Премини към съдържание

Carisma 1.6 90 K.c.


Препоръчано мнение

Здравейте на всички , :icon_thumbup:

Първо поздравления за форума , стархотен е :)

Имам един въпрос , тъй като си търся carisma 1.8 - 115 k.c. ,

но огледах две 1.6 90 к.с. и като отворих капачката на маслото при работещ двигател, от там подухваше въздух.(...и при двете ..)Тъй като не разбирам много , това нормално ли е за този двиг.Защото до колкото съм чувал не би трябвало да е така, но вие кажете :) .

И друго да питам, наистина ли 1.6 90 к.с. е доста зле като вървене за това купе, аз се оглеждам за 1.8 ама са доста по редки като броика по автосалоните !

Благодаря за вниманието! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички , :icon_thumbup:

Първо поздравления за форума , стархотен е :)

Имам един въпрос , тъй като си търся carisma 1.8 - 115 k.c. ,

но огледах две 1.6 90 к.с. и като отворих капачката на маслото при работещ двигател, от там подухваше въздух.(...и при двете ..)Тъй като не разбирам много , това нормално ли е за този двиг.Защото до колкото съм чувал не би трябвало да е така, но вие кажете :) .

И друго да питам, наистина ли 1.6 90 к.с. е доста зле като вървене за това купе, аз се оглеждам за 1.8 ама са доста по редки като броика по автосалоните !

Благодаря за вниманието! :mitsu-smiley:

 

Не си карал хубава каризма

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно вървежа на киризмите нямам наблюдения, а по въпроса ти за духането от капачката за маслото е нормално на всички коли, виж ако хвърля масло като гейзер от там не е нормално. Ползвай търсачката имаше такива теми и там беше обяснено за картерните газове.

Успех и да си намериш хубава каризма :shades:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай че така го казвам, ама нямаш ли някаква дефиниция на "доста зле" за вървенето. Под път и над път се пише "доста зле" за всякакви коли. Не знам какво те интересува, обаче ако на под 12 сек до 100 при този размер кола и с 90 кс се казва зле, то с каква кола го сравняваш и кое е добре?

Не го пиша защото имам точно този модел Каризма, а защото ако се очакват адекватни отговори са нужни адекватни въпроси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си карал хубава каризма

 

Благодаря за отговорите :)

 

Истина е , даже никаква каризма не съм карал :) , просто казвам за това което съм чел и слушал ! :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай че така го казвам, ама нямаш ли някаква дефиниция на "доста зле" за вървенето. Под път и над път се пише "доста зле" за всякакви коли. Не знам какво те интересува, обаче ако на под 12 сек до 100 при този размер кола и с 90 кс се казва зле, то с каква кола го сравняваш и кое е добре?

Не го пиша защото имам точно този модел Каризма, а защото ако се очакват адекватни отговори са нужни адекватни въпроси.

Е точно такова мнение търсех , на човек който кара такава и е доволен от нея :)

:icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря че не се разсърди на начина по който го написах. :icon_clap:

 

Ето едно мое предишно мнение относно тази кола (на аватара ми)>

"Благодаря pepper!!! Ей така се раждат легендите

Иначе какво мога да кажа- автомобила е безпроблемен. Ползвам го предимно на градско, като на мен 90 коня в тази ситуация ми се струват предостатъчно. Първите 3 скорости са къси, съответно има добро ускоряване за града. Иначе на магистрала си слагаш оборотите на 3500 и си хвърчиш на 5та тихо и спокойно. Разход магистрала 6,3 л при скорост 130/140. За градско - 8 до 8.7 л, н о мойто не е показател, защото градско Мюнхен не е градско София или Варна. Може и 10 да ти даде, твърде е специфично. Това което ме дразни е липсата на видимост назад. Просто не знаеш къде свършва колата. Виждаш само до долния ръб на стъклото. Не знам дали не е по-добре на моделите с антикрило, та затова си купих паркасистент и като ми остане време ще го монтирам. Аеродинамиката иска жертви. Пък и кой пилот се оглежда назад да види опашката на :mitsu-smiley: самолета.

