Премини към съдържание

Рейка


Препоръчано мнение

В сервиз ми казаха че от рейката ми прокапва масло (Каризма ТД 97)!!!! Нови били доста скъпи, но ми казаха че подлежали на ремонт. Някой да ми каже мнение относно тези ремонти!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По форумите пишат, че в 9 -ти блок на ТУ ги ремонтирали. Някакви мнения?

Има и на други места...............но и там става,само че я носи вечерта за да я почнат за другия ден сутринта ,защото ще са по малко пиани......... много пият през деня............ :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До Окръжна болница - срещу пазарчето. Мисля, че работят качествено. Оправяха ми рейката на предишната ми кола и съм доволен. Без проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още едно място където ги правят добре, даже отлично- ако идваш от Красна поляна и караш към Овча купел и по-точно Славия, подминаваш Италянеца и малко преди светофара след едни газаджии има табелки за ремонт на рейки и шарнири! Работят хубаво, момчето май Емил се казваше!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и на други места...............но и там става,само че я носи вечерта за да я почнат за другия ден сутринта ,защото ще са по малко пиани......... много пият през деня............ :icon_blush:

Хахаха...имаш чувство за хумор DJ.Аз там си рециклирах рейката на предния ми Galant и останах много доволен.Пък и не забелязах някой да се клатушка подозрително рано сутрин :giggle:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

За да не отварям друга тема, ще споделя наболял проблем. Скоро се появи силно тропане отпред, след пръв оглед се оказа, че предния ляв вътрешен кормилен накрайник е разбит. Смених го, минах преден мост, колата се поуспокои, но остана леко почукване, когато въртя волана на място. Изпратих колата до Хасково, върна се (аз не карах, нямам наблюдения за поведението през това време), сега като се качих, положението е отново трагично. Качих я на подемник и обстойно този път проверих, всички видове накрайници, тампончета и биалетки. За мое най-голямо учудване шумът се чува от към рейката или по-точно там, където самият волан влиза в нея. Лягах и при педалите да проверя дали има луфт волана, струва ми се, че има малко. На място като заклатя воална, се чува доста жестоко почукване. От къде може да е проклетия луфт и досадно тропане, усеща се по неравностите, направо на волана.

 

Благодаря предварително на отзовалите се!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Илияне, провери си каренцата на кормилният прът... Ако не е от тях, ще трябва да се ремонтира рейката...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказва се, че е рейката. Вътре имало някакви пластмасови втулки ли, накрайници ли, така и не разбрах. До тук добре, но сега на къде? Как се ремонтира, заменят ли се? Рециклира ли се? Има ли такава част пластмасова в магазините?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказва се, че е рейката. Вътре имало някакви пластмасови втулки ли, накрайници ли, така и не разбрах. До тук добре, но сега на къде? Как се ремонтира, заменят ли се? Рециклира ли се? Има ли такава част пластмасова в магазините?

Да,рейките се рециклират. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказва се, че е рейката. Вътре имало някакви пластмасови втулки ли, накрайници ли, така и не разбрах. До тук добре, но сега на къде? Как се ремонтира, заменят ли се? Рециклира ли се? Има ли такава част пластмасова в магазините?

Да, трябва да смениш втулката на У-образната вилка. На другите коли е графитна, на мицу - метална, на рено - пластмасова. Сменя се и заспива, това е малкият дявол, че иначе се изронват зъбите на червяка и гребена и става вече кофти. Не е драма да покараш така, не е толкова опасно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха...имаш чувство за хумор DJ.Аз там си рециклирах рейката на предния ми Galant и останах много доволен.Пък и не забелязах някой да се клатушка подозрително рано сутрин :giggle:

Абе ти се бъзиакш ,но днес видях че моята помпа на хидравликата пак се е разтекла .........а я давах там преди 3 месеца ,баси............ :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти се бъзиакш ,но днес видях че моята помпа на хидравликата пак се е разтекла .........а я давах там преди 3 месеца ,баси............ :icon_blush:
Прати ми я в едно колетче ... :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...