Премини към съдържание

Смяна на масло на скоростна кутия


Malcho

Препоръчано мнение

Обадих се, има го, другата седмица, че сега нещо няма левове......

Пък да помогнем на колегата, бе, батко, че колега в нужда се познава, да обясним......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Обадих се, има го, другата седмица, че сега нещо няма левове......

Пък да помогнем на колегата, бе, батко, че колега в нужда се познава, да обясним......

 

За което много благодаря :) :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, а Havoline, предполагам е марка, не може ли с друга?

Havoline това елекотоварната серията на маслата TEXACO.

За Приста аз повече няма да пиша, щом имате повече кинти за вносното -ваша воля. :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Приста аз повече няма да пиша, щом имате повече кинти за вносното -ваша воля. :icon_angel:
Напротив-понеже нямаме излишни кинти са бутала, сегменти и лагери, за това гледаме да слагаме по-арни масла... :P ..... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напротив-понеже нямаме излишни кинти са бутала, сегменти и лагери, за това гледаме да слагаме по-арни масла... :P ..... :icon_thumbup:

Не се заяждай ако обичаш, че пак ще заключат темата. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се заяждай ако обичаш, че пак ще заключат темата. :icon_blush:
Ти пък къде видя заяждане ??? Това е един вид-пояснение, защо не трябва да се кара с евтини масла...... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напротив-понеже нямаме излишни кинти са бутала, сегменти и лагери, за това гледаме да слагаме по-арни масла... :P ..... :icon_thumbup:

 

 

Абе аз да попитам - сигурни ли сте, че Havoline са вносни масла? Че май TEXACO ги праят у нас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък къде видя заяждане ??? Това е един вид-пояснение, защо не трябва да се кара с евтини масла...... :icon_thumbup:

Не трябва да се карат колите с калпави масла а не с евтини(макар и нашите са вече бая скъпички, да не кажа че изпревариха някои "вносни"продукти)

По въпроса TEXACOдали се прави в БГ?Моторните масла се правят в Белгия, Испания и Италия(говоря за Европа)Част от индусриалните масла като компресорни, хидравлични и др. се правят в БГ и то само за Румъния, но това е нормално и се нарича "изнесено производство".Няма как една такава фирма като TEXACO да се призвежда само в Америка и да се разпространява из целия свят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я, аз май съм пропуснал спора за Пристата. Бихте ли ми обяснили за какво точно иде реч, защото, да си призная, на следващата смяна бях решил да пробвам българското. Даже си мислих за пълна синтетика... Какъв е проблемът на тези масла или пак говорим така защото са родни?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ух, не я почвайте темата пак, че ще се хванете за гушите! Пиши на л.с. на бате плевен, той ще ти обясни за Приста маслата най-точно. Дето се вика - информация от извора. А ако си решил да я приемеш - я приеми, всичко е въпрос на личен избор! Аз съм карал всичките си коли преди :mitsu-smiley: с такива масла (лидер). Сега карам с друго. Не, защото Пристата ми е направила беля, а защото така съм решил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я, аз май съм пропуснал спора за Пристата. Бихте ли ми обяснили за какво точно иде реч, защото, да си призная, на следващата смяна бях решил да пробвам българското. Даже си мислих за пълна синтетика... Какъв е проблемът на тези масла или пак говорим така защото са родни?

Проблем няма, освен един , а той е че са Български :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я, аз май съм пропуснал спора за Пристата. Бихте ли ми обяснили за какво точно иде реч, защото, да си призная, на следващата смяна бях решил да пробвам българското. Даже си мислих за пълна синтетика... Какъв е проблемът на тези масла или пак говорим така защото са родни?

 

Бе той спора беше за българско или вносно масло и за цена-качество. Че затуй пуснах линка - разликата в цената не е голяма. И не знаеш къде е правено. Но за качеството нищо не мога да кажа. Щтот карам с Mobil.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблем нямаосвен един , а той е че са Български :icon_blush:

 

Може ли малко пояснение колега? Има се предвид, че са добри, но само поради вродения ни комплекс за малкоценност ги анатемосваме с диагнозата "български" или че качеството им е недостатъчно добро - като за българския пазар. Питам защото не бих си позволил да мъча с колата с нещо посредствено. Благодаря!!!!

 

Бе той спора беше за българско или вносно масло и за цена-качество. Че затуй пуснах линка - разликата в цената не е голяма. И не знаеш къде е правено. Но за качеството нищо не мога да кажа. Щтот карам с Mobil.

