Премини към съдържание

Няма ток в нито един 12v изход


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

От скоро съм собственик на Outlander II - 2010г. При покупката не го забелязах, но нямам ток в нито един от 12 волтовите изходи в купето, а имам 3 - запалка, в подлакътника и в багажника. Пробвах с различни у-ва и дори един приятел го замери с мултицет, но няма никой. Уменията ни стигнаха до това да проверим дали е бушона, но за съжаление не е от това. Дали бихте могли да ми дадете насока, или по-скоро понеже не съм от най-сръчните, ако може да ми препоръчате майстор или сервиз в София който има опит с такива коли и може да го оправи?

 

Благодаря ви предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

От скоро съм собственик на Outlander II - 2010г. При покупката не го забелязах, но нямам ток в нито един от 12 волтовите изходи в купето, а имам 3 - запалка, в подлакътника и в багажника. Пробвах с различни у-ва и дори един приятел го замери с мултицет, но няма никой. Уменията ни стигнаха до това да проверим дали е бушона, но за съжаление не е от това. Дали бихте могли да ми дадете насока, или по-скоро понеже не съм от най-сръчните, ако може да ми препоръчате майстор или сервиз в София който има опит с такива коли и може да го оправи?

 

Благодаря ви предварително!

...доколкото си спомням ,при вас има отделен предпазител за изходите, не е предпазителя на запалката,той се намира в таблото отпред при мотора.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

 

Днес пак гледах упътването на колата и не виждам друг предпазител описан освен този за запалката. Доста от предпазителите липсват, за това предполагам, че са обвързани с екстри които моята кола няма. Възможно ли е да имам 3 изхода за 12 волта, но да не са предвидени да работят и за това да няма и предпазител?

 

Прикачил съм снимка на отворената ми кутия с предпазители, можете ли да ми кажете дали въпросния втори въобще го имам? Ако може и да ме насочите кой точно е ще съм ви много благодарен! :)

 

 

Снимка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрвей,

ето тук проблема е същия като твоя.

 

https://www.justanswer.com/mitsubishi/4d89y-12v-cigarette-lighter-15a-fuse.html

 

Виж този бушон 19 дали е здрав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така като гледам в ръководството имаш 2 предпазителя за 12V. Единият за запалката, другият е общ за останалите. И двата се намират на бушонното табло под волана вляво зад нещо като малка "жабка". Трябва да и свалиш капака. Номерата са 13 и 19, виж снимките. Дано там да е проблема.

Успех! :mitsu-smiley:

1

2

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги! Отворих отделението в купето и извадих предпазители 13 и 19 които отговарят за запалката и допълнителните захранвания. Номер 13 беше гръмнал, и добре че в предното отделение за предпазители на самия капак имаше 3 резервни. Смених го и сега всички захранвания работят!

 

Благодаря на всички отзовали се! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...доколкото си спомням ,при вас има отделен предпазител за изходите, не е предпазителя на запалката,той се намира в таблото отпред при мотора.....

При мен,на Паджеро 3.2,се оказа същото-предпазител номер 8-15А в таблото при мотора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Здравейте колеги, аз имам друг проблем, но искам да проверя предпазителите под волана. Тази малка жабка няма сваляне на капака й, да не би да става въпрос, че трябва целият капак под волана да се свали? Ако - да, то как се сваля, защото нещо ми задържа в горния край над cup holder-a.

 

Благодаря!

Редактирано от Oggy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...