Премини към съдържание

Colt 94 1.3 12v


ОРЛИН

Препоръчано мнение

Добър ден,

Можете ли да ми помогнете?

Предлагат ми Мицубиши Колт 94г., 1.3, 12V. Трябва да избирам между Ситроен и Колта. Какъв съвет бихте ми дали? Здрави коло ли са и дали им е скъпа поддръжката?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ДОБЪР ДЕН, МОЖЕТЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ

ПРЕДЛАГАТ МИ МИТЦУБИШИ КОЛТ 94Г 1,3 12 V, ТРЯБВА ДА ИЗБИРАМ МЕЖДУ СИТРОЕН И КОЛТА. КАКЪВ СЪВЕТ БИХТЕ МИ ДАЛИ. ЗДРАВИ КОЛИ ЛИ СА И ДАЛИ ИМ Е СКЪПА ПОДРЪЖКАТА.

 

Здравей !

Аз карам такъв колт какъвто се каниш да си вземеш. Ако живееш в или наблизо до голям град мисля че няма да имаш проблеми с частите. Според мен по трудно се намират майстори от колкото части. Що се отнася до ситроена... до колкото съм слушал техните части изобщо не са от най-евтините, не знам само как седи въпроса с майсторите там. Моя го карам от няколко месеца и смятам че си заслужава :rulez: така че няма какво да му мислиш. Ако можеш да го заведеш в диагностичен център да го преслушат преди да го вземеш и ако е в добро състояние... ВЗЕМАЙ. Окачването е кораво. Двигателя е добър а също и интериора. Успех и пиши какво си решил :icon_thumbup: Аа забравих да кажа... май мицутата не се кефят много на газовоте уредби... така че ако има газово... бих се позамислил да ти кажа дали да го взема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това за газовите не е верно, моята е на газ и за 20 000км не е мръднала. само ГДИ-то не става, иначе няма грижи.

Какъв Ситроен, бе, човек, води го диамантчето на преглед и ако няма нищо сериозно - вземай го! Части има, не са много скъпи, по-скоро нормално е положението. А в никакъв случай няма да са по-скъпи от Ситроена! А читавите майстори са кът, ама то за всички коли важи това!

Мисли и да се похвалиш после! Пък после и за съвет, и при зор - пак пиши, хората тук за отзивчиви, ще помагаме кой с каквото може!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

въпроса ти е леко казано смешен :) , кой би купи ситроен пред любимата марка :mitsu-smiley:

Успех

Недейте така, човекът не знае! ще го купи, ще покара и после ще благославя! Колта е як, а особено сравнен със Ситроен... бе те не могат да се сравняват! Ама да го види, дали става и да го взема, ще благославя! А и чета, че е от София - поне тук части дал Бог!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ади за возия може да се сравняват....ама за стабилност!!!!!! Колта е ужасно послушен на пътя и в завоите...Със старото ми ренде като вляза в някой завой...чуквам ръчната и я пускам...от там на сетне яко игране с волана докато я вкарам у пътя и се изправи...Колта!? Влизам в завой с доста по-голяма скорост, дърпам ръчната....къдет я пусна там залепва дупето и моментално изправя....Просто съм изомен от стабилността на толкова малак и лек автомобил...Можеби се далжи на това че е доста "разкрачена" :) Не ми се мисли с 195 гуми как ще е :) Колега земай колта и не му мисли :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се чудиш ела да видиш моя Colt 84-ти набор. Не е мръднал въпреки вандалското отношение от моя страна към него. За 6-7 години (над 150000км.) - само каране, никакви ремонти, в последно време само масло М10, газ (защото бензина скъп) и ... това е, даже се чудя как да го убия - ще го оставям на майка си да го ползва :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

mersi za saveta dnes ste go gledam i ste reshavam na mqsto

Ама днес не е ли малко късно вече. По добре го виж утре на светло. Щото аз така нямаше да забележа леко вдлъбнатия ми калник и нямаше да се пазаря за 200 кинта по малко :) Пък ако искаш го виж и днес и утре :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж най добре прочети темата за копуване на митсу втора ръка на биг-боса....там ще разбереш какво точно да гледаш по колата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ДОБЪР ДЕН, МОЖЕТЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ

