Премини към съдържание

Проблем с уреда за отчитане количеството на горивото


Препоръчано мнение

Привет на всички членове на клуба. Имам следния проблем и ще радвам на съвет от ваша страна. Собственик съм на Каризма от 2 месеца. Допреди няколко дни не бях зареждал резервоара до горе и уреда за отчитане на количеството на горивото си функционираше нормално. След като заредих нацяло стрелката ми остана в крайно дясно положение и не помръдва от там. От тогава 3 пъти изразходвам по 20-25 литра бензин и сътветно зареждам до горе но тя не помръдва. Каква може да е причината, мога и така да си карам, но не е приятно. Дали проблема е от поплавъка в резервоара и ще се налага ли да се сваля резервоара. Дали ще трябва да се източва горивото и съответно след това ще мога ли да го ползвам?

Благодаря ви предварително. Имам и втори въпрос към колегите от Стара Загора. Бихте ли ми дали координати да добър монтьор на Каризми в града, защото имам няколко дребни проблема за отстраняване: лампичките на климатроника и часовника не светят, смяна на филтър на купето и евентуално леки ремонти в окачване. Как са цените и специалистите в оторизирания сервиз в Стара Загора, може ли човек да им се довери

Благодаря ви!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Пловдив не е толкова далеч ,така ,че за сервиз бягай направо там. Ратола Пловдив.А човека е Миро!!! :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така както пишеш няма никаква повреда в стрелката и всичко е наред, сега ще поясня. Резервоара ти събира 60 литра, като почнеш да пълниш още като са влезли 40 л. и стрелката вече е в крайно дясно положение на max, т.е. следващите 20 л. си ги сипваш и така. После по обратния начин, като почне да ти намаля нивото то трябва да си изгорил поне 20-25 л. за да ти мръдне стрелката, а ти с точно толкова изгорено и пак го пълниш и затова е цялата илюзия. Така че нямаш проблем, свиркай си и се радвай на колицата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така както пишеш няма никаква повреда в стрелката и всичко е наред, сега ще поясня. Резервоара ти събира 60 литра, като почнеш да пълниш още като са влезли 40 л. и стрелката вече е в крайно дясно положение на max, т.е. следващите 20 л. си ги сипваш и така. После по обратния начин, като почне да ти намаля нивото то трябва да си изгорил поне 20-25 л. за да ти мръдне стрелката, а ти с точно толкова изгорено и пак го пълниш и затова е цялата илюзия. Така че нямаш проблем, свиркай си и се радвай на колицата.

И при мен е така,малко е объркващо ,но се свиква и после няма да ти прави впечатление.Карай си спокойно и не се притеснявай :drive: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даже е радващо- караш, караш и резервоарът пълен. Но като падне под половината- се сещаш, че безплатно удоволствие няма :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой имаше подобен проблем и със странично разклащане на колата се оправило - поплавъка е заял...

 

Аз бях този дето се опитваше да клати колата :). Всъщност наистина стрелката показва до 40л. а резервоара събира 60л. И докато неизгориш поне 20л. си стои в крайно дясно положение на "FULL" :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така и така сте подхванали темата, та нека ви дам още една гатанка :icon_blush: . Каризмата ми показва бензина но в погрешното количество в смисъл, че с 30лв бензин не ми изгасва лампата а като налея 50лв бензин се вдига стрелката съвсем малко над червената зона :icon_doh:. По пътя на лигиката трябва да налея 300лв за да си напълня резервоара :D :D :D Вадих вече бензиновата помпа и с мултимера установих, че поплавака си работи. Та въпроса ми е от къде идва цялата грешка :icon_hmm: Видях че талбото е било разглобявано от автокъщата от където си взех колата ( вероятно да ми превъртят километрите ), какво може да се е объркало ? :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички членове на клуба. Имам следния проблем и ще радвам на съвет от ваша страна. Собственик съм на Каризма от 2 месеца. Допреди няколко дни не бях зареждал резервоара до горе и уреда за отчитане на количеството на горивото си функционираше нормално. След като заредих нацяло стрелката ми остана в крайно дясно положение и не помръдва от там. От тогава 3 пъти изразходвам по 20-25 литра бензин и сътветно зареждам до горе но тя не помръдва. Каква може да е причината, мога и така да си карам, но не е приятно. Дали проблема е от поплавъка в резервоара и ще се налага ли да се сваля резервоара. Дали ще трябва да се източва горивото и съответно след това ще мога ли да го ползвам?

