Премини към съдържание

Outlander проблем при стартиране


Препоръчано мнение

Здравейте! Имам такъв проблем при стартиране, като не го прави винаги но почти всеки ден. Ходих при няколко "майстора" като съм сменил почти всичко (стартер, маховик,съединител). Ако някой може да помогне с насока към вероятна причина ще съм благодарен!Митсубиши аутлендър 2008г 2,0 дизел 140к.с

Линк към видеото: https://streamable.com/06wvmn

Редактирано от SavkataOutlander
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам такъв проблем при стартиране, като не го прави винаги но почти всеки ден. Ходих при няколко "майстора" като съм сменил почти всичко (стартер, маховик,съединител). Ако някой може да помогне с насока към вероятна причина ще съм благодарен!

 

Поне обясни какъв е проблема и какъв е автомобила - година, двигател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поне обясни какъв е проблема и какъв е автомобила - година, двигател.

Извинявам се пробвах да прикача файл но беше голям, сега има линк към видеото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Митсубиши аутлендър 2008г 2,0 дизел 140к.с

 

https://streamable.com/06wvmn

 

Проблем със стартера и/или венеца на маховика, но щом са сменени предполагам с чисто нови, тогава нещо с монтажа прегледайте да не е сгрешено.

Въобще завърта ли нормално понякога и често ли прави този проблем?

Редактирано от Miroslav
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И стартера и маховика и съединителя са сменени... Като почнахме първо от съединителя и маховика след като продължи да го прави регенерирахме стартера. Уви, продължаваше да го прави... Сменихме и стартера с нов, същото нещо...?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблем със стартера и/или венеца на маховика, но щом са сменени предполагам с чисто нови, тогава нещо с монтажа прегледайте да не е сгрешено.

Въобще завърта ли нормално понякога и често ли прави този проблем?

Монтирани са и демонтирани няколко пъти като пробвахме няколко различни неща... (предполагам че са правилно монтирани) Прави го почти всеки ден като няма значение дали е загряла колата или не... Стартера си изхвърля нормално като е изваден но като е монтиран няма как да го видим дали завърта правилно... Като цяло първия път сменихме маховика защото имаше изядени зъби и мислехме че ще се оправи, но след като сменихме и стартера продължава да яде зъбите на маховика...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Също да кажа че са поставени правилно във водачите и няма луфт никъде...

 

Щом поврежда зъбите на маховика, това означава че или стартера не е за този автомобил или маховика не е за този автомобил.

Няма как да се монтират нови части и стартера да износва зъбите, проверете какво е правено по автомобила - ако не сте първи собственик и не знаете какво е правено, ще стане сравнително сложно.

Редактирано от Miroslav
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом поврежда зъбите на маховика, това означава че или стартера не е за този автомобил или маховика не е за този автомобил.

Няма как да се монтират нови части и стартера да износва зъбите, проверете какво е правено по автомобила - ако не сте първи собственик и не знаете какво е правено, ще стане сравнително сложно.

 

Свалени са заводските части заради този проблем и са заменени с части поръчани по номер на рамата... Също да вметна нещо което забелязах в последните дни е, че го прави повече когато се наложи да паля колата и да гася по често...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свалени са заводските части заради този проблем и са заменени с части поръчани по номер на рамата... Също да вметна нещо което забелязах в последните дни е, че го прави повече когато се наложи да паля колата и да гася по често...

 

Проблема няма къде другаде да е.

Частите трябва да са със следните номера по Мицубиши, 1120A190 и 1810A143, ако са доставени части с тези номера през Мицубиши, а не такива, които пише, че ги заместват през някой друг производител, тогава нямам идея какво може да предизвиква проблема.

Редактирано от Miroslav
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

проверено ли е самото закрепване на стартера към кожуха на маховика. Пукнатини около скрепителните отвори. Щом има износване на зъбите и частите са правелни има някъкво несъосие при зацепването на стартера към венеца.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

проверено ли е самото закрепване на стартера към кожуха на маховика. Пукнатини около скрепителните отвори. Щом има износване на зъбите и частите са правелни има някъкво несъосие при зацепването на стартера към венеца.

Сега говорих с майстора каза, че всичко е добре закрепено няма луфт или пукнатини...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега говорих с майстора каза, че всичко е добре закрепено няма луфт или пукнатини...

....сменете си майстора ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

И аз имам същия проблем. Смених стартер и от тогава няма палене. Два маховика, пет стартира и нов акумулатор. Видях се в чудо. Дайте мнение, съвет от какво може да бъде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е автомобила, модел и двигател?

Какво точно се случва:

-стартера не върти

-стартера върти слабо

-стартера върти нормално но двигателя не пали

-какво точно е ремонтирано преди да се появи проблема

-всеки път ли не пали, понякога ли се случва това, показва ли нещо на диагностиката.

 

Трябва по-подробна информация за да получиш някакъв по-конкретен съвет, но по принцип най-добре е автомобила да посети сервиз, който е запознат с тези автомобили.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем. Смених стартер и от тогава няма палене. Два маховика, пет стартира и нов акумулатор. Видях се в чудо. Дайте мнение, съвет от какво може да бъде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Митсубиши аутлендър 2, 140 к.с дизел. Смених стартер според мен бяха четките,но нямах време и го върнах в Франсис куп, а от там ми дадоха рециклиран. Монтирах го и започна сагата. Изхвърля бендикса ,но се срещат зъбите и не може да запали. Смених отново стартера, дадоха ми отново рециклиран съобразно двигателя. Работи известно време и пак същото, само вие както на колегата на клипа. Купих нов стартер. Работи известно време и пак същото. Купих втора ръка от същия модел двигател работещ. Пак работи около седмица две и същото. Съединителя ми беше за смяна. Смених го комплект с маховика Saks. Работи известно време ( седмица две) и пак, само върти без да зацепва. Мислех дали не е от акумулатора. Сложих нов в гаранция. Същото седмица две работи и край. Изяде зъбите на маховика. Смених го с нов Luck. И пак същото. Сега видях, че са изядени зъбите и на този маховик. Започна да ми писва. Колата я купих 18г. Втори собственик съм. Закупена е от Балкан стар и беше на 120 000км. Сега е на 260. Двигателя работи супер. Когото и да попитам всеки вдигна рамене и казва, че това е невъзможно. Забравих да кажа, че когато не иска да зацепва, като включа на скорост и леко я бутна може и 5см. Пали от раз. Давайте съвети. Чакам. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не имате проблем с контактния ключ,ако трябва сложете старт бутон захранван директно от акумулатора под предния капак за проба.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пусни един кабел с бутон от плюса на акумулатора до клемата на тяговото реле-котвата на стартера/тънкият кабел/.Даваш на контакт от контактният ключ а стартираш от бутона.По този начин елиминираш проблем по веригата от ключа до стартера.Ако се ползва дългосрочно се слага реле ,а с бутона управляваш релето.

 

 

 

Редактирано от ivail3o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

На мен ми се случи същото!

купих НОВ стартер някакъв италянски модел беше.броя на зъбите на бендикса не итговаряха на короната на маховика и стана мазало. Прескачаше и ги износи.
палех с побутване както казваш ти защото зацепваше. 

Взех си парите и го върнах на продавача.

IMG_1456_Original.png

IMG_1454_Original.png

IMG_1443_Original.png

IMG_6496_Original.jpeg

IMG_1455_Original.png

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...