Ако имаш по-конкретни въпроси, питай. Засега мога само да препоръчам колата, особено ако е след септември 97/ма. Тогава са отстранени някои дразнещи дреболии и са сложени и странични еърбегове. "

"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря че не се разсърди на начина по който го написах. :icon_clap:

 

Ето едно мое предишно мнение относно тази кола (на аватара ми)>

"Благодаря pepper!!! Ей така се раждат легендите

Иначе какво мога да кажа- автомобила е безпроблемен. Ползвам го предимно на градско, като на мен 90 коня в тази ситуация ми се струват предостатъчно. Първите 3 скорости са къси, съответно има добро ускоряване за града. Иначе на магистрала си слагаш оборотите на 3500 и си хвърчиш на 5та тихо и спокойно. Разход магистрала 6,3 л при скорост 130/140. За градско - 8 до 8.7 л, н о мойто не е показател, защото градско Мюнхен не е градско София или Варна. Може и 10 да ти даде, твърде е специфично. Това което ме дразни е липсата на видимост назад. Просто не знаеш къде свършва колата. Виждаш само до долния ръб на стъклото. Не знам дали не е по-добре на моделите с антикрило, та затова си купих паркасистент и като ми остане време ще го монтирам. Аеродинамиката иска жертви. Пък и кой пилот се оглежда назад да види опашката на :mitsu-smiley: самолета.

Ако имаш по-конкретни въпроси, питай. Засега мога само да препоръчам колата, особено ако е след септември 97/ма. Тогава са отстранени някои дразнещи дреболии и са сложени и странични еърбегове. "

"

 

:icon_thumbup: Е как ще се сърдя не сме 13-14 годишни , даже се радвам когато се казва истината и се говори на право :)

А относно колата бях решил да е 1.8 115 кс , ама ако не успея да намеря такава явно ще е 1.6!

Досега имах впечатление ( ..не пряко ) че този мотор е малко слабичък за купето и по муден, обаче мнението ти ми промени представите :) , за което пак благодаря !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж какво приятелю,ако се разровиш из автомобилните форуми ще видиш,че ситуацията е меко казано противоречива.Хората искат висок клас кола - но да е евтина и задължително перфектна.Искат винаги да е много мощна/как иначе/,но първият въпрос след това е колко гори и моторът става ли за газ.Искат естествено фул екстри,но болшинството копчета така си и седят.Обърнал ли си внимание през лятото колко от колите,при които климатика вече трябва да е сериен карат с отворени прозорци.Чудиш ли се.Ще ти кажа - повече от половината.Досещаш се защо - ами вдига разхода.Винаги съм се чудил когато всеки нов потенциален купувач на коя да е марка започва поста си с - ,,момчета,зарибете ме,приобщете ме,спечелете ме и пр.ме.Винаги са ме кефели притежателите на Алфи и Сааби.Тях със сигурност не са ги спечелили със статистика.За едни индивидуалността е Сааб,за други някоя друга.Тази кола ще си я караш ти и малко или много ще се отъждествяваш с нея.Като стила ти на обличане,като прическата ти и т.н. Или като кучето и стопанина,които винаги накрая стават като едно. То всичкото това нямаше нищо общо с темата ти,но мисълта ми беше да имаш винаги едно на ум четейки коментарите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Едно бързо мнение и от мен :)

 

Разликата във вървенето на двата двигатела е минимална при ненатоварена (повече от двама пътници или багаж) кола.

Разликите са:

1. 90 к. с. харчат по-малко от 115 к. с.

2. 115 к.с. вървят по-добре от 90 к.с. при натоварена кола.

 

Извода :)

Ако искаш нещо икономично... вземи 1.6 двигателя. Ако исакш малко по-мощно... вземи 1.8

А ако няма да слагаш газ... разгледай GDI мотора :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

@brad

 

 

:)

Съгласен съм с мнението ти ,за климатиците, екстрите, и т.н.т. И аз това си казвам колко пъти ще ми се наложи да карам на климатик ( преобладават късите разстояния ) и дали изобщо ще ми трабва, както и за другите "фул екстри"! Наистина човек се отъждестява с автомобила си при избора.И на мен всеки ми вика : земи си един Голф или вектра или.... , обаче на не ми харесват, решил съм да е каризма та за това пиша във форума да събера компетентни мнения !

п.п. и това нямаше много общо с темата , ама :D

 

@Fg21

1.Tnx :icon_thumbup: :)

2.Няма да е GDI

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз навремето се лутах в размисли каква кола да си купя. И тъй като нищо не ме грабваше от пръв поглед, продължавах да си карам Самарата. Докато един приятел не ме запозна с Митсубиши :) .... доста време карах Colt 1.8D, който в момента е на golev :) Когато реших да сменям Colt-a, въпросът за марката въобще се стоеше на дневен ред :) чудех се само за модела... И това, докато не видях Carisma на една витрина. Влязох, разгледах я и не ми се излизаше :) :) И не мирясах, докато не си я купих. Нито за момент не съм съжалявал, просто това е моята кола :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...