Премини към съдържание

Транспорт от САЩ до БГ ?


Препоръчано мнение

Имам следващия проблем:

 

Купих 1000 неща за колата ми, частите стоят при един мой приятел в Pittsburgh (САЩ) и сега се чуда по какив начин най-добре да докарамтова всичко в БГ?!

 

За сега най-добра оферта беше за $ 4.500 за Kонтайнер до Варна, но един мой приятел ми каза, че това е прекалено скъпо и че има по евтини варианти за контейнер до Солун и от там директно с Камион до БГ и София.

 

За това, има ли някой опит, информация или идея как може да се организира такив контайнер най-добре и евтино?

 

Предварително благодаря за всички коментари и отговори!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Последно си поръчах части/декември 2007/,които тежаха 9.5кг.Моя човек е в Балтимор и ми ги праща от там.Аз ползвам експресна доставка.fedex/доставят до 2 дни/искаха-830 долара със застраховката.dhl/доставят до 5 дни/искаха 710 долара със засраховката.txt/доставят до 6 дни/искаха 680 долара със застраховката.usps/доставят до 6 дни/искаха 400 долара със застраховката и аз ползвах техните услуги.На 5-тия ден след като моя човек ми ги пусна ми пратиха писмо от митницата да отида да получа частите.usps вземат най евтино за експресна поръчка от всички фирми във щатите.Повечето фирми със нормална поръчка/за един месец/не правят застраховка до България.Поръчвал съм един път със нормална поръчка без застраховка и пих една студена вода.Затова ти давам приятелски съвет да ползваш експресна поръчка за да не ти изчезнат частите/не е задължително/,като на мен,което не е никак приятно.Между другото не знам дали знаеш че се плаща и мито освен всичко.Аз до два месеца,ще си поръчвам турбо кит и още малко части,ако ти ще си поръчваш още нещо по нататък звънни може да си разделим доставката,тел:0889711844-Делян. :mitsurally:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Последно си поръчах части/декември 2007/,които тежаха 9.5кг.Моя човек е в Балтимор и ми ги праща от там.Аз ползвам експресна доставка.fedex/доставят до 2 дни/искаха-830 долара със застраховката.dhl/доставят до 5 дни/искаха 710 долара със засраховката.txt/доставят до 6 дни/искаха 680 долара със застраховката.usps/доставят до 6 дни/искаха 400 долара със застраховката и аз ползвах техните услуги.На 5-тия ден след като моя човек ми ги пусна ми пратиха писмо от митницата да отида да получа частите.usps вземат най евтино за експресна поръчка от всички фирми във щатите.Повечето фирми със нормална поръчка/за един месец/не правят застраховка до България.Поръчвал съм един път със нормална поръчка без застраховка и пих една студена вода.Затова ти давам приятелски съвет да ползваш експресна поръчка за да не ти изчезнат частите/не е задължително/,като на мен,което не е никак приятно.Между другото не знам дали знаеш че се плаща и мито освен всичко.Аз до два месеца,ще си поръчвам турбо кит и още малко части,ако ти ще си поръчваш още нещо по нататък звънни може да си разделим доставката,тел:0889711844-Делян. :mitsurally:.

И задължително фактура - по възможност с по ниска цена ,защото в/у нея ще те обложат с мито...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Последно си поръчах части/декември 2007/,които тежаха 9.5кг.Моя човек е в Балтимор и ми ги праща от там.Аз ползвам експресна доставка.fedex/доставят до 2 дни/искаха-830 долара със застраховката.dhl/доставят до 5 дни/искаха 710 долара със засраховката.txt/доставят до 6 дни/искаха 680 долара със застраховката.usps/доставят до 6 дни/искаха 400 долара със застраховката и аз ползвах техните услуги.На 5-тия ден след като моя човек ми ги пусна ми пратиха писмо от митницата да отида да получа частите.usps вземат най евтино за експресна поръчка от всички фирми във щатите.Повечето фирми със нормална поръчка/за един месец/не правят застраховка до България.Поръчвал съм един път със нормална поръчка без застраховка и пих една студена вода.Затова ти давам приятелски съвет да ползваш експресна поръчка за да не ти изчезнат частите/не е задължително/,като на мен,което не е никак приятно.Между другото не знам дали знаеш че се плаща и мито освен всичко.Аз до два месеца,ще си поръчвам турбо кит и още малко части,ако ти ще си поръчваш още нещо по нататък звънни може да си разделим доставката,тел:0889711844-Делян. :mitsurally:.

