Премини към съдържание

Маховик за Mitsubishi pajero 3


Препоръчано мнение

Здравейте, майстора ми провери колата и каза, че зъбите на маховика са изядени и затова не пали. Колата е Mitsubishi pajero III 3.2D автоматик. Мога ли да разбера точният модел на маховика без да се разглобява, за да го поръчам извън БГ? И друг въпрос: единият майстор ми каза, че можело да се нагреят самите зъби и да се завъртят от другата страна, а друг ми каза, че това е възможно само на ръчните скорости, кое е вярното?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, че разбирам, но май е време да смениш майсторите на автомобила. Доколкото съм запознат автомата (поне нашите) нямат маховик. Ако греша някой да ме поправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак маховик си е но доста по различен от ръчните скпрусти.

Това със завъртане на зъбния венец става на ладата. За тук не мисля.

Провери си стартера. Той е основния заподозрян за проблем със венеца

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стартера е проверен и оправен и тогава завъртяха маховика и видяха, че е от него проблема. Вече новият стартер пак е изяден и почти не пали.

 

Колега, този номер MR534652 на маховика ли е, с него ли да търся?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Това със завъртане на зъбния венец става на ладата. За тук не мисля.

 

То дали е Лада или Ламборджини почти няма значение, http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif венеца почти винаги е отделна част, която е на топла набивка .Сигурно им е по лесна изработката му по този начин и нищо не пречи на колегата първо да опита със завъртане.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То дали е Лада или Ламборджини почти няма значение, венеца почти винаги е отделна част, която е на топла набивка .Сигурно им е по лесна изработката му по този начин и нищо не пречи на колегата първо да опита със завъртане.
На теория си прав. На практика не знам дали ще стане като гледам заварките.

Шансът за изкривяване е голям.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, майстора ми провери колата и каза, че зъбите на маховика са изядени и затова не пали. Колата е Mitsubishi pajero III 3.2D автоматик. Мога ли да разбера точният модел на маховика без да се разглобява, за да го поръчам извън БГ? И друг въпрос: единият майстор ми каза, че можело да се нагреят самите зъби и да се завъртят от другата страна, а друг ми каза, че това е възможно само на ръчните скорости, кое е вярното?

......ако ти е ръчна кутията ,100% става да се избие маховика и да се обърне ,това го правиме често, но ако е автомат,огава има два варианта, ако е такъв:http://www.lydishinautoparts.com/imageRepository/9592d58b-e2c3-43c4-afb6-d7d444da747d.jpg

тогава само смяна с нов или втора ръка, иначе ако е като този на другата снимка ,където колегата е пуснал, тогава пак може да се избие и да се обърне.....

Разликите идват от годината на производство .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...