Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Лизинг на новият Лансер!


Препоръчано мнение

Как ще ги докажеш дали са постоянни ?

На есен ще разбера как точно ще се получи, ако не стане с 30% вноска, ще пробвам с 50%. Надявам се да стане. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А, на някой направиха ли му отстъпка? На мен в БС не ми направиха, а и не съм искал. При един друг дустрибутор на друга марка ми направиха 2 000лв отстъпка, което пак е нещо, пак без да съм ги питал.

Не очаквай отстъпка, няма и за какво да ти дават ;)

Лизинговите компании имат отстъпка, защото плащат кеш.

След като и ние плащаме кеш сме длъжни да попитаме за отстъпка, но да ли ще получим си е друг въпрос.

Именно за това става въпрос, те винаги взимат кеш цялата сума. От къде на къде ще ти правят отстъпка, ти отиваш и си купуваш кола. Ако си фирма и купиш няколко има смисъл да ти правят отстъпка, ама за физически лица няма абсолютно никакъв смисъл. Аз питах за отстъпка и не ми дадоха и напълно ги разбирам!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги по въпроса за доказване на доходите, много банки са либерални в това отношение. Само с Банка ДСК не минава номера, ама те са си монополисти на пазара. Всъщност едва ли не публична тайна е това каква действителна заплата се получава от болшинството хора и в същия момент върху колко се плащат осигуровки. Пък самите банки който имат нужната гъвкавост заявяват, че те не са данъчна служба и няма за какво да се крият точно от тях доходите.

Имал съм с доста банки контакти и в конкретния случай се признава една служебна бележка заверена от работодателя за действително получаваната сума. Пък може и за други допълнителни доходи да се представи, който има де. Тука вече и шефа ви влиза в положение.

 

Нали целта на всяка банка е да отпусне кредит, за да печели после от лихвите. Така че едва ли ще ви изпуснат като клиенти, още по-вече че те се надпреварват коя по лесно да отпуска кредити.

За лизинговите къщи не знам дали има доказване на доходи, но явно и там искат. Пък също зависи и те с коя банка са обвързани.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали целта на всяка банка е да отпусне кредит, за да печели после от лихвите. Така че едва ли ще ви изпуснат като клиенти, още по-вече че те се надпреварват коя по лесно да отпуска кредити.

За лизинговите къщи не знам дали има доказване на доходи, но явно и там искат. Пък също зависи и те с коя банка са обвързани.

Има нещо наречено кредитен риск и всяка банка преди да ти отпусне кредит прави оценка на риска. Лизинговите къщи е същата работа. За пример да речем, че взимаш 1000 лв. на месец, не може да плащаш месечна вноска 800 лв. примерно, защото трябва да имаш и пари да се издържаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

Именно за това става въпрос, те винаги взимат кеш цялата сума. От къде на къде ще ти правят отстъпка, ти отиваш и си купуваш кола. Ако си фирма и купиш няколко има смисъл да ти правят отстъпка, ама за физически лица няма абсолютно никакъв смисъл.....

 

Колата се купува от юридическо лице(фирма), освен това може би ще се наложи да се купи и малка служебна кола,може би Колт, ако от БС искат да купим още една кола от тях ще трябва да ни омаят.

 

ПП: В началото като казах, че е по изгодно да се вземе колата с банков кредит, забравих да допълня, че ставаше въпрос за юридическо лице.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата се купува от юридическо лице(фирма), освен това може би ще се наложи да се купи и малка служебна кола,може би Колт, ако от БС искат да купим още една кола от тях ще трябва да ни омаят.

 

ПП: В началото като казах, че е по изгодно да се вземе колата с банков кредит, забравих да допълня, че ставаше въпрос за юридическо лице.

В този случай имаш основание за отстъпка :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другите дилъри ми правят отстъпки, защо и БС да не ми направи...въпреки че Лансера е на най-ниската цена от всички коли, които съм гледал.

А относно лизинговите вноски...то е ясно че човек си прави преценка дали може да си позволи нова кола, ако взимаш 1000лв няма да даваш по 500лв на месец...при тази инфлация ще се закопае човек...ако искаш да правиш вноски по 800лв е ясно че не взимаш 1000лв...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо наречено кредитен риск и всяка банка преди да ти отпусне кредит прави оценка на риска. Лизинговите къщи е същата работа. За пример да речем, че взимаш 1000 лв. на месец, не може да плащаш месечна вноска 800 лв. примерно, защото трябва да имаш и пари да се издържаш.

 

Абсолютно е така това, пари се дават срещу доказана платежоспособност. Също като се изчисляват погасителните вноски по кредитния план се взима под внимание и задължителен минимален остатък на всеки член от семейството, който праг е различен за различните банки.