 

Колега, мерси много за отговора, но знам как става с DHL, ТNТ и другите куриерски услуги, но нали сам се сещаш че това не е вариант когато требва да транспортираш 100+ неща. Само гумите за ми 70 на брой, сам си прави сметка колко ще излиса цената за транспорт ако е по експресна и куриерска услуга.

Естествено сам си направил сметка щом пращам с контайнер.

 

Има всички документи и фактури с стойност които ме улеснява малко ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Alex? Това Алекс от Смолян с Евото ли е?

Ако е така, моите почитания към фенството! :respect:

 

Ами да, аз съм, няма друго ЕВО в Смолян (за сега) ;-))))

 

 

И да, отдавна съм Fan на Мицубиши, първите 3 коли ми бяха Мицубиши, след това само БМВ-та и сега пак само Мицубиши като гледам ;-))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

........... първите 3 коли ми беха Мицубиши, след това само БМВ-та и сега пак само Мицубиши като гледам ;-))

И кое е по доброто???? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мерси много за отговора, но знам как става с DHL, ТNТ и другите куриерски услуги, но нали сам се сещаш че това не е вариант когато требва да транспортираш 100+ неща. Само гумите за ми 70 на брой, сам си прави сметка колко ще излиса цената за транспорт ако е по експресна и куриерска услуга.

Естествено сам си направил сметка щом пращам с контайнер.

 

Има всички документи и фактури с стойност които ме улеснява малко ;-)

Преди 2 - 3 години и брат ми вкарваше коли/части /мотори от щатите - Майями..........

Тогава един контейнер до Варна излизаше около 2000$ ...............обаче от тогава до сега са се вдигнали поне 2-3 пъти ( петрол, данъци, такси и т.н. ) и затова ще ти излезе толкова скъпо..........спомням си че правеше врътки както казваш ти - през Атина и после на ТИР-ове и у София , така му излизаше по евтино ,но не очаквай в пъти, а примерно 20% по евтино...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 - 3 години и брат ми вкарваше коли/части /мотори от щатите - Майями..........

Тогава един контейнер до Варна излизаше около 2000$ ...............

 

Само за ориентир... в началото на 2007 един 20' контейнер, фрахтован през Декември'2006 струваше 1800 USD от Китай. В средата на 2007 цените надминаха 3000, сега са на равнище около 2500 USD.

Но това е от Китай, цената на фрахта е конюктурна- много износ, на практика никакъв внос. За сравнение, цената по същата дестинация, но в обратна посока е от порядъка на 600 USD. Контейнерните линии предпочитат да вземат 600 USD, вместо да возят празни контейнери, за да ги ситуират обратно на изходна позиция в Китай :)

Който даде работеща идея какво да експортираме за Китай веднага го взимам за съдружник ;) ;) :) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Който даде работеща идея какво да експортираме за Китай веднага го взимам за съдружник ;) ;) :) :)

Ориз бре...................или краставици ,домати........... :D :D А сега ме взимай за съдружник докато не съм отворил сервиза.............. :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само за ориентир... в началото на 2007 един 20' контейнер, фрахтован през Декември'2006 струваше 1800 USD от Китай. В средата на 2007 цените надминаха 3000, сега са на равнище около 2500 USD.

Но това е от Китай, цената на фрахта е конюктурна- много износ, на практика никакъв внос. За сравнение, цената по същата дестинация, но в обратна посока е от порядъка на 600 USD. Контейнерните линии предпочитат да вземат 600 USD, вместо да возят празни контейнери, за да ги ситуират обратно на изходна позиция в Китай :)

Който даде работеща идея какво да експортираме за Китай веднага го взимам за съдружник ;) ;) :) :)

Как какво презервативи, но с логото на Mitsubishi!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И кое е по доброто???? :D

 

 

Ами значи БМВ си е БМВ, според мен няма кола с по хубав звук от този на БМВ. Готино си е с задно предаване на сухо и е голям кеф, но с всички БМВ-та имах толко много ядове през годините, че може би стояха повече в сервиза отколкото съм ги карал, направо ужас. Таблото винаги ми приличаше на коледна елха, все някаква лампа за някакъв дефект светваше и ми е писнало. Сетих се че първите 3 коли, които съм карал бяха Мицубиши и най важното, че за 5 години единственото които смених тогава беше едно ръждясало гърне, за това пак опитвам с Мицубиши и за сега с ЕВО-то сам повече от доволен и е особено готино да "скъсам" БМВ-та, Поршета и Аудита, хахахах

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 - 3 години и брат ми вкарваше коли/части /мотори от щатите - Майями..........

