак прави ли поразии 1997г. по стъкла а по талон 1999г. Двигател : 4G92HP5392 :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте, на всички имам един въпрос към знаещите. Освен ангренажния ремък и две ролки трябвашели да се смени още нещо(паразитна ролка?), че немога да се сетя. Става въпрос за Carisma gdi 1,8 125hp с рама XMDLRDA2AYF039336, предварително благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е тя едната от двете ролки е паразитна, но освен тях и ремъка, имаш и водна помпа, през която минава ремъка, имаш и газов обтегач, които не е лошо да се прегледат в какво състояние са и при нужда да се сменят ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...