Премини към съдържание

Къде е ЕКУ-то?


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, днес имах малко работа по радиото на Вагончето та си рекох така и така съм разхвърлил жиците да си изкарам лампата Check Engine която си ми липсва по Default, огледох под волана но... няма я тука кутията. Не можах да видя и буксата за диагностика. По описанията които съм гледал е от дясно но и волана на картинките е там. Погледнах и от страната на пътника, свалих един въздуховод, нищо не се видя... та къде да я търся?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Адаш ти със старата букса ли си. 12 пиновата?? Защо вместо лампата CHECK, директно на буксата не си закачиш един светодиод и да го закараш на таблото на мястото на лампата, и да следиш мигащите кодове. Така не само ще видиш че има грешка, но и веднага ще можеш да я разбереш коя е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със старата букса е, ама вземи си напиши някъде в подписа например рамата...

Има при мен всичките ел. схеми за този модел и с лява и с дясна дирекция.... и там може да видиш че буксата е в краката на шофьора вдясно горе зад кората, а ЕКУ-то вдясно на краката на пасажера зад таблото. Ще видиш и как се тества с и без MTU....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички :). Адаш, това да изкарам индикацията на кодовете за грешка наистина е супер идея, няма да ровя и да търся ЕКУ-то защото ако е там където казва Божо ще си е играчка. Иначе събота - неделя свърших доста работа по двата диаманта, на Колта работих по газовата, скоро ще имам разултати от тестовете с ламбда контрола /ще видим дали с карбуратор и допълнително монтирана сонда ще има ефект/, на Вагона опънах кабели за допълнителни температурните датчици, такива за към реостата на резервоара, към инжекторите, към нивомера на газовата, към ламбда сондата. Идеята ми е да сваля часовника и на негово място да поставя нещо като бордови компютър, не знам до къде ще ми стигнат силите /и най-вече времето/...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направо не е истина, не я намирам, разглобих я цялата ако някой може да ме ориентира къде да гледам че не намирам нищо такова...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега ще погледна още надясно но там вече отивам към радиото но такива жици не видях....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как ти е по-лесно да разглобяваш, снимаш... вместо първо да видиш схемите?

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Mitsubish...ICAL_WIRING.pdf

 

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Mitsubish...20Manual/00.pdf

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Последната снимка я пусна жената :) Тези дни интернета ми е ужас - 10/90% има/няма... Та какво стана - буксата така и не я намерих ( По схемите от фтп-то на Божо е от ляво на волана, до блока с предпазители но и там няма), намерих обаче една контрола със символ на двигател на таблото, нямаше лампа в дупката за нея, нямаше и за аварийните... как не съм ги видял при първото разглабяне, сраммммм. Утре ще покажа снимки. На Wagon-итев които съм гледал не съм виждал с такъв символ но...

Монтирах, сега при запалване лампата за Check-a си светва при завъртане на ключа и угасва след 5-6 сек. , при работа на двигателя на газ не свети /с изключение днес като ми свърши и взе да придърпва/ .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде честито!

А иначе по схемите трябва да е точно там, където е последната снимка на изглежда като някакъв висящ кабел... както и да е...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Буксата би трябвало да е странично закрепена за таблото с предпазителите, а може и да е централно (под пепелника). На цвят мисля че е черна, може и да е затворена с гумено капаче. 12 пинова е като на картинката.

post-473-1204574733.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...