Тогава един контейнер до Варна излизаше около 2000$ ...............обаче от тогава до сега са се вдигнали поне 2-3 пъти ( петрол, данъци, такси и т.н. ) и затова ще ти излезе толкова скъпо..........спомням си че правеше врътки както казваш ти - през Атина и после на ТИР-ове и у София , така му излизаше по евтино ,но не очаквай в пъти, а примерно 20% по евтино...........

 

Някакъв адрес, име или телефон имаш ли на някоя фирма, която използвахте тогава? Не пречи да проверя все пак как е сега...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само за ориентир... в началото на 2007 един 20' контейнер, фрахтован през Декември'2006 струваше 1800 USD от Китай. В средата на 2007 цените надминаха 3000, сега са на равнище около 2500 USD.

Но това е от Китай, цената на фрахта е конюктурна- много износ, на практика никакъв внос. За сравнение, цената по същата дестинация, но в обратна посока е от порядъка на 600 USD. Контейнерните линии предпочитат да вземат 600 USD, вместо да возят празни контейнери, за да ги ситуират обратно на изходна позиция в Китай :)

Който даде работеща идея какво да експортираме за Китай веднага го взимам за съдружник ;) ;) :) :)

 

 

така си е, логично.

 

За идея за износ до китай? Ами картофи, домати, краставици, може и некакви мутри да им пращаме, хахахаха.

На майтап де, но сериозно, интересно е действително човека да се замисли по въпроса на такъв евтин транспорт. Последния път когато ми докараха една кола на платформа от София до Смолян ми взеха 580 Лева, за това 600 Долара за направо смешно за цял контейнер

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как какво презервативи, но с логото на Mitsubishi!

 

 

хахахахаха, надявам се, че им харесва на китайците логото на мицубиши върху презервативите, ще им падне моментално, хахахаха

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само гумите за ми 70 на брой,

Един съвет от мен.

Гуми от Щатите си копувай само специализирани като на пример за Офф Роад и Драг.

Стреет гумите за ежедневна употреба не са добри за европейските пътища,не като модели,а като материал-консистенция-по-твърди са,единствениа плюс е че не се износват ако това изобщо е плюс.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет от мен.

Гуми от Щатите си копувай само специализирани като на пример за Офф Роад и Драг.

Стреет гумите за ежедневна употреба не са добри за европейските пътища,не като модели,а като материал-консистенция-по-твърди са,единствениа плюс е че не се износват ако това изобщо е плюс.

 

 

мерси за инфо-то, но тук говориме само за сликове за писта и неколко гуми за драг

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз щях да вкарвам еклипс от щатите преди година и тогава искаха 2000 долара за контейнер (малък - май е 20 фута). До Варна. 1500$ до солун и 1000$ - за ферибот до Германия (за ферибота не знам дали приемат и контейнери). Сега не знам как са цените, но 4500 долара ми се струват адски много! Потърси и други фирми, може и щатски...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз щях да вкарвам еклипс от щатите преди година и тогава искаха 2000 долара за контейнер (малък - май е 20 фута). До Варна. 1500$ до солун и 1000$ - за ферибот до Германия (за ферибота не знам дали приемат и контейнери). Сега не знам как са цените, но 4500 долара ми се струват адски много! Потърси и други фирми, може и щатски...

 

и при мен става вапроз за 20 foot контейнер и офертата за сега е от САЩ фирма. Но включва транспорт на контейнера до Питцбърг за товарне и след това до пристанище New York ако не се лъжа.

 

Но да, и на мен малко скъпо ми се струва, нали за това пуснах тази тема да вида дали има други варианти, фирми или инфо.

Чакам няколко оферти от фирми, които имат офиси в БГ, ще видиме тази седмица какво предлагат от тук...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...