Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Премахване на катализатор


Препоръчано мнение

От известно време сериозно се замислям да си махна катализатора и на негово място да се сложи тръба , както и гърнето след катализатора. Третото гърне вече го няма защото имаше пробив и майстора направо си го отряза и сложи тръба без да си играе да го заваря. Абе много гърнета му сложили на тоя еклипс. Вече си имам спортно гърне отзад и разпищявам всички аларми :D . Според вас добра идеа ли е да го правя или е пълна глупост?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

махни си катализатора, но сложи резонатори, защото ако си с права тръба ще е ужасно силно. Еклипсът има много гърнета (резонатори) неслучайно. Просто е много шумен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе Лео, точно ти ли ще го кажеш :). Поръча си гърне от Щатите, понеже било по басово. Резонаторно трабва да сложиш да. Не знам дали няма и сонда?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз махнах катализатора и сложих резонаторно гърне. А отзад си сложих крайното гърне и пак беше доста шумна :)

На това клипче може да се чуе. Току що го качих, скоро ще е достъпно

http://videos.streetfire.net/video/0c5d345...ada00b2505d.htm ://http://videos.streetfire.net/video/...da00b2505d.htm

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз махнах катализатора и сложих резонаторно гърне. А отзад си сложих крайното гърне и пак беше доста шумна :)

На това клипче може да се чуе. Току що го качих, скоро ще е достъпно

http://videos.streetfire.net/video/Mitsubishi-Eclipse-sound_171753.htm ://http://videos.streetfire.net/video/...und_171753.htm ://http://videos.streetfire.net/video/...und_171753.htm

 

Ухаааааа саунда е страхотен!!! Значи казваш ,че ако си сложа тръба вместо катализатора ще е много шумен? :icon_hmm:

:icon_rock: това май ще ми хареса :icon_thumbup: . Ако после ми се стори много шумна може да и се сложи резонаторно гърне. Като го направя може и аз да снимам едно клипче. Жалко ,че пак няма да върви колкото ми се иска но ще се примиря някак си ,поне като ме чуят ше има респект :) . По натам тия дни ако го направя пак ще пиша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не слагай тръба. После ще псуваш полицаите че са те спряли от движение, а те ще са си в правото. Когато е много шумна ще се заяждат много с теб.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не слагай тръба. После ще псуваш полицаите че са те спряли от движение, а те ще са си в правото. Когато е много шумна ще се заяждат много с теб.

Ако се сложи гърне вместо катализатора ще има ли някаква разлика във вървенето ,която да се усеща ? Ако няма по добре да си стои.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някои казват, че има..други - не. При мен нямаше :)

 

Аз също не усетих разлика, след като махнах катализатора, освен че стана доста по шумна...:moil:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз на стария Еклипс имах разлика във вървенето, но той горкия си беше много задръстен.

А иначе като цяло мощността на колата няма да се повиши, просто отново ще "диша" нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

като махнеш катализатора намери или разпитай някои в хасково дали не ги изкупува, не се шегувам, във варна 1кг катализатор е към 70-80лв, моя катализатор беше 900грама, ина4е отиваш при някой майстор на гърнета махне ти катализатора ,вземе ти пари и си казваш отървах се от тая тапа ,а всъщност си пррибира едни 60-70 лв от нея:)

 

във варна там където ги изкупуват е и мястото където могат да ти го махнат и да ти заварят тръба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май за сега ще си остане ,че с новото гърне ,което сложих си реве задоволително и в същото време поносимо. Понякога ми се струва ,че много ми "надува" главата. Като си помисля как би звучал без катализатора.... а и щом няма да има разлика във вървенето направо се отказвам от тази идея. Стана въпрос за катализатора и един приятел ми каза ,че на някой му го свалили и нямало разлика от преди освен ,че се чувал много силен шум като от тракане на метал. Човека си платил 20лв за свалянето ,но не си поискал катализатора. След като бил "светнат" да си го поиска вече било твърде късно :icon_doh: . Благодаря за мненията, доста ми помогнаха във вземането на решение , поне за сега.

Много му свикнах с вървенето и ми се струва доста бавен не че е много бърз де но за сериозни ъпгрейди няма парички :icon_crying: . Ако има бих си купил турбо Еклипс 1G с целите фарове :icon_rock: :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

На моята определено има осезаема разлика със и без катализатор както във вървежа, така и в шума. Хем съм с т.нар. high-flow сега. Турбото се развърта малко по-бавно (примерно 100-200 оборота по-късно) и над 6000 оборота виждам как се задушава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моята определено има осезаема разлика със и без катализатор както във вървежа, така и в шума. Хем съм с т.нар. high-flow сега. Турбото се развърта малко по-бавно (примерно 100-200 оборота по-късно) и над 6000 оборота виждам как се задушава.

значи с катализатор е по-добе или не??????????............... ,че и на мене ми предстои подобна процедура по смяна на генерацията

и се чудим с Мицо какво да го бъде ,как ще му е наи-добре

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...