Премини към съдържание

Lancer - Galant?


Препоръчано мнение

Кажете какви са разликите между Lancer и Galant.

Интересуват ме принципни разлики да избера към кой модел да се насоча - трябва ми "семейна" кола, след 94та, 5-6000 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм............много добър въпрос.........на който и аз ще се затрудня....... значи зависи кое е по читаво.........но бих ти наклонил везните към Галант....... :D Галанта си е Галант............но и Лансера е много добра кола.......днес видях на Волен Лансера и много ми харесва, само дето не можах да го покарам , ма има време...... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

С течение на годините са убеждавам, че всички модели на Мицубиши са си класа :first: който и да вземеш няма да сбъркаш. Вече въпрос на личен избор е кой клас ще бъде по-удачен за теб. За семейна кола избери Галанта или Лансер комби :D

Всъщност май за семейството идеалното решение е Space :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледах днес един Galant....

http://mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&l...2233&f1=details

 

Много ръждясал двигател, тече масло от някъде... доста зле поддържан изглеждаше... Изглежда няма да намеря свестен до 6000 лв...

А гледах един Ситроен - като нов направо, 94та, с климатик, много запазен... много чист... взех сериозно за Ситроен да мисля...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

раждясалиа двигател е радост за очите се пак не си купуваш нова кола по добре ли е да тече масло от сякаде като леика а този те4 на масло може да е някои семеринг или нещо дребно недеи да бързаш има хора от форума ще ти помогнат ще те насочат да си намериш едно хубаво митсубиши няма да сажаляваш а относно ситроена :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе съм решил още, но ми взе акъла - всичко като ново на вид и двигател, пластмаси, тапицерия... :) Само дето не е регистрирано още.

Взех да се отчайвам заради по-високото мито на не-европейките коли - каза ми че към 3000 било, а аз искам за 6 да е добра кола....

 

Обмислям и още два Галанта, ще ги видя тази седмица ама...

 

Аз не разбирам от коли дали някой ще се навие за съвет за конкретна кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Гледах днес един Galant....

http://mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&l...2233&f1=details

 

Много ръждясал двигател, тече масло от някъде... доста зле поддържан изглеждаше... Изглежда няма да намеря свестен до 6000 лв...

А гледах един Ситроен - като нов направо, 94та, с климатик, много запазен... много чист... взех сериозно за Ситроен да мисля...

 

Този Галант съм го гледал за един приятел още преди 2 месеца на автокъща на околовръсното преди Горна Баня. И да ми го подаряват няма да го взема :no2: много е зле :icon_blush: за да намериш хубав Галант си приготви над 6500 лв, това е така, защото по принцип Галанта е скъпа кола от горния сигмент на средния клас и държи цена. За ситроена има качена иконка във форума :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За същия значи става въпрос.

 

Гледам тези в момента и един Галант в Пловдив за 6000.

 

http://mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&l...1655&f1=details

 

http://mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&l...6945&f1=details

 

При условие че Ситроен-а е с 1000 - 2000 по-евтин и е наистина много запазен /поне на вид/ наистина много ме тегли натам.

Проблема е че над 6000 ще намеря трудно и няма да ми останат за поддръжка или ремонт, а при Ситроена дори да му има нещо, не може да е за над 1000 лв и ще е като нов.

 

Какви предрасъдъци имате за Ситроен, в какъв смисъл?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
За същия значи става въпрос.

 

Гледам тези в момента и един Галант в Пловдив за 6000.

 

http://mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&l...1655&f1=details

 

http://mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&l...6945&f1=details

 

При условие че Ситроен-а е с 1000 - 2000 по-евтин и е наистина много запазен /поне на вид/ наистина много ме тегли натам.

Проблема е че над 6000 ще намеря трудно и няма да ми останат за поддръжка или ремонт, а при Ситроена дори да му има нещо, не може да е за над 1000 лв и ще е като нов.

 

Какви предрасъдъци имате за Ситроен, в какъв смисъл?

