Премини към съдържание

Загуба на масло на Лансер 1,8 143 кс 2011 г.


kkooccee

Препоръчано мнение

Колеги,

Някой имал ли е проблем с загуба на масло на Лансер 1,8 143кс 2011 г. е моя на реални 190 000 км. Към 700 грама за първите 7000 км. след смяната.

Никакъв теч. Върви си нормално. Не изпушва сутрин. Никакви други проблеми. Сипвано е до 140 000 км. мицубиши масло, след което две смени сипвах Титан Профлекс.

Тогава забелязах малко проблема. Върнах се към Мицубиши масло, винаги е било 5В40.

P.S. Карам я на газ.

 

Давайте съвети... :icon_hmm: :icon_hmm: :icon_hmm:

Редактирано от kkooccee
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен такъв разход на масло изобщо не би следвало да се коментира. Съвсем нормално е.

Имаш ли склонност да караш на по-високи обороти ?

Редактирано от Stanislav Konstantinov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От колко време карате колата на газ? Имате ли система за омасляване на клапаните?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен такъв разход на масло изобщо не би следвало да се коментира. Съвсем нормално е.

Имаш ли склонност да караш на по-високи обороти ?

 

Може да се каже, че карам в по-високите обороти. Не чак много, но...

 

Колата карам на газ от 50 000 км. Нямам система за смазване на клапаните. Газаджията, на когото имам доверие каза, че не е задължително за моя мотор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчително е да се слага система за допълнително смазване тъй като тези двигатели имат проблем с клапаните и техните легла при каране на газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам Пежо 406 бензинка купено от СФА 2003 г. От ден първи колата харчи 200 грама на 1000 км. Този факт никак не ме е притеснявал във времето, въпреки че някой хора при такъв разход правят на момента основен ремонт. Двигателя е високооборотен. С други думи при 110 км/ч на 5-та скорост двигателя е на 3300 оборота. Аз общо взето карам с такава скорост. Освен когато изпреварвам, но това за мен е крайцерската ми скорост. Други бензинки при 110 км/ч са с 2800 оборота, което си е цели 500 оборота разлика. Дизеловото Митсу е под 2500 оборота с тази скорост.

 

Второ предимство за теб е, че при този минимален разход на масло и в съчетание с газов инжекцион не ти се налага да слагаш система за мазане на клапаните, защото дефакто ти си я имаш. Сиситемата прави същото - вкарва масло в цилиндъра.

 

Разбирасе един по-висок разход на масло от над половин литър на 1000 км е кофти от гледна точка, че може да ти задръсти катализатора, ако караш предимно градско и на къси разстояние.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен такъв разход на масло изобщо не би следвало да се коментира. Съвсем нормално е.

Имаш ли склонност да караш на по-високи обороти ?

 

Моята е на 120 000 реални, първи собственик съм, карам я само с Mitsubishi Evolution 5w30, сменяно редовно. Никога не е пипала масло, камо ли 0.7 л... за 7000 км....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато съм говорил с механици за разход на масло те казват следното: Малкия разхода на масло не е никакъв проблем. Проблем е, когато има проникване на неизгоряло гориво в маслото, от каране на кратки разстояния със студен двигател, и малкия разход на масло се допълва от гориво. На щеката нещата изглеждат добре, но заблуждаващо, защото маслото се разрежда с гориво и става зле за всички триещи се елементи в мотора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моята и намаляше маслото, само докато беше в гаранция и я обслужвах в ДарсАуто-Бургас !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моята и намаляше маслото, само докато беше в гаранция и я обслужвах в ДарсАуто-Бургас !

 

После какво стана, че ми стана интересно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами маслото спря да намаля. При наближаване на 15000км, маслото винаги отиваше към долния маркер, преди последната гаранционна смяна даже падна на долния макер 3000км предварително! В другите непрестижни и негаранционни сервизи съм слагал Castrol 5w-30, 5w-40, един път незнам как ме убедиха да сложа някакво на Аутокели Старлайн 5w-40 и маслото никога не е променяло нивото си ! Колата вече е над 186000 км. Добре че гаранцията беше само 3 години :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...