ПРЕДЛАГАТ МИ МИТЦУБИШИ КОЛТ 94Г 1,3 12 V, ТРЯБВА ДА ИЗБИРАМ МЕЖДУ СИТРОЕН И КОЛТА. КАКЪВ СЪВЕТ БИХТЕ МИ ДАЛИ. ЗДРАВИ КОЛИ ЛИ СА И ДАЛИ ИМ Е СКЪПА ПОДРЪЖКАТА.

Карал съм Ситроен ZX около 3г. За известно време ги карах и двете с Колта и усетих разликата. Ако питаш мен вземи си мицката. Просто го вземи и не питай повече. После сам ще разбереш за какво става дума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

mersi za saveta dnes ste go gledam i ste reshavam na mqsto

 

Здравей Орлине,

Ако все пак решиш да купиш :mitsu-smiley: и да продължиш да пишеш тук, имаме правила да не се пише с главни букви и на маймуница.

Моля те да се съобразяваш с правилата на форума.

Успех ти желая във взимането на правилното решение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Орлине, нормално е всички да ти кажем, че Колта е по - добър, защото все пак си във форума на mitsu-smiley.gif

Ако влезнеш във форума на Ситроен, ще ти кажат че именно техния модел е по - добър. Аз без книжка съм правила по едно кръгче на няколко вида коли, но Колта ми е супер удобен с изключение на седалката. Не знам от къде се вдига на горе или е на максималното ако съм я всигнала от една ръчка от страни на седалката. Все пак съм висока 1,55м и добре, че волана се чупи, иначе всяка дупка е моя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Орлине, нормално е всички да ти кажем, че Колта е по - добър, защото все пак си във форума на mitsu-smiley.gif

Ако влезнеш във форума на Ситроен, ще ти кажат че именно техния модел е по - добър. Аз без книжка съм правила по едно кръгче на няколко вида коли, но Колта ми е супер удобен с изключение на седалката. Не знам от къде се вдига на горе или е на максималното ако съм я всигнала от една ръчка от страни на седалката. Все пак съм висока 1,55м и добре, че волана се чупи, иначе всяка дупка е моя.

 

Седалката се вдига и сваля от една и съща ръчка...Дърпаш посока двигателя и тя се разтяга...след това я дърпаш нагоре за да вдигнеш седалката на горе и съответно надолу за да отиде седалката на долу...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Emil Dimitrov, седалката се вдига много малко, за това имам мини възглавничка :icon_clown:

 

Ахахаха :) Сладур...Как ще е малко бе :) Ти маи си някой джобно гадже :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно се включвам в темата, но две мнения за избора на автомобил няма. :mitsu-smiley: колт е страшно здрава кола подложена на голям тормоз от моя страна, но въпреки това още е здрава. Страшно стабилна е във завоите, единствено при висока скорост и не относително гладка настилка се усеща известно разклащане. Относно частите, моята колица я поддържам в Ратола Пловдив, но големи инвестиции за части не съм правил, защото просто не се чупи колата. Успех при покупката и ще се радваме да споделиш резултата от избора ти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да я карам от седмица, но съм супер доволна. Тепърва ще почвам да й свиквам и ще видя колко е стабилна в ръчичките на НАЧИНАЕЩА ЖЕНА:)) Emil Dimitrov, джобна съм, кво да се прави :icon_tongue:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да я карам от седмица, но съм супер доволна. Тепърва ще почвам да й свиквам и ще видя колко е стабилна в ръчичките на НАЧИНАЕЩА ЖЕНА:)) Emil Dimitrov, джобна съм, кво да се прави :icon_tongue:

 

Браво...колта ще ти отива яко ;) Само дето съм далече и немога ви видя теб и самолетчето :) Айде млъквам че много оспамихме пейзажа :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...