 

Лансера в Пловдив не съм го гледал, също така и Галанта. На снимки изглеждат много запазени , но трябва да се видят на място. Така е трудно да се определи. Моето мнение е, че по добре си задели още 500- 600 лв , които вече не са кои знае колко пари и си купи Мицубиши или друга японска марка. Аз вече имах преди години френска кола, която като я купих беше почти нова. За две години подмених почти цялата кола и пак си остана.... :icon_doh:

Мицубиши са "мислени" автомобили. Характерното за тях е , че ако има нещо дребно се оправя и караш хиляди безгрижни километри и винаги са си класа. Грамотно изработени мотори, качетвени материи в купето, все хубави неща. Не ми се говори нищо против ситроен. Просто това не е кола. Може би най-добре ще ти го каже колегата D.M. Той има последен модел ситроен и Галант. На последната среща дойде с него и разправяше как се е разтропал още на 5 хиляди. Аз мога да изнеса цяла лекция за моето предишно Пежо. Няма да ми стигне цял форум да му изреждам ремонтите, които съм му правил. Задавал ли си си въпроса: Защо цитрона е толкова евтин?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такааа, моята любима тема ................да говоря за френски талиби....... : или по точно да показвам недостатъците им..... няма да ми стигне цял форум за да посоча тези недостатъци.........пък и няма смисъл щото ще задръстя форума ........... :icon_blush: Едно време бях към Рено клуба, там толкова много неща показах и доказах, че щяха да ме изгонят, щото ги хвана яд........... Само ще ти дам един съвет...........поразходи се по "френските" форуми ,Пежо, Цитроен или Рено.........и обърни внимание какво си пишат........пример: .......проблем торсиони.......... :D Рено 21 - загрява....... :hysterical: Пежо 405 - крива глава........ Харчи ми - Цитроен Ксантия......... Изпусна ми хидравликата - ХМ , какво да правя......... и т.н. и т.н. и т.н............... :D Толкова много са проблемите по френските коли, че свят ще ти се завие.......... Аз ти казвам просто да се разходиш по форумите и да видиш за какво става въпрос........примерно в дир.бг......... На вренските коли само возията им е хубава, но недей разбирай много по хубава, щото тук има също коли каде може съвсем спокойно да се конкурират...............всичко останало е .............боклук от всякаде.........особено по новите им модели......... :D И както каза Биг Бош, задавал ли си си въпроса защо френските и италианските коли са толква евтини.......Недей да правиш моята грешка, като си купих рено .......... тази кола 1 возеше а 101 тормозеше...........най накрая я продадох за 1900 лв. и пих една ледено студена вода 3 пъти, като имаш на предвид че я платих за 6000 лв. три години по рано и вкарах толкова много части по нея ,че я изплатих 2 пъти отгоре.........пълна трагедия са........да знаеш........ела и ще ти докажа че е така........ще те зария от примери и факти, които са потвърдени от собствениците им....... Те хората гледат да се отърват от тях и налитат на японското.........а ти....... Както искаш, твой си е проблема, ма после да не съжаляваш..........

Вярно е че в БГ много трудно се намира читава кола, каквато ще да е, поради простата причина че българина няма пари, а като няма пари, я кара до последно и после я продава......и аз търся сега да си купя друг Галант по нов, но проблема е че няма читав такъв, а за да стане читав трябва да хвърлиш доста пари.....и като цяло обаче е доста по добре да ремонтираш японска кола от колкото френска или немска..........повярвай ми , аз не лъжа хората....... мога много , много примери да ти покажа и съм готов да те убедя да не си взимаш тараляйшник......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Аз приципно ще продавм моя Галант, на който съм втори собственик и съм го купил от Австрия от мой приятел като живеех там. Ще си докарам или Каризмата или другия Галант , че ми седът така по гаражите. Който желае ще се споразумеем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
аааа, кога ще го продаваш????  :D

 

В сряда съм се разбрал да я прехвърлиме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Биг Бос,една поправка Ситроена С3 не е мой,а служебен и поправките приключват до тук всичко друго,което казваш е точно така.ВААлександров,никой не може да те убеди точно каква кола да си вземеш,трябва да решиш сам :icon_dance: .

