Премини към съдържание

Смяна на масло на скоростна кутия


Malcho

Препоръчано мнение

Здравейте,

аз се включвам отново с тъпите въпроси :icon_blush: , как да разбера кога се сменя маслото на скоростната кутия. както и на хидравликата, или това се прави профилактично когато реши човек?

:rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Дават смяната към 100 000 км. Сменя се, когато купиш колата, защото няма гаранция някога това дали се е случвало и после на 100 000.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок мерси много, значи и това ни чака :icon_rock:

 

А на хидравиката, там как стоят нещата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми сигурно пак така, не знам на какъв период се сменя, но де що е течност - си ги смени. Да не говорим, че не се знае дали има достатъчно........ Пък и не струва милиони, 1,8 литра масло за скоростната са ти мах 50 лв. Виж, за хидравликата - не помня

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ясно, а различни ли са видовете масло или е стандартно?

 

Междо другото, честито за колата, разбрах че големи ядове си имал със скъсан ремък, радвам се че пак си на пътя :)

Исках да те питам и според теб ако някоя ролка не се движи добре, това усеща ли се по някакъв начин?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За ролката - не мога да ти отговоря, защото моята си беше добре. Според мен спре ли да се движи добре - се усеща, но това усещане не го пожелавам на никой! Много боли!

Ролките в определен момент започват да свирят, стават шумни, можеш да ги разбереш. Моя случай, обаче, не беше такъв, защото и ролката, и водната помпа са си ок...... Просто калпав ремък!

 

Относно маслото - има синтетика и полу-синтетика. Ще те излъжа за вискозитета, но те по магазините и сервизите знаят. Не ми се слиза до колата да погледна в книжката какво пише. По спомен - Мобил синтетично, ако не се лъжа струваше 27 лв/литър. Ама беше преди повече от година и не претендирам за точност, че то едно ли е?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

благодаря, значи ще питам в сервиза, те ще ме насочат.

А за ролката питам само за да знам ........ защото се притеснявам данеби да си карам и да не усетя нищо, или то можеби ако е така няма да мога да се движа нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гадното на тези повреди са, че се случват изневиделица! Ей тъй на! От небитието. Всичко си е супер нормално, караш си и край. Колата умира. Нищо не можеш да разбереш, нищо не можеш да направиш, бе нищо, край. Затова - редовна смяна и само читави части. Дори сега кумът ми ми каза, че старата ролка може да изкара още един ремък, ама аз не ща и да чуя.... Аз ги смених, че се скъса, пък иначе - да не говорим! Бе пази Боже!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ДА много неприятно наистина, ноо човек никога не знае, май единствената застраховка в случая е оригинални части.... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

План технического обслуживания Mitsubishi

 

1) Каждые 7500 км или 6 месяцев:

замена масла и масляного фильтра

 

2) Каждые 15000 км или 6 месяцев:

проверка уровня масла в механической КПП

проверка уровня и плотности охлаждающей жидкости

проверка ремней насоса охлаждающей жидкости, генератора и кондиционера

проверка и чистка воздушного фильтра

проверка наличия подтеканий эксплуатационных жидкостей

проверка и регулировка педали тормоза

проверка вакуумного усилителя тормозов

проверка и регулировка ручного тормоза

проверка состояния тормозных колодок и дисков тормозов

проверка состояния выхлопной системы

проверка состояния колес, подвески и рулевого управления

проверка состояния резиновых чехлов ШРУСов

проверка состояния батареи и уровня электролита

проверка затяжки гаек колес

проверка схождения колес

проверка регулировки света фар

смазка петель дверей, крышек капота и багажника регулировка струи стеклоомывателя

проверка ремней безопасности

проверка состояния кузова

 

3) Каждые 30000 км или 12 месяцев:

замена топливного фильтра

замена воздушного фильтра

 

4) Каждые 24 месяца:

замена жидкости в гидроприводе тормозов

замена воздушного фильтра кондиционера

 

5) Каждые 60000 км :

замена масла/трансмиссионной жидкости в КПП (АКПП)

замена охлаждающей жидкости

 

6) Каждые 90000 км:

проверка и регулировка зазоров клапанов

 

7) Каждые 100000 км:

замена ремней ГРМ, генератора, гидроусилителя руля, кондиционера

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако това "рамней ГРМ" иде да рече агренажен ремък..... то много хубаво, ама.....

Ми туй то! Благодаря на Юнака! Значи на 60 000 км е смяната на маслото, т.е. - идва ред на моето...... и туй то

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да благодаря, ще прочета внимателно, лошото е че при мен километража май е превъртян :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С всички е така, не се шашкай, обслужи колицата и следвай този списък оттук нататък. Половината от нещата не се правят баш така, но е хубаво да се придържаш максимално близо до него!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако това "рамней ГРМ" иде да рече агренажен ремък..... то много хубаво, ама.....

Ми туй то! Благодаря на Юнака! Значи на 60 000 км е смяната на маслото, т.е. - идва ред на моето...... и туй то

 

Абе и на мен туй 100 000 за ангренажен ремък /ГРМ - газо-разпределительны механизм/ много ми се види, ама сигурно имат впредвид този от завода. Сменяй си го на 60-70 000 да ти е мирна главата. И друго - при руснаците и украинците почти няма дизели - не са внасяни официално. А на бензиновия мотор ремъка е по-малко натоварен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, да, и аз такава сметка правех, на 60-70, ама го скъсах на 55.....
Абе "вързвайте попа"-на 50000км.-да е мирно селото.....100000-дават, ама на оригиналният ремък.........
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

аз се включвам отново с тъпите въпроси :icon_blush: , как да разбера кога се сменя маслото на скоростната кутия. както и на хидравликата, или това се прави профилактично когато реши човек?

:rolleyes:

Да ти кажем какво масло се сипва в даден агрегат и на колко км е смяната, редно да знаем за какъв автомобил иде реч.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

дам..........така ще да направя :) Благодаря за изчерпателната информация..........засега чао от мен и ако има нещо пак ще питам :drive:

 

А автомобила е Митсубиши Спейс Вагон '97

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

дам..........така ще да направя :) Благодаря за изчерпателната информация..........засега чао от мен и ако има нещо пак ще питам :drive:

 

А автомобила е Митсубиши Спейс Вагон '97

Дизел, бензин?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mitsubishi

Space Wagon 2.0 1992-1998

Component Capacity Product Check/Change

Engine 4G63 4,3 liter

Havoline Extra 10W-40

Havoline Extra 15W-50 - / Change 15000 km / 12 months

Transaxle, automatic 4/1 6,1 liter Texamatic 7045 E Check 15000 km / 12 months / Change 45000 km / 36 months

Transaxle, manual 5/1 1,8 liter Multigear MTF SAE 75W-80W ,Multigear S SAE 75W-90 ,Check 15000 km / 12 months / Change 75000 km / 60 months

Hydraulic brakes/clutch system Brake Fluid - / Change 30000 km / 24 months

Power steering 0,9 liter- Texamatic 7045 E

Cooling system 6 liter Havoline XLC Premixed 50/50 (-40C) - / Change 60000 km / 48 months

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mitsubishi

Space Wagon 2.0 1992-1998

Component Capacity Product Check/Change

Engine 4G63 4,3 liter

Havoline Extra 10W-40

Havoline Extra 15W-50 - / Change 15000 km / 12 months

Transaxle, automatic 4/1 6,1 liter Texamatic 7045 E Check 15000 km / 12 months / Change 45000 km / 36 months

Transaxle, manual 5/1 1,8 liter Multigear MTF SAE 75W-80W ,Multigear S SAE 75W-90 ,Check 15000 km / 12 months / Change 75000 km / 60 months

Hydraulic brakes/clutch system Brake Fluid - / Change 30000 km / 24 months

Power steering 0,9 liter- Texamatic 7045 E

Cooling system 6 liter Havoline XLC Premixed 50/50 (-40C) - / Change 60000 km / 48 months

Много благодаря, а Havoline, предполагам е марка, не може ли с друга?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може, как да не може, но да отговарят цифричките и буквичките след това....

Всеки си има предпочитания за марка, аз съм много доволен от масло за двигателя Мотул, полусинтетика 10W40.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може, как да не може, но да отговарят цифричките и буквичките след това....

Всеки си има предпочитания за марка, аз съм много доволен от масло за двигателя Мотул, полусинтетика 10W40.

Скоро смених маслото полусинтетика 10W40, сложиха ми на COMAC, май се казваше фирмата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може, как да не може, но да отговарят цифричките и буквичките след това....

Всеки си има предпочитания за марка, аз съм много доволен от масло за двигателя Мотул, полусинтетика 10W40.

Абе щом Вальо е написал Хаволин, да си слага такова, че след малко и Приста ще му препоръча....... :lol: .......А ти стига си писал , ами се обади за кнок-сензора.......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...