Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Откраднат ДПФ след автосервиз


kitfisto

Препоръчано мнение

Здравейте!

 

Искам да се посъветвам с вас какви опции имам.

 

Закарах моето Mitsubishi Outlander 2011 DI-D 2.2 във вторник за смяна на парно и резистори в този сервиз https://avtoclima.com/ // https://tr.bivol.bg/view.php?eik=200715679 . Естествено, майсторите установиха и нужда за смяна на дискове и накладки - сменихме ги.

 

В 17,00 във вторник ми написаха, че колата току що е приключена и ме чака. В 17,20 бях там и колата ме чакаше на паркинга отсреща на блоковете. Със запалването установих много лош и различен звук на движение.

 

Днес си закарах колата отново да я видят. Проведоха 15-минутен театрален оглед, докато единия възкликна !Оле откраднали са ти ДПФ-а!. Казах им, че преди да донеса колата при тях, такъв звук не е имала, седяла е цял ден при тях, а след като си я взема вече шуми отвратително.

 

Първият майстор каза, че няма как те да я откраднали, вдигали колата и ДПФ-а си бил там.

Вторият - собственик - каза, че сигурно е окрадена на паркинга, но 20 минути били много малко.

Третият - майстор - каза, че още като съм я докарвал не е имало.

 

Циркът стана пародиен, тръгнах си се обадих на каското, отивам на оглед. Също казаха да дам сигнал и в райнното, на където съм се запътил.

 

Моля ви, за всякакви съвети и споделен опит.

Редактирано от kitfisto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега здравей, до момента не съм видял и разбрал застрахователна компания която да покрива липсващи детайли от автомобил!

По общи условия си е изключен риск всяка липса !

Тоест не разчитай много на тях! А уведомяването на РПУ-то си е задължително пак по общи условия при злоумишлени действия от неизвестен извършител, в такива случай /дори когато се знае доказано кой го е извършил/! В твоя случай-нямаш преки доказателства и свидетелски показания,както и имаш разлика от един ден! А смяната на сервиза и разгласяването на случая са ясни!

Извинявай, за разбиването на надеждата ти!

Това е което мога да кажа и споделя със скромния си опит!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Здрасти Иване,

 

Аз съм собственика на сервиза,който обвиняваш за липсата на катализатора,член съм на форума Митсубиши от 2004 година,карам само Митсубиши от 1997 до момента,фен съм на марката,не бих си помислил да пипнем нещо от която и да е кола в сервиза,през цялото време на ремонта ти пращах снимки за да си в течение на ремонта,аз присъствах през цялото време на ремонта на твоята кола,така че отпада вероятноста механика без мое знание да направи нещо,ти си тръгна бесен от сервиза без да ни оставиш шанс да ти обясним,вечерта ти написах дълъг обяснителен смс,може да го постнеш смс-а тук във форума,ходихме в 7 районо дадохме показание,до този момент няма нито една жалба в 7 районо против нас,твоята е първата.

На колата на жена ми опел астра 2003 дизел също му отрязаха катализатора посред нощ на паркинга,не мога да ти кажа твоя катализатор кога и къде е откраднат,но не сме ние,когато извършвахме твоя ремонт не я вдигнахме колата толкова високо за да забележим дали е там или липсва катализатора,това ни е бизнеса и няма да си плюем в чинията,ако искаме да крадем ще обикаляме нощно време паркингите избора на коли е голям,ако ти отрежем катализатора поне ще ти заварим една тръба за дане бучи и да не разбереш,няма да те пуснем с отрязана тръба.Знам че няма как да те обедя че не сме ние,но поне съм длъжен да се опитам,ние бяхме тези който откриха че ти липса катализатора и ти казахме на момента,на какво ще разчитаме да ти отрежем катализатора да не ти сложим тръба и ти да не разбереш ли?

Лошо стечение на обстоятелствата в които ти и ние също сме потърпевши.

Между другото сайта ни е заразен с вируси,явно лощо съвпадение,но не обвиняваме теб,защото ти работищ в IT сектора.

 

Искам да се посъветвам с вас какви опции имам.

 

Закарах моето Mitsubishi Outlander 2011 DI-D 2.2 във вторник за смяна на парно и резистори в този сервиз https://avtoclima.com/ // https://tr.bivol.bg/view.php?eik=200715679 . Естествено, майсторите установиха и нужда за смяна на дискове и накладки - сменихме ги.

