Премини към съдържание

Клапани на Gdi


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Преди 1000 км смених маслото на спейс вагона 2.4 GDI и постепенно се появи и усили щракане на клапани.

Смених отново маслото с надеждата причината да е в него, но не би...

Предполагам, че този, който ми продаде колата е сложил добавка в маслото...

Въпросът ми е, ако някой познава този двигател, има ли хидравлични повдигачи или не...

Въобще този проблем на този мотор как се решава? Колко пари ориентировъчно може да струва ремонт на главата в частта и клапани?

Да допълня, че моторът не харчи масло както преди смяната така и след... поне за 1000 км не е мръднало нивото.

 

Благодаря предварително за информация и съвети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво е маслото което ползваш, бих ти препоръчал 10W40? Този двигател има маслени повдигачи и са 16 броя, цените са различни от 35 до 66лв(това е цена за оргинални), смяната на повдигачите на този двигател е сравнително лесна (по-лесна от 1.8GDI), но все пак трябва да се внимава при разглобяването и сглобяването. Лошото е че този двигател по принцип си страда от този проблем (в повечето случаи от лоша подръжка - неподходящо масло в комбинация с неспазване на междусменните периоди) и в повечето случаи се решава със смяна на повдигачите.

Маслото беше 5W40, сега е 10W40.

Не знам до колко мога да вярвам на табелката за маслото с която колата е докарана от Швейцария - 0W40 с него нямаше никакви шумове освен цъкането на инжекторите.

Необходимо ли е за смяна на повдигачите да се сваля главата?

От какво зависи дали е 35 или 66 лева?

Къде и за колко време може да извършат този ремонт?

А трудът колко ще струва ориентировъчно?

 

Докато разглеждах схемите на глава, разпределителни валове, клапани и т.н. никъде не видях да има хидравлични повдигачи. само вал, кобилица и клапан, като на кобилицата има винт за регулиране на луфта. Грешна схема ли съм гледал или?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същата картинка гледах, но си помислих, че 03301 е винт за регулиране на луфта... моя грешка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако избера повдигачи за 35 лева, правя ли голям компромис с качеството? Какъв е твоят съвет?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

На мен ми ги промиха(повдигачите) с някакъв препарат и се раздвижиха.Около година нямах проблем, после сложих някакво гадно масло и пак се разтракаха.Чак сега открих че има специални класове масла подходящи за GDI и то благодарение на форума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми ги промиха(повдигачите) с някакъв препарат и се раздвижиха.Около година нямах проблем, после сложих някакво гадно масло и пак се разтракаха.Чак сега открих че има специални класове масла подходящи за GDI и то благодарение на форума.

Кои са тези масла?Моля те да споделиш!Че не мога да се сетя ,да съм ги срещал във форума :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Кои са тези масла?Моля те да споделиш!Че не мога да се сетя ,да съм ги срещал във форума :icon_hmm:

Първо карах с ЕЛФ 10В40 и си цъкаше добре двигателя, но сега карам с GM-Genuine 10W-40 масло, което светилата тук казаха ,че е

подходящо за ГДИ двигател, но сега си трака. Може да са и за смяна - незнам, но тракането си е на лице и ще мина на ЕЛФ отново .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо карах с ЕЛФ 10В40 и си цъкаше добре двигателя, но сега карам с GM-Genuine 10W-40 масло, което светилата тук казаха ,че е

подходящо за ГДИ двигател, но сега си трака. Може да са и за смяна - незнам, но тракането си е на лице и ще мина на ЕЛФ отново .

 

 

Пичове, според мен с промивки и тем подобни, само забавяте проблема...За да изчезне напълно сменете повдигачите. Предполагам че колите Ви са на около 200 000км....време им е:)

Аз лично смених моите този месец и сега работи като нова! Препоръчвам Ви го! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е е имало добавка в маслото...аз сложих 10W40 Mobil полусинтетика и почна да траканякой от клапаните.Мисля при следваща смяна да сипя и аз добавка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...