Моето мнение за един чисто нов Ситроен е: :hysterical: пълен боклук.Колата я взех на 87 км,а вече тракаше и не спря и до сега.Във фирмения сервиз ми обясниха,че някаква кора отдолу се била разкачила и затова и уж я оправиха да ама не!200 метра по надолу същото тракане :mad: Направо побеснях,а и на всички др. колеги са така колите.Започна да изпуска масло още на 6000 км.(сега двигателя ми отгоре е в масло).Фирмените им сервизи са пълна трагедия-не ми се говори.Накрая -сега в големите студове не искаха да палят,прекъсваха(нашите са дизели ХДИ)други изобщо спяха и им правиха ремонти на дюзите и прочистваха филтрите(зареждаме само в Шел) :icon_box:

Да возят хубаво,много вървят,но....

И всичко,което написах се случва с кола на 4 месеца(купени са ноември),а и др. се сетих на тапицерията на моята седалка взе да се изтърква шарката,разтрака се и нещо в таблото,дават грешки в борд компютрите,караха ни да сипваме бензин в дизела за да вървят в студа и т.н. и т.н.

За Галанта само едно-СУПЕР!!!

А той е на 5-6 години и не мога да съм сигурен преди мен колко са му изморили двигателя и окачването.Аз го карам от година и половина(сега му правя ремонт,но знаех проблема още като го купувах-а ипроблема не е в двигателя)

Е,стига вече се олях!

Избора е твой!Успех! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До сега сме сменил над 20 вида автомобили като се мине през руски,немски, италински,френски имали сме Лада,Wv passat,Opel rekord,Opel Kadet,Reanult rapid ,Fiat Uno :hysterical: Ford Orion и тн. някои дори не си ги спомням естествено разо4арованитео бесше голямо от горе посочените марки автомобили след което доиде разцвета в семеините ни автомобили Toyota Starlet , Honda Akord,Мazda 626 2.0D MItsubishi Pajero 2.5 TD :icon_thumbup: класика

последните ни коли са mitsubishi L300 4x4,Mitsubishi Colt 1.6T- :first: следувателно дългогодишното ни изследване доказа че наи добрите автомобили са японските и наи вече Mitsubishi

:first: за ситроена :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно японското е :first: ,защо милите че европейците се опитват да слагат по-големи мита такси и там подобни глупости ,само и само тяхните автомобили да се купуват в европа само защото са по-евтини

Вижте пазаар в америка,предимно американски и японски марки автомобили,много рядко се среща някой европеец,предимно BMW,AUDI,MERCEDES и осте по-рядко VW :D ,а за френски автомобили ..... май изобщо ги няма там.

А относно една кола колко е запазена,по някога външния вид лъже,пък и то се знае че японските са си здрави машини,вярно че за малко повече парички,но хората са казали-скъпото винаги излиза по-евтино,и все пак избора си е твой,най-вайното е да решиш какво точно искаш и като търсиш ще намериш.Аз така бях решил или Honda Civic ili Mitsubishi Colt доста време търсех и по едно време се бях отчаял че няма да си намеря добра кола,не казвам перфектна щото кола на 10г. никога не може да няма забелейки,но така и не си и помислих за други марки :D

Успех с избирането и дано намериш смислен автомобил.

А относно зеления галант на околовръстното наистина е зле,лятото когато си търсех го гледах,но си личи че е бил служебен автомобил и всичките му km са навъртяни само в BG да не кажа че може и в София да са повечето,но ако ми го подарят няма да го откажа,и без това вече почти 2 години виси в автокъщата аз май се поулях :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво,дано стане :D

а ако е mitsubishi,можеше да питаш някой от форума дето разбират много да дойдат да ти помогнат с огледа на автомобила,мисля че повечето биха ти помогнали;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...