Премини към съдържание

Размер за летни гуми


Препоръчано мнение

Привет!

Колеги, имам дилема и моля за ваше мнение и съвет.

В момента съм с зимни гуми и оригинални железни джанти с размер 215/70/16.

Идва време за летни гуми и се двоумя за 17” или 18” джанти с гуми.

В сервизната книжка си пише два препоръчителни размера 215/70/16 или 225/55/18

Притеснението ми е за промяната на твърдост на возията и дали не е по-удачно 17” 225/60/17 215/65/17

Не е проблем за цената на гумата, а искам да запазя комфорт и сигурност.

Благодаря предварително на отзовалите се!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, карам лятото с 225/55/19, а зимата 225/65/17. Разлика във возията не намирам.

225/60/17 няма избор на гуми с този размер

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ситроена ми е с 225/70/16,а 4007та е с 225/55/18 и според мен има разлика във возията в плюс на по високия балон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще изчакам за още мнения и ще реша до края на март имам време за размисъл.

По принцип колата ми е черна и си набелязох едни 18” джанти черни и незнам как ще стоят, но не вета ме спира, а самата возия. Засега с 16” съм много доволен от возията.

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зимата 215/70/16.

За лятото една година бях на 225/55/18, но не ми хареса как вози (самите гуми си бяха и доста стари) и минах на размер 235/55/18 (1 см по високи 1 см по широки). Доста добре седи на пътя и по-добре возят (в сравнение със старите ми гуми). Пасват идеално без притеснение и според мен е малко по-добре за дупките по пътищата.

Напълно съм съгласен с колегата Цветков по-високия балон вози по-добре. При мен на 16-ките вози много по-комфортно отколкото с 18, обаче с 18-ките изглежда...бонбон :)

18-235/55/18

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ще има леко втвъряване от към возия, защото едните 16" са високи 15 см, а 18" само 12.3см и оттам ще се поусети разликата. Минах от зимни 245/60/18 на летни 275/45/20 и се усеща минимална разлика в тръскането.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мислех,четох и се спирам на размер джанти 17” с гуми 215/65/17

Не съм сигурен дали ще пасне този размер, но в калкулатора за гуми спрямо 225/55/18 и 215/70/16 ми дава отклонение в рамките на допустимото. Ако все пак някой е карал с този размер ще съм благодарен за потвърждение.

Да съгласен съм,че 18” е по-красива, но не ми се вози по-твърдо, а и си карам по черен път и тук там калчица по някой язовир, и съм сигурен,че по-малката джанта с по-висок профил на гума ще е в плюс.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

с този размер намаш никакъв избор в бг, мини на 225.65. 17Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Редактирано от niki nikolov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина избора е по-малък с този размер, но посочения от вас Ники Николов в калкулатора ми излиза ,че тазликата не е в допустимите граници.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...