Премини към съдържание

Раздуване на задни калници


Препоръчано мнение

Здравейте.. задните ми калници са тръгнали да гният и ще трябва скоро да ги правя .. идеята ми е да ги раздуя малко защото искам да искарам малко задните гуми навън .. в смисал да стане по-разкрачена колата отзад..

Тук наблизо продават алуминиеви листи от които стругар може да ми ги оформи като фланци.. , та въпроса ми е опасно ли е примерно ако си направя такива фланци и ако карам с тях .. в смисъл отслабва ли здравината на захващането на гайките или не е опасно... предполагам че до няколко милиметра няма да е опасно , но на мен конкретния въпрос ми е за 10 мм.. :)

и ако става след това да правя калника според гумата така че да не сурка :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на мнение - ако ще прави такава интервенция, да разкрачи и отпред...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на мнение - ако ще прави такава интервенция, да разкрачи и отпред...

и отпреде ще я разкрача... просто сега са прогнили задните калници и искам отзад да я направя първо .. + това не е проблем отзад да е по-разкрачена.. или поне така аз си мисля... нали няма да окаже някакво негативно влияние на поведението на автомобила на пътя..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да окаже особено влияние. Готовите фланци ще ти излязат леко солено според мен.

Мисля, че се ако си поръчаш се правеха от дур-алуминии. Супер важно си е от какъв мат'рял са сделани въпросните фланци.

Ако сложиш 10 мм... сигурен съм, че ще решиш, че са ти малко след 10 мин. :D Но ти си знаеш най- добре.

За захвата на гайките- ми то зависи колко ще изнесеш колелото навън и колко са ти дълги шпилките. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа чесно според мен няма да стане защото при 10 мм колелото остава само на шпилките ватрешния отвор става излишен и тогава цялата тежест на колата поемат 4-рите шпилки а не главината и си е доста опасно.:)

 

Поздрави от Асеновград Стояне

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи по стабилни шпилики?Мога да дам много примери за коли с изнесени задни гуми ама никоя от тях не е на шпилки - 90% са фабрично така има БМВ-та , Рено 5 Алпин и други.Другите с такива подобрения са с изцяло променено задно окачване.Савет от мен никога не караи само на шпилки.Има и други коли виждал сам такав Трабант ама там просто обращат джантите обратно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи по стабилни шпилики?Мога да дам много примери за коли с изнесени задни гуми ама никоя от тях не е на шпилки - 90% са фабрично така има БМВ-та , Рено 5 Алпин и други.Другите с такива подобрения са с изцяло променено задно окачване.Савет от мен никога не караи само на шпилки.Има и други коли виждал сам такав Трабант ама там просто обращат джантите обратно.

значи единствения вариант е да си намеря джанта с берт.. иначе няма да стане работата..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти дам прост пример: когато си сложих 15 цоловите джанти се оказа, че централния отвор е по-голям с 12 мм в диаметъра, т.е. джантите легнаха само на 4-те шпилки. Когато дигнах 120 км/ч така започна да се тресе колата, че имах усещането, че ще фръкна от пътя (при токущо балансирани джанти и чисто нови гуми)...Отидох при вулканизатора ми, сложи ми 4 втулки и с 200 км/ч колата седеше като прикована без да трепне дори! И вулканизатора ми каза, че ако джантата лежи само на шпилките, най-големия риск е в завоите!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,един от вариантите е да смениш джантите с такива с по-малко ЕТ/офсет/.Например ако твоите са с ЕТ+ 40,а новите са с ЕТ+30,това означава,че ще

разшириш следата с 10мм+10мм,т.е 20мм общо.Или иначе казано все едно си сложил фланец 10мм.А ако сложиш и по- широка гума,ефекта ще е по-осезаем.Има джанти и с по-малки ЕТта.Какви са плюсовете:

-можеш да си избереш по-красиви джанти

-остават ти комплект джанти за зимните гуми

-липсва риска на самоделните изпълнения

-можеш да сложиш джанта освен с по-малкоЕТ,което изважда гумата навън,но и с по-голямо J,т.е по-широка джанта-което допълнително увеличава ефекта,особено с по-широки гуми.

-чувал съм ,че с подобни фланци се скъсява живота на лагера на главината,а там цените са солени май.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,един от вариантите е да смениш джантите с такива с по-малко ЕТ/офсет/.Например ако твоите са с ЕТ+ 40,а новите са с ЕТ+30,това означава,че ще

разшириш следата с 10мм+10мм,т.е 20мм общо.Или иначе казано все едно си сложил фланец 10мм.А ако сложиш и по- широка гума,ефекта ще е по-осезаем.Има джанти и с по-малки ЕТта.Какви са плюсовете:

-можеш да си избереш по-красиви джанти

-остават ти комплект джанти за зимните гуми

-липсва риска на самоделните изпълнения

-можеш да сложиш джанта освен с по-малкоЕТ,което изважда гумата навън,но и с по-голямо J,т.е по-широка джанта-което допълнително увеличава ефекта,особено с по-широки гуми.

-чувал съм ,че с подобни фланци се скъсява живота на лагера на главината,а там цените са солени май.

Да решението е само джанта с по-малко офсет ... но моята мисля че е с 38мм офсет.. а джанти 4х100 със по малко от 38мм офсет немога да намеря никъде в електронните магазини за джанти.. а положението при 4х108 е много по-различно .. там намирам с по 18мм офсет но уви .. няма да паснат на колт-а :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

jak@mail.bg Пиши на този имеил.От него купих страхотни джанти,нови,на добра цена.Може и да имаш късмет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

jak@mail.bg Пиши на този имеил.От него купих страхотни джанти,нови,на добра цена.Може и да имаш късмет.

свързах се с човека .. няма :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...