Благодаря ви предварително. Имам и втори въпрос към колегите от Стара Загора. Бихте ли ми дали координати да добър монтьор на Каризми в града, защото имам няколко дребни проблема за отстраняване: лампичките на климатроника и часовника не светят, смяна на филтър на купето и евентуално леки ремонти в окачване. Как са цените и специалистите в оторизирания сервиз в Стара Загора, може ли човек да им се довери

Благодаря ви!

 

Благодаря ви за отговорите, значи нямам нужда от сериз:). Но някои би ли ми казал каква е логиката да се показва горивото само в диапазона от 0 до 40 литра. Аз лично не намирам разумно обяснение заще е направено така, объркващо е. Да не би японците да са използвали поплаваци от някои друг модел на които резервоата му е 40 литра. Лошото в случая е, че когато имаш гориво над 40 литра в резервоара никога няма да знеш точно колко е то. Имам и още един въпрос, ако може да го добавя имам проблем с изпотяването на предното стъкло постояноо се изпотява на какво може да се дължи това. Оказва ли влияние това, че левия ми въздохопровод на вентилацията който е насочен към копето не работи <как се отстранява този проблем> Винаги когато е малко по влажно времето се изпотява стъклото и то само в участъка пред шофьора и предния участък на страничното стъкло. Благодаря ви

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен това много не ми пречи, даже ми харесва, защото първият път когато си напълних резервоара до горе тръгнах за София. На 250-тия км (почти бях стигнал във В.Търново) стрелката не бе помръднала и си викам: "М..ка му :icon_doh:, залепна ми поплавъка!", но до София нещата се оправиха :D. А резервата според мен е около 10-13 л. Така че с 30 лв. може и да не ти изгасне лампата. Миналата седмица тъкмо ми бе светнала резервата и налях до горе, събра 46 л., но тя светва-изгасва в началото и не може да се хване.

:mitsu-smiley: :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така и така сте подхванали темата, та нека ви дам още една гатанка :icon_blush: . Каризмата ми показва бензина но в погрешното количество в смисъл, че с 30лв бензин не ми изгасва лампата а като налея 50лв бензин се вдига стрелката съвсем малко над червената зона :icon_doh:. По пътя на лигиката трябва да налея 300лв за да си напълня резервоара :D :D :D Вадих вече бензиновата помпа и с мултимера установих, че поплавака си работи. Та въпроса ми е от къде идва цялата грешка :icon_hmm: Видях че талбото е било разглобявано от автокъщата от където си взех колата ( вероятно да ми превъртят километрите ), какво може да се е объркало ? :help:

 

Това което казваш, че с 50 лв. гориво /по 2,37 за литър са 21 литра/ и да се отклонява едвам стрелката, нещо наистина не е наред. Ама щом е пипано таблото, най-вероятно там трябва да се търси - нещо по тоците. За сравнение при мен с толкова гориво стрелката ми е точно на средата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен това много не ми пречи, даже ми харесва, защото първият път когато си напълних резервоара до горе тръгнах за София. На 250-тия км (почти бях стигнал във В.Търново) стрелката не бе помръднала и си викам: "М..ка му :icon_doh:, залепна ми поплавъка!", но до София нещата се оправиха :D. А резервата според мен е около 10-13 л. Така че с 30 лв. може и да не ти изгасне лампата. Миналата седмица тъкмо ми бе светнала резервата и налях до горе, събра 46 л., но тя светва-изгасва в началото и не може да се хване.

:mitsu-smiley: :icon_bye:

 

Какво излиза, че при всеки е различно и това ме учудва. На моята Каризма резервата ми е от порядъка на няколко литра. Сега експерименти не съм правил, да карам до като ме остави на пътя. Но като гледам например когато почне начесто да мига лампичката и стрелката е почти в кишето на нула, пълня догоре и ми събира примерно 58,5 литра. Може при бензиновите модели да е изчислено по друг начин не знам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...