Премини към съдържание

Странен проблем


Okay Dervishev

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.

Имам странен проблем с моя Галант - 1995 2.0TD. Проблема е, че губи страшно много вода. Когато съм градско губи по-малко, но когато изляза извън града за 80 км по 2-3 литра вода. Ходих в 2 сервиза, гледаха, тестваха и не можаха да установят. Казаха ми след проба, че не е износил гарнитура. На място като работи, няма видим теч нито някъде под капака, нито на земята. Оставяли сме го в гараж да работи и по земята няма вода. Няма вода и в краката ми, имам си парно... Идея си нямам какъв е проблема. Надявам се някой да може да ми даде някакъв съвет. Поздрави от Плевен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм обръщал внимание, утре по светло ще го направя и ще пиша. Ако е бял дима какво значи това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ако е бял дима какво значи това?

Че колата ти гори вода... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Страшен дефект... водата от никъде не тече, а изчезва. Това е като с горивото в резервоара, от никъде не тече пък изчезва. Отговора е само един. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дядо ми имаше Галант 1.8 TD и неговия правеше така.Оказа се, че от един маркуч на охладителната система има много малка дупка. И от там като загрее, водата излиза във вид на пара и нито течове, нищо. Но при тебе не знам дали ще е това :mitsu-smiley: :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да колега. От Хасково до Пловдив - това е около 70 км, 4 литра вода. Много лошо. Колега, внимавай да не прегрееш зверчето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички дали мнение по въпроса.Ще се ходи пак на диагностика.

Колегите полу на шега се опитват да ти кажат, че е много вероятно дизелчето да е хвърлило гарнитурата на главата, не е изключено и основен ремонт да се наложи. Това изисква незабавно внимание.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Колегите полу на шега се опитват да ти кажат, че е много вероятно дизелчето да е хвърлило гарнитурата на главата, не е изключено и основен ремонт да се наложи. Това изисква незабавно внимание.

На мен ми прилича на пукната глава, а не на гарнитура, понеже в сервиза където са я надували, са щели да го установят. По-скоро пукната зад клапан. Дано не съм прав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 години ...

И аз имам подобен проблем,само че при мен е малко по различно полужението.Смених главата надуваха я шлайфаха я нова гарнитура нов термостат, и всичко както си му е реда.Но минах 3000 км.и почна да губи вода.за 900 км съм сипал 4 литра вода.Надявам се да не е пак същия проблем с главата че отива направо по дяволите.Но за мои късмет (поне така се успокоявам)пода при пасажера е подгизнал,и си мисля че може и да е казанчето на парното.Лошото е че незнам може ли да се смени без да се маха цялото табло.и сега седи горката и аз си пиша у форума и карам колело http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

P.S. 900 км минати на веднъж забравих да спомена

Редактирано от Nico
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дядо ми имаше Галант 1.8 TD и неговия правеше така.Оказа се, че от един маркуч на охладителната система има много малка дупка. И от там като загрее, водата излиза във вид на пара и нито течове, нищо. Но при тебе не знам дали ще е това :mitsu-smiley: :)

 

+1 Почти същото но с друга марка кола.Струйката биеше в блока и на земята нямаше нищо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем,само че при мен е малко по различно полужението.Смених главата надуваха я шлайфаха я нова гарнитура нов термостат, и всичко както си му е реда.Но минах 3000 км.и почна да губи вода.за 900 км съм сипал 4 литра вода.Надявам се да не е пак същия проблем с главата че отива направо по дяволите.Но за мои късмет (поне така се успокоявам)пода при пасажера е подгизнал,и си мисля че може и да е казанчето на парното.Лошото е че незнам може ли да се смени без да се маха цялото табло.и сега седи горката и аз си пиша у форума и карам колело http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

P.S. 900 км минати на веднъж забравих да спомена

Щом е подгизнал пода проблема е в радиаторчето на парното, но смяната му не става без сваляне на таблото и още куп други работи .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Имам странен проблем с моя Галант - 1995 2.0TD. Проблема е, че губи страшно много вода. Когато съм градско губи по-малко, но когато изляза извън града за 80 км по 2-3 литра вода. Ходих в 2 сервиза, гледаха, тестваха и не можаха да установят. Казаха ми след проба, че не е износил гарнитура. На място като работи, няма видим теч нито някъде под капака, нито на земята. Оставяли сме го в гараж да работи и по земята няма вода. Няма вода и в краката ми, имам си парно... Идея си нямам какъв е проблема. Надявам се някой да може да ми даде някакъв съвет. Поздрави от Плевен

 

 

Щом е подгизнал пода проблема е в радиаторчето на парното, но смяната му не става без сваляне на таблото и още куп други работи .

 

Тайничко се надявах да стане.Лошото е че не съм в БГ,и ако я там тук да го направят по добре да си взема нова кола http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_censored.gif

Редактирано от Nico
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тайничко се надявах да стане.

Сигурно преди Галанта си карал Рено или Опел и от там са надеждите .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ниикога не сам карал нещо по различно от японска кола.Два нисана и сега Мастурбишитоhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

И то само Дизели

Редактирано от Nico
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...