 

В 17,00 във вторник ми написаха, че колата току що е приключена и ме чака. В 17,20 бях там и колата ме чакаше на паркинга отсреща на блоковете. Със запалването установих много лош и различен звук на движение.

 

Днес си закарах колата отново да я видят. Проведоха 15-минутен театрален оглед, докато единия възкликна !Оле откраднали са ти ДПФ-а!. Казах им, че преди да донеса колата при тях, такъв звук не е имала, седяла е цял ден при тях, а след като си я взема вече шуми отвратително.

 

Първият майстор каза, че няма как те да я откраднали, вдигали колата и ДПФ-а си бил там.

Вторият - собственик - каза, че сигурно е окрадена на паркинга, но 20 минути били много малко.

Третият - майстор - каза, че още като съм я докарвал не е имало.

 

Циркът стана пародиен, тръгнах си се обадих на каското, отивам на оглед. Също казаха да дам сигнал и в райнното, на където съм се запътил.

 

Моля ви, за всякакви съвети и споделен опит.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ДПФ-а и катализатора едно нещо ли са?!

 

Не,не са едно и също нещо,специално този Аутландър има горе след турбината в коша на двигателния отсег ДПФ и след това долу на пода катализатор,затова ние трудно разбрахме че липсва долния катализатор (цели 15 мин по думите на собственика),понеже горния обира голяма част от шума на ниска скорост,в кола когато катализатора или ДПФ е само долу на пода и няма горе в двигателниа отсег шума е брутален.

ДПФ прави регенарация на финните частици като развива температура до 600 градуса с помощта на дизелово гориво от двигателя,доставено до ДПФ с метални тръбички,катализатори имат предимно бензиновите коли,дизеловите имат само ДПФ или комбинация ДПФ и катализатор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса беше риторичен колега. Просто го повдигнах, защото потърпевшия говори за ДПФ, а вие за катализатор. Иначе, адмирирам че взимате отношение и представяте вашата гледна точка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Иване,

 

Аз съм собственика на сервиза,който обвиняваш за липсата на катализатора,член съм на форума Митсубиши от 2004 година,карам само Митсубиши от 1997 до момента,фен съм на марката,не бих си помислил да пипнем нещо от която и да е кола в сервиза,през цялото време на ремонта ти пращах снимки за да си в течение на ремонта,аз присъствах през цялото време на ремонта на твоята кола,така че отпада вероятноста механика без мое знание да направи нещо,ти си тръгна бесен от сервиза без да ни оставиш шанс да ти обясним,вечерта ти написах дълъг обяснителен смс,може да го постнеш смс-а тук във форума,ходихме в 7 районо дадохме показание,до този момент няма нито една жалба в 7 районо против нас,твоята е първата.

На колата на жена ми опел астра 2003 дизел също му отрязаха катализатора посред нощ на паркинга,не мога да ти кажа твоя катализатор кога и къде е откраднат,но не сме ние,когато извършвахме твоя ремонт не я вдигнахме колата толкова високо за да забележим дали е там или липсва катализатора,това ни е бизнеса и няма да си плюем в чинията,ако искаме да крадем ще обикаляме нощно време паркингите избора на коли е голям,ако ти отрежем катализатора поне ще ти заварим една тръба за дане бучи и да не разбереш,няма да те пуснем с отрязана тръба.Знам че няма как да те обедя че не сме ние,но поне съм длъжен да се опитам,ние бяхме тези който откриха че ти липса катализатора и ти казахме на момента,на какво ще разчитаме да ти отрежем катализатора да не ти сложим тръба и ти да не разбереш ли?

Лошо стечение на обстоятелствата в които ти и ние също сме потърпевши.

Между другото сайта ни е заразен с вируси,явно лощо съвпадение,но не обвиняваме теб,защото ти работищ в IT сектора.

.....абе и на мен ми звучи по скоро да е гепен на паркинга ,а не в сервиза.....и на мен са ми гепвали пред паркинга уж ДПФ ,ама не са го уцелили , а са свалили само резонатора ( ако знаеш на BSY моторите имат отпред резонатор ).....но това е лично мнение....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е резонаторно гърне,гледах схемата на колата по шаси,води се катализатор,има две тръбички,първата на входа и една след гърнето,които явно отиват в датчик който мери налягането,явно ако има голяма разлика в налягането да влезне в авариен режим двигателя и да намали подаването на гориво към него,за да не се запали нещо,няма сонди по гърнето.Чудно беше че когато клиента се върна за да разберем от къде идва шума,нищо не светеше по таблото на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...