 

Аз това имам предвид колега. Цената не ме интересува, но си мисля, че за разлика от големите марки, които са на почит в България, Пристата поне има доказан произход. Едва ли някой, в някой гараж ще тръгне да бутилира масло в бутилки на Приста.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може ли малко пояснение колега? Има се предвид, че са добри, но само поради вродения ни комплекс за малкоценност ги анатемосваме с диагнозата "български" или че качеството им е недостатъчно добро - като за българския пазар. Питам защото не бих си позволил да мъча с колата с нещо посредствено. Благодаря!!!!

 

Бе той спора беше за българско или вносно масло и за цена-качество. Че затуй пуснах линка - разликата в цената не е голяма. И не знаеш къде е правено. Но за качеството нищо не мога да кажа. Щтот карам с Mobil.

 

Аз това имам предвид колега. Цената не ме интересува, но си мисля, че за разлика от големите марки, които са на почит в България, Пристата поне има доказан произход. Едва ли някой, в някой гараж ще тръгне да бутилира масло в бутилки на Приста.

Не искам да правя реклама на каквото и да е било тука в форума ни, вече си изпатих един път и сега съм по внимателен.

Ще кажа само че имаме 20 автомобила в нашата фирма(включително ЕВРО-4 стандарт)и ги караме с Български масла.Държа да поясня че много внимателно подбираме вида на маслото и от кой тип да бъде.

Има много теми относно маслата и почти в всяка една се зараждал спор кое е по доброто.Според мен няма по добро а има правилно подбрано масло за определен агрегат.

Разгледай тази тема и ще ти е по ясно що е масло.

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...82&hl=Масло

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да правя реклама на каквото и да е било тука в форума ни, вече си изпатих един път и сега съм по внимателен.

Ще кажа само че имаме 20 автомобила в нашата фирма(включително ЕВРО-4 стандарт)и ги караме с Български масла.Държа да поясня че много внимателно подбираме вида на маслото и от кой тип да бъде.

Има много теми относно маслата и почти в всяка една се зараждал спор кое е по доброто.Според мен няма по добро а има правилно подбрано масло за определен агрегат.

Разгледай тази тема и ще ти е по ясно що е масло.

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...82&hl=Масло

Поздрави

 

Благодаря за информацията. Прочетох темата и изникнаха някой питания, но ще ти ги задам на ЛС (ако нямаш нищо против), защото не желая да те вкарам в ситуация, да бървш обвинен в реклама отново. Поздрави!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво на момчетата! Ей така ви искам!
И кое му е бравото.??? Когато единият пита на лични, а другият отговаря, няма спор......А истината както знаем, се ражда във спора......Ето например в предишната тема(дето Вальо е дал линка), се е зародил спор за маслата, и е изникнала истината за ШЕЛ.....Въпреки че и там много хора не вярват, но имаше на времето такъв ШЕЛ, който му даваха смяна на 30000км....Внасяха го "Международни превози", а го имаше и по Корекомите-със валута......Повечето тираджии, си караха Ладичките с такова масло, и двигателите им изкарваха повече километри, без ОР и от такситата......А обикновените хорица, караха прословутата Диона-супер,която тогава ако вярваш на производителите, уж отговаряше на всички изисквания, и едва ли не пак беше "по-добра " от Западните масла, но едвам изкретваха до 150-200-хиляди, и опаааа-Основен ремонт......Даже имаше заблуждение у хората, че колите на тираджиите били "спец.изработка", щото били от Кореком.....Та те така-за маслата....За това някак си не ми се избира Българското......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си шета сам на акъла! Аз затова писах малко по-горе. Всеки си решава сам. Спорът си е спор, вече е воден и няма смисъл пак, това имах предвид. Аз, например, правих основен ремонт от един Шел през '95! Както и нямаше нищо - така отиде биелния лагер 500 км след смяна на маслото - без всякакви запушвания, ей така! Затова - всеки си знае! Аз карам с Мотул!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ух, не я почвайте темата пак, че ще се хванете за гушите! Пиши на л.с. на бате плевен, той ще ти обясни за Приста маслата най-точно. Дето се вика - информация от извора. А ако си решил да я приемеш - я приеми, всичко е въпрос на личен избор! Аз съм карал всичките си коли преди :mitsu-smiley: с такива масла (лидер). Сега карам с друго. Не, защото Пристата ми е направила беля, а защото така съм решил.

А могали да попитам, защо си решил така?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате можем да поспорим? :icon_angel:
За кое ??? За маслата, или за коректността на Българският производител и търговец ???
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За маслата ще по интересно :icon_thumbup:

А относно дали са коректни българските търговци????Това е много дълга и интересна тема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За маслата ще по интересно :icon_thumbup:
Ами хайде кажи тогава, твоят Галант с какво масло го караш.......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами хайде кажи тогава, твоят Галант с какво масло го караш.......

Няма да кажа, няма да ми повярвате.

Искам да попитам някой от админите, могали да отворя тема специално за Приста Ойл и за подобни спорове?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...