Премини към съдържание

За големината на Гумите


Препоръчано мнение

Колеги, търсих в раздел Галант, но не открих това което искам да разбера!

На моите 17 цолови джантички сега съм сложил 215/45/17, до колко мога да вдигна височината на същият размер гуми?

Може ли да сложа 215/50 илл 215/55 или пък 215/60 ? Няма ли да опират някъде, да стържат и много ли ще вдигнат разхода на гориво?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

225/45 17 може да ги направиш! ;)Ако мислиш за разхода, не слагай 17-ки;) аз на Галанта и Сигмите съм с такива! На тази джанта която имаш ще паснат перфектно! Но незнам отзад дали ще ти опират, Тodor ако прочете тази тема може да ти сподели личния си опит!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

225/45 17 може да ги направиш! ;)Ако мислиш за разхода, не слагай 17-ки;) аз на Галанта и Сигмите съм с такива! На тази джанта която имаш ще паснат перфектно! Но незнам отзад дали ще ти опират, Тodor ако прочете тази тема може да ти сподели личния си опит!

225/45 са ми много широки и ще вдигне разхода, който и сега нещо ме стряска!

Аз искам само да вдигна височината, защото от тези дупки си кривя джантите, а изправянето на 4-те ми джанти излиза на цената на една нова. Предпочитам да са с по-висок профил, хем

ще возят по-меко и няма да осещат дупките. Но не знам като е по-висока, дали няма да опира някъде по окачването?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С по-високи гуми на 17' джанти ще е смешно според мен. Единия вариант е да вдигнеш налягането малко, но ще се влоши возията. А можеш да си вземеш 16' джанти с по-високи гуми (205/60 примерно) - така ще ти падне разхода, ще вози по-меко и по-рядко ще ходиш на изправяне! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_hmm: , няма да е грозно и се съмнявам да ти опират особено отзад! Сложен казус- явно повечето колеги почиват и не могат да изразят мнението си ;) отиди в Аутогруп на Слатина или на Черни връх и там по каталога ще ти извадят вариантите! Но 225 няма да е кой знае колко повече в разхода отколкото 215, а и по-меко ще гази дупките!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С по-високи гуми на 17' джанти ще е смешно според мен. Единия вариант е да вдигнеш налягането малко, но ще се влоши возията. А можеш да си вземеш 16' джанти с по-високи гуми (205/60 примерно) - така ще ти падне разхода, ще вози по-меко и по-рядко ще ходиш на изправяне! :icon_thumbup:

Това за 16-ките го обмислям! Плюсовете се: по-евтини гуми, по-малък разход, по-високи и следователно- по-добра возия и по-безшумни, както и ще пазят джантите и окачването. Минусите, само един-няма да изглеждат така добре както със 17-ките!

В крайна сметка не държа колата да е ''тешкарска'' а искам да е удобна за каране и да пазя колицата/при нашите пътища, са за предпочитане по-високите гуми/. Та може и да сменя 17-ките за 16-ски?! :confused1:

Знам, че има 15 и 17, но има ли Галант с 16-ки оригинални алуминиеви джанти?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички Галанти 2.5 V6-24 идват от Япония само с 15-инчови алуминиеви джанти. 17-инчовите джанти са производство на немската фирма Borbet и с тях се оборудват само Галантите продавани в Германия и Австрия. Няма никакъв проблем да си сложиш 16-ки на Галанта, но ако търсиш оригинални - такива просто няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички Галанти 2.5 V6-24 идват от Япония само с 15-инчови алуминиеви джанти. 17-инчовите джанти са производство на немската фирма Borbet и с тях се оборудват само Галантите продавани в Германия и Австрия. Няма никакъв проблем да си сложиш 16-ки на Галанта, но ако търсиш оригинални - такива просто няма.

Мерси колега за инфото, явно ще търсием О.Z. като марка !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега за инфото, явно ще търсием О.Z. като марка !

 

Най-добрата марка! :icon_clap: А иначе доколкото знам VR4 са с 16-ки, но предполагам с различно междуболтово разтояние :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...