Премини към съдържание

Обезвъздушаване на спирачна система


Препоръчано мнение

Привет! Спуками се спир.маркуч по време на движение и сега питам знаещите как да направя:

1.Да източа ли останалото старо масло от системата и да го подменя с такова на DOT4? КАК? Или да долея.

2.Имали връзка спир.система със системата на волана/сервото/ и ако да за какво да внимавам и какво да направя?

3.Как да си обезвъздуша системата?

Благодаря ви предварително. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма как двете системи да са вързани в един кръг,защото използват различен тип масла.Но може да са обединени спирачната и системата на съединителя с общо казанче.По-добре си смени цялото масло,че кой знае каква боза е вътре.Това масло е хигроскопично и като събере мн. вода едно,че не си върши добре работата,второ предизвиква корозия на металните части.Как да го смениш: отвий капачката на казанчето,развий всички пробки/на всеки спирачен апарат си има по една/ и изчакай да изтече маслото /т.е. спирачната течност/.После наливаш течност в казанчето и чакаш да текне през пробките.Където текне и завиваш съответната пробка.Като непрекъснато следиш и казанчето да е постоянно пълно.Намираш си трети крак да помпи педала.Няколко напомпвания-задържане педала в долно положение-леко развиване пробката да изтече течност.И така по няколко пъти на спирачен апарат.Педала накрая трябва да стане твърд.Ако не-отначало.Ако не искаш да оливаш навсякъде,а и да не разхищаваш "матрияла" пъхни по едно мъркуче на пробката/4-5мм/ и събирай "матрияла" в бурканче да не става "зян"Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами то ако не работи защо ти са спирачки? Майтап-не е необходимо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма как двете системи да са вързани в един кръг,защото използват различен тип масла.Но може да са обединени спирачната и системата на съединителя с общо казанче.По-добре си смени цялото масло,че кой знае каква боза е вътре.Това масло е хигроскопично и като събере мн. вода едно,че не си върши добре работата,второ предизвиква корозия на металните части.Как да го смениш: отвий капачката на казанчето,развий всички пробки/на всеки спирачен апарат си има по една/ и изчакай да изтече маслото /т.е. спирачната течност/.После наливаш течност в казанчето и чакаш да текне през пробките.Където текне и завиваш съответната пробка.Като непрекъснато следиш и казанчето да е постоянно пълно.Намираш си трети крак да помпи педала.Няколко напомпвания-задържане педала в долно положение-леко развиване пробката да изтече течност.И така по няколко пъти на спирачен апарат.Педала накрая трябва да стане твърд.Ако не-отначало.Ако не искаш да оливаш навсякъде,а и да не разхищаваш "матрияла" пъхни по едно мъркуче на пробката/4-5мм/ и събирай "матрияла" в бурканче да не става "зян"Успех!

:good: ......Само да допълня.....При вторият етап(с помпането ) винаги се почва от най далечното колело, и се завършва с най близкото до спирачната помпа......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Спуками се спир.маркуч по време на движение и сега питам знаещите как да направя:

1.Да източа ли останалото старо масло от системата и да го подменя с такова на DOT4? КАК? Или да долея.

2.Имали връзка спир.система със системата на волана/сервото/ и ако да за какво да внимавам и какво да направя?

3.Как да си обезвъздуша системата?

Благодаря ви предварително. :mitsu-smiley:

Има една подробност - АБС-а, кой тип ти е АБС-а и дали имаш такъв и тогава ще ти кажа как точно се процедира..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде колеги. Който знае как се обезвъздушава спир.система с ABS да сподели, че ми стой колицата неподвижна и ще "ръждяса" :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде колеги. Който знае как се обезвъздушава спир.система с ABS да сподели, че ми стой колицата неподвижна и ще "ръждяса" :mitsu-smiley:

На твоята кола спирачикте се обезвъздушават по диагонал...........т.е. предно ляво и после задно дясно , после задно ляво и предно дясно...........но.......този номер на помпата не ми е познат, може да бъркаш нещо, но няма много голямо значение това , ако като тръгнеш да обезвъздушаваш и педала ти е мек и /или остане долу ,то тогава трябва да запалиш мотора и леко да мръднеш колата напред - назад ,по този начин съответния клапан на гумата която обезвъздушаваш ще реагира и ще затвори и по този начин педала ще се втвърди...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
На твоята кола спирачикте се обезвъздушават по диагонал...........т.е. предно ляво и после задно дясно , после задно ляво и предно дясно...........но.......този номер на помпата не ми е познат, може да бъркаш нещо, но няма много голямо значение това , ако като тръгнеш да обезвъздушаваш и педала ти е мек и /или остане долу ,то тогава трябва да запалиш мотора и леко да мръднеш колата напред - назад ,по този начин съответния клапан на гумата която обезвъздушаваш ще реагира и ще затвори и по този начин педала ще се втвърди...........

Моля, който знае да ми помогне. Направих горе описаното дейстние от DJ-я, но сега не ми работи ABS-а. Не се чувства това ритане на педала при скачането му върху него. Виж нямах възможност да проверя да ли ще се заключи някое колело. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Да допълня, че днес един тарикат ми препречи пътя и аз като скокнах на спирачката ми се спука и другия спирачен маркуч/преден ляв/. Купих си от магазина, но за VOLVO C40-идентични са със Спейса и Каризмата, а и по-евтини/32 лв./. Пукат се точно на определено място - точно където е захванат по средата към амортисьора. Явно трябва да си се сменят профилактично и продавачката ми каза, че доста маркучи е продала за мицута. Като се сетя, че допреди два дни бях на планина и какво ли мазало щеше да стане. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си знам старият изпитан метод -бурканче от пюре и шлаухка и помпане.Ако искаш пробвай и този начин.Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си знам старият изпитан метод -бурканче от пюре и шлаухка и помпане.Ако искаш пробвай и този начин.Успех!

Колега,бурканче от лютеница става ли,че от пюре трудно се намират? :tooth: :tooth: :tooth:

Че то друг начин май няма...Точно за това става въпрос в горните постове. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...