 

Но това което писах по горе не го разбирайте че едва ли не на всеки който влезе в банката и го молят да му отпуснат кредит. Този кредитен риск или по точно нивото му на определяне е заложено в инвестиционната политика на всяка банка. На всякъде не е по един и същи начин. Точно както казах има места където след разговор с кредитния инспектор, той самия може да ви посъветва за тая опция - именно да се представи документ, не извлечение от НОИ а от работодателя от където да е видно, че човека взема не 300, а носи в къщи примерно 1000 лв. Но тази форма на декларацията не е никак хвърчаща, щом я признават на кредитния съвет после.

 

Има и друго нещо, всеки има кредитно досие. Това ако имам примерно ползван вече кредит и евентуално съм имал закъснение при някоя от погасителните вноски, ето това всичко си излиза в досието. Тоя факт също влияе върху кредитния риск.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Райфаизенг афишират, че не искат доказвана на доходи. Освен това при тях излезе най - изгоден лизингът.

Но ще си позволя да дам един съвет:

От 20 до 50 лева излиза една консултация с финансов експерт. Човека ти обяснява на дълго и на широко кое, как и защо освен това може да съдейства с даването на кредит/лизинг.

Поне при нас тази консултация се оказа доста полезна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Райфаизенг афишират, че не искат доказвана на доходи. Освен това при тях излезе най - изгоден лизингът.

Но ще си позволя да дам един съвет:

От 20 до 50 лева излиза една консултация с финансов експерт. Човека ти обяснява на дълго и на широко кое, как и защо освен това може да съдейства с даването на кредит/лизинг.

Поне при нас тази консултация се оказа доста полезна.

В Райфайзен ли наемаш експерта?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Райфайзен ли наемаш експерта?

 

Грешката е моя :icon_blush:

Прозвуча като реклама на банката.

Колегата Lix в горният пост е дал единият вариант за информация.

Другият вариант е да отидеш в някоя фирма която продава застраховки. Нас ни консултира познат, който е собственик на такава фирма.

Ако греша моля да ме поправите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

има схеми с доказване и без доказване на доход, при 20% първоначална не искат доход.

 

Не можеш без доход да вземеш колата с 5% първоначална. В БС ти правят схема на плащане и от там отиваш в банката с офертата.

 

всичко отнема 2 дена.

 

Говоря за райфайзен и не са ми вземали такса за консултант.

Не е реклама на банката :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

има схеми с доказване и без доказване на доход, при 20% първоначална не искат доход.

 

Не можеш без доход да вземеш колата с 5% първоначална. В БС ти правят схема на плащане и от там отиваш в банката с офертата.

 

всичко отнема 2 дена.

 

Говоря за райфайзен и не са ми вземали такса за консултант.

Не е реклама на банката :icon_rock:

Каква е лихвата в Райфайзен?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

здрасти и от мен,миналия месец си купихме новия :mitsu-smiley: лансер ,само 4е 1,5.

та за лизинга-общо взето е набутване -такса за разглеждане ,такса за обслужване, скьпи застраховки отделно оскьпяването на колата и накрая като го изплатиш,бум 2,5%даньк при прехвьрлянето и ...... :icon_crying:

ако питаш мен с потребителски кредит е много по-изгодно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Искам да споделите какво мислите за колата след като я имате,доволни ли сте,имате ли забележки!?

 

Скоро семейството си купихме новия Ленсър с двигател 1.5 и ниво на оборудване INVITE.

Аз мога да кажа че съм доволен, за тази цена толкова! Возията е много добра,двигателя е добър не мога да кажа че се тормози от купето,на мен ме устройва. Колата си е малко орязана като интериор,на фона на другите марки ,но това естествено е за сметка на цената. За сега имам няколко забележки:

1. Дисплея над CD-то ,през деня е излишен ,посред бял ден там не се вижда почти нищо!

2. Подлакътника е доста къс и е сложен назад,което при по издърпана напред седалка ,го прави неизползваем,също не може да сменяте скоростите подпирайки си ръката на него(както е при много други марки). На мен ръцете са ми дълги ,но пак не мога да се справя.

3. Можеше да направят едно отделение за аптечката отзад в багажника!

4. На климатроника можеха да му сложат едно дисплейче където да ти показва на колко градуса го нагласяш, а не да си играя да смятам чертичките по врътките.

Както казах за тая цена толкова,някой други марки даже и толкова не предлагат за по високите си цени! Но тези неща са елементарни и се чудя как пропуснали за да ги изпипат!

 

За сега съм доволен,все още не съм карал достатъчно и тепърва ще и свиквам. Разликата със старата ми кола е просто фрапираща в полза на Ленсър

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...