Премини към съдържание

Как се махат стрелките на таблото ?


Casper

Препоръчано мнение

Някой знае ли как се махат стрелките на оборотомера, скоростомера, температурата и бензина ?

 

Дърпат ли се, отвитват ли се ... ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За какво ти е да ги махаш, има голяма вероятност след това да не отчитат вярно! Кажи каква манипулация си замислил може да стане и без да се махат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За какво ти е да ги махаш, има голяма вероятност след това да не отчитат вярно! Кажи каква манипулация си замислил може да стане и без да се махат.

 

Смяна на шайбите..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дърпат се.

По точно, с плоска отверка с памучно парче подпъхваш и избутваш нагоре. :)

Вни-маааааа-тел-но...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дърпат се.

По точно, с плоска отверка с памучно парче подпъхваш и избутваш нагоре. :)

Вни-маааааа-тел-но...

 

Аха. А като ги извадя после като тръгна да ги слагам дали има само 1 начин по който да се сложат, или на око в нулева позиция се слагат ?

Смисъл такъв има ли някъв улей в който влизат или всичко става на око ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа най-лесния начин.....махат се с вилица :icon_dance:

Подпъхваш я под стрелката и нали си е извита, става като лост. Лесно се махат стрелките. После като ги слагаш гледай да са на същото положение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа най-лесния начин.....махат се с вилица :icon_dance:

Подпъхваш я под стрелката и нали си е извита, става като лост. Лесно се махат стрелките. После като ги слагаш гледай да са на същото положение.

 

И аз го мислих този вариант с вилицата. Само ме е страх да не изкривя/счупа нещо :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другари в този ред на мисли за дърпане, чупене и манипулации по таблото, искам да попитам някой от Вас има ли идея как се сменява лампичката на копчето за подгряване на задното стъкло и на задния фар за мъгла??? Ще Ви бъда благодарен, щото не мога да ги извадя и не искам да ги счупя, а пък не светят и това ме дразни много. Също искам да попитам, на контактния ключ има една стъклена лайсничка, нещо като пръстен. Това нещо свети ли, или не свети? Предварително благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другари в този ред на мисли за дърпане, чупене и манипулации по таблото, искам да попитам някой от Вас има ли идея как се сменява лампичката на копчето за подгряване на задното стъкло и на задния фар за мъгла??? Ще Ви бъда благодарен, щото не мога да ги извадя и не искам да ги счупя, а пък не светят и това ме дразни много. Също искам да попитам, на контактния ключ има една стъклена лайсничка, нещо като пръстен. Това нещо свети ли, или не свети? Предварително благодаря.

При мен това пръстенче не свети.

За крушките в копчетата се рзглобяват самите ключета.

Те са на едни щипчици и се разтварят леко и внимателно.

крушките вътре са едни минатюрни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Ще се опитам да ги сменя. Но това за пръстенчето буди странно подозрение у мен. Защо ще го правят стъклено тогава, ако не леко да разсейва светлина като на запалката например. Май и него ще разглобя. :icon_doh: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че пръстена на конт. ключ също свети, вероятно на вашите им са изгорели ламБите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че пръстена на конт. ключ също свети, вероятно на вашите им са изгорели ламБите.

 

Свети, ама на Cyborg едишъна. Там няма имобилайзер. Доколкото разбрах от колегите от Coltuk.org, при нашите там някъде усеща чипа в ключа и затова нямало лампичка. Иначе свети след отваряне на вратата до завъртане на ключа. Май може да се монтират LED лампички вързани към плафона, ама не си струва хамалогията.

 

Аз се чудя с какво мастило да боядисам стрелките на таблото червени, така че после да си светят червено... Че е много гадно цифрите и стрелките да са в един цвят (което е коригирано във фейслифт модела разбира се).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя с какво мастило да боядисам стрелките на таблото червени, така че после да си светят червено... Че е много гадно цифрите и стрелките да са в един цвят (което е коригирано във фейслифт модела разбира се).

 

Ето това успях да намеря по въпроса..

 

 

Флуоресцентни бои за модифициране на стрелките

 

Предлагаме на вашето внимание нова серия от флуоресцентни бои. Боите се предлагат в следните цветове: оранжево, червено, лилаво, жълто, зелено,синьо. Когато тези бои се осветят с ултравиолетова светлина, те започват за светят в съответния цвят. Ние ви предлагаме комплект за модификация на едно табло, който включва: боя за стрелките и два броя ултравиолетови диоди! Цената на комплекта е 20 лв. Боята е на водна основа и се нанася с аерограф за най-добър резултат!

 

http://img222.imageshack.us/img222/1994/fl...ntneedleri2.jpg

 

 

Взето от: http://www.xtuners.com/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето това успях да намеря по въпроса..

http://img222.imageshack.us/img222/1994/fl...ntneedleri2.jpg

Взето от: http://www.xtuners.com/

 

Дам, четох го това, но то предполага, че останалата част от таблото е осветена по алтернативен начин. Защото на нашите коли стрелките и цифрите са осветени от едни и същи лампички и подменяйки ги с UV, цифрите изчезват. Това е OK при таблата на xtuners, защото там подсветката на таблото е подменена с EL.

 

Мисля си просто един червен маркер... Нещо на водна основа наистина, та ако стане грешка да може да се махне лесно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другари в този ред на мисли за дърпане, чупене и манипулации по таблото, искам да попитам някой от Вас има ли идея как се сменява лампичката на копчето за подгряване на задното стъкло и на задния фар за мъгла??? Ще Ви бъда благодарен, щото не мога да ги извадя и не искам да ги счупя, а пък не светят и това ме дразни много. Също искам да попитам, на контактния ключ има една стъклена лайсничка, нещо като пръстен. Това нещо свети ли, или не свети? Предварително благодаря.

и при мен този пръстен не светеше но вече свети,монтирах му крушка,за нея си има място в пластмасата и взех ток от лампата на запалката сега като пусна гасбаритите сбветва и вийдам каде да си сложа ключа мн.е удобно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отностно цвета на стрелките.. Днес бях в сервиза на xtuners и за сумата от 30 лева се монтират едни платки с червени диоди под самите стрелки които може да се регулират по сила. Доста ефектно е. Цената е без работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

За стрелките - днес махах моите, доста лесно става, само смелост да има. И с вилица става и с тънък нож също (но трябва да се разглоби таблото напълно, за да може достъпа да е по-добър и се намалява шанса да надереш покритието. Двете големи стрелки са с капачки по средата и отдолу всичко е прозрачна пластмаса, докато малките са цял модул и трябва да се подхванат от задната им страна (май много кофти го казах, ама по-добри думи не можах да измисля). После с шкурка 800 изтрих бялата боя отдолу на стрелките, мацнах ги с червена акрилна боя на Лакпром (само отдолу!!!! ако се боядисат целите, спират да светят) и внимателно обратно по местата. Само нямах време да нацелвам малките стрелки за температурата и горивото че бързах за концерта на Crematory :icon_rock: (те нямат очевидна крайна нулева позиция както тези за оборотите и скоростта), та утре ще ги калибрирам (в момента точно половин резервоар повече гориво ми показва и с 1/4 по-нагоре е температурата) но това е лесно.

 

Доста добре става с червения цвят (това преди фейслифта на CJ, при фейслифта са си червени).

 

Дано съм помогнал на някого!

 

:drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще чакаме снимки да видим как е станало ;)

 

Снимки като намеря откъде да си купя готини шайби отдолу и сложа бяло LED осветяване, че е адски гадно това жълтеникавото... Нито е бяло, нито е жълто, нито никакво...

 

Ти какви шайби си взе и откъде? Аз намерих ей тук http://cgi.ebay.de/Tachoscheiben-Tacho-Mit...id=p3286.c0.m14 ама нещо нищо не ми грабва окото...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди известно време имаше тема с една фирма (xtuners), но нещо е в застой а уж много хора искаха да си модифицират таблата...

 

 

П.С. http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=6447

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Снимки като намеря откъде да си купя готини шайби отдолу и сложа бяло LED осветяване, че е адски гадно това жълтеникавото... Нито е бяло, нито е жълто, нито никакво...

 

Ти какви шайби си взе и откъде? Аз намерих ей тук http://cgi.ebay.de/Tachoscheiben-Tacho-Mit...id=p3286.c0.m14 ама нещо нищо не ми грабва окото...

 

От Германия ми ги донесоха..

post-1214-1222627273_thumb.jpg

post-1214-1222627279_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От Германия ми ги донесоха..

 

Ахаааа.... Гледал съм ги тея из e-bay. Готини са. Аз предпочитам бяло осветяване, но тея са сполучливи.

 

Но стрелките ти плачат да станат червени :) На мен ми остана боя за около 1000 стрелки още, така че мога